back to top
Ana SayfaMeme OperasyonlarıMeme BüyütmeSporcular için Meme Büyütme Operasyonu

Sporcular için Meme Büyütme Operasyonu

3
(1)

Kadın sporcular iyi kas tanımı ve düşük vücut yağına sahip olma eğilimindedir. Bu, çoğu insanın arzu ettiği tonda kollar, abs ve bacakları yaratabilirken, özellikle göğüs bölgesinde erimelere neden olabilir. Küçük göğüsleri olan sporcular, daha dolgun meme hatlarına sahip olmak isteyip; meme büyütme ameliyatını tercih edebilir.

Vanity

Vanity ile Daha İyi Hissedin

Alanında uzman 10'dan fazla doktorumuza sorularınızı iletebilirsiniz

Doktorlarımız

Gelişen teknoloji ile meme büyütme, tüm yönlerini sporcular için uygun hale geldi. Sporcuların da yeteneklerine müdahale edilmeden istedikleri görünümü elde etmeleri sağlanmış oldu.

İmplant boyutu

İmplant boyutu, meme büyütme operasyonun en önemli konusudur. Tedavinin amacı meme büyütmek olsa da çok büyük implantları seçerek atletik yapıyı ve doğal görünümü kaybetmek doğru olmaz. Doğal görünüm elde edebilmek için aktif bir yaşam tarzına engel olacak implantlardan kaçınmak için, sporcuların küçük ve orta boy implantları tercih etmelerini önerilir.

İmplant türü

Meme büyütme için kullanılan implant tipi de önemlidir. Sporcular iyi kas tonusuna ve vücutlarında az yağ oranına sahip olduklarından, ciltleri sertleşir. İmplantların karışmasına yardımcı olmak için ekstra cilt veya vücut yağı olmadan, doğal vücut dokularına benzeyen ve hisseden bir implant seçmek özellikle önemlidir. 

İmplant yerleşim yeri

Bir meme büyütme prosedüründe dikkate alınması gereken son husus ise, implant yerleştirilmesidir. İmplantlar göğüs kasının üstüne veya altına yerleştirilebilir. Yine, tedavinin amacı en doğal görünümlü sonuçları elde etmektir. Sporcular da genellikle implantları meme kası altına yerleştirilerek doğal sonuçlar elde edilebilir.

Meme büyütme operasyonu sonrası iyileşme

İyileşme süreci, meme büyütmenin nihai başarısı için hayati önem taşır. Bu süreç sporcu hastalar için zor olabilir, çünkü vücut iyileşirken fiziksel aktivitelere ara verilmesi gerekir. Yürüyüşe, ameliyat sonrası dönülebilir ancak koşma ve ağır kaldırma gibi ağır faaliyetlerden en az altı ila sekiz hafta uzak durulmalıdır. Normal egzersiz rutinlerine doktor onayı olmadan geri dönülmemelidir.

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla burun estetiğinde alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Estetik operasyonlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Vanity Estetik’in deneyimli kadrosu ile iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 3 / 5. Puanlama sayısı: 1

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Kilo Verme

En Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

0
Fit bir vücuda sahip olmak, kadın erkek herkesin arzuladığı bir durum. Ancak bazen hareketsiz yaşam tarzı, bazen doğuştan gelen bazı hastalıklar ve hormonal bozukluklar,...
Vanity

Vanity ile Daha İyi Hissedin

Alanında uzman 10'dan fazla doktorumuza sorularınızı iletebilirsiniz

Doktorlarımız

Son Yazılar

Yazın Estetik Ameliyat Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

0
Estetik ameliyat sonrası nelere dikkat edilmeli?Doktorun talimatlarını takip edin: Ameliyatı gerçekleştiren doktorunuzun verdiği talimatlara tam olarak uyun. Bu talimatlar, yara bakımı, ilaç kullanımı, aktivite...