Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Kol ve Bacak Estetiği
Hakkında Her şey

Sarkık ve orantısız kol ve bacaklardan kurtulmak mümkün.

Kol Bacak Estetiğinde Başarı

Kilonuzdaki hızlı ve belirgin değişimler, kol ve bacak bölgenizdeki derinin sarkmasına ve çatlaklı bir görünüme sebep olur. Bunun haricinde, kol ve bacaklarınızdaki genetik asimetri ya da çeşitli bozukluklardan kurtulmak için de kol-uyluk germe, yağ enjeksiyonu, liposuction ya da baldır protezi gibi estetik operasyonları düşünebilirsiniz.

Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacaklar, dizden yukarısı uyluk ve aşağısı baldır olacak şekilde iki bölümde değerlendirilir. Bacağın üst kısmında yaşanan sıkıntılar genellikle fazla kiloyla ya da ani kilo değişimlerinden kaynaklı sarkma ve çatlaklardır. Alt taraftaki problemler ise daha çok çarpıklık ya da incelik gibi kalıtsal durumlardır. Uygulanacak tedavi şikayete ve bölgeye göre değişkenlik gösterebilir. Doktorunuz muayene sonrasında detaylı değerlendirme ile en uygun tedaviye karar verecektir.

Üst kısımda en çok uygulanan tedaviler lipoliz ve liposuction olmaktadır. Bu tedavilere genelde basen ve bel bölgesi de dahil edilmektedir. Eğer sarkmalar da mevcutsa uyluk germe operasyonları da düşünülebilir. Bacak estetiği öncesi sonrası süreç için, doktorunuzun yönlendirmelerine uymak oldukça önemlidir.

Kol Estetiği Nasıl Yapılır?

Ani kilo değişimleri cildin esnekliğini kaybetmesine, sarkmasına ve çatlaklar oluşmasına neden olur. Bu deri ve yağ kütleleri de kötü bir görüntüye sahiptir. Eğer cildiniz esnekliğini henüz kaybetmediyse lipoliz ve liposuction tedavileri kolları inceltmede oldukça etkilidir. Sarkma ve çatlaklar mevcutsa kol germe operasyonu işinize yarayacaktır. Bu ameliyat genel anesteziyle yapılmakla birlikte kolunuzun iç tarafından sarkık görüntüye sebep olan doku alınır. Böylelikle daha ince kollara kavuşmuş olursunuz ve kol altı estetiği ile yaklaşık 5 günde de günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Koldan Yağ Aldırma Mümkün Mü?

Kol bölgesinde yağlanma, belki de en çok şikayet edilen sorunlardan biri. Kolda yağlanma, beslenme, yaşam şekli, aşırı kilo alımı gibi nedenlerden dolayı oluşabiliyor. Kol estetiği yaptıranlar genellikle bu gibi şikayetleri olan kişilerdir.Kolda yaşanan bu sorun için estetik cerrahi tercih edilebilir.

Koldan yağ aldırma, vakum tekniği kullanır ve burada oluşan yağlar parçalanıp bölgeden alınır. Genel anestezi daha çok tercih edilse de lokal anestezi ile de ameliyat gerçekleştirilebilir. Kol yağ aldırma ameliyatında, kol bölgesindeki istenmeyen yağlar vakum veya özel şırıngalarla çekilerek o bölgeden alınır. Operasyon öncesinde netleştirilen düzeyde yağ alımı gerçekleştirildikten sonra sonra bölgedeki deri tekrar sıklaştırılır.

Uyluk Germe Nasıl Yapılır?

Uyluk germe ameliyatı, dizin üstünde oluşan sarkmalar için uygulanmaktadır. Operasyon genel anestezi ile yapılır. Kasık bölgesinde açılan kesiden sarkık ve çatlak doku alınır. Daha etkili sonuç almak istiyorsanız liposuction ile birlikte uygulanması tavsiye edilir. Ameliyattan 10 gün sonra günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Çarpık Bacak Estetiği Nedir?

Bazı kişilerde çeşitli nedenlerden dolayı bacaklarda eğrilik görebiliyoruz. Bu eğriliğe yayın olarak bilinen adıyla çarpık bacak denir.

Çarpık bacak şikayeti ile gelen kişilere iki farklı teknik önerilebilir. Karın ya da bel bölgesinde yeteri kadar yağ olan kişilerde, bu bölgelerdeki yağlar alınarak şikayet yaşanan bölgeye enjekte edilerek düzeltme yapılabilir. Eğer yeteri kadar yağ yoksa dolgu uygulamalarından yararlanarak eğrilik düzeltilebilir. Eğer dolgu kullanılacaksa lokal anestezi ile yapılabilir. Ancak yağ enjeksiyonu yapılacaksa genel anestezi tercih edilir.

Aşırı zayıflık nedeniyle bacaklarda oluşan boşluk sorununu gidermek dolgu uygulanabilir. Bu sayede, bacak görünümü iyileşme elde edilir. Bu uygulama yaklaşık 1 saat sürer ve lokal anestezi uygulanır.

Baldır Protezi Nedir?

Dizin alt tarafında kalan bölge bacağın geneline göre çok daha inceyse, bu yöntemle baldır kaslarının arka tarafına silikon protezler yerleştirilir ve böylelikle daha kalın bir bacak görüntüsü elde edilir. Bu protez, diz arkasında açılan 3 santimetrelik kesi ile yerleştirildiğinden dışardan herhangi bir şekilde görülmesi ya da hissedilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Operasyon genel anesteziyle yapılır ve bir hafta sonunda günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Baldır kısmındaki incelik ve/veya çarpıklık küçüklükten gelebileceği gibi sonradan da ortaya çıkmış olabilir. Uzun süre boyunca bu sorunlardan dolayı rahatça istediklerini giyemeyen kadınlar liposuction, baldır protezi ve yağ enjeksiyonu operasyonlarından durumuna uygun olanı geçirdikten sonra hayatlarına daha mutlu devam etmişlerdir.

Ameliyatsız Kol Estetiği Nasıl Yapılır?

Kol estetiğine alternatif, ameliyatsız kol germe uygulaması da tercih edilebiliyor. Ameliyatsız kol estetiği uygulamasında anestezi ve sedasyon uygulanabilir. Uygulamada, kolun iç bölgesinden ve arka kısmından sarkmış deri alınır. Kolda fazlalık olan yağ dokusu da alınabilir. Bazı durumlarda hastalara liposuction (yağ alma) da uygulanır.

Ameliyatsız Bacak Dolgusu Nedir?

Ameliyatsız bacak dolgusu, bacaklara tamamen doğal dolgusu maddesinin enjekte edilmesi ile uygulanır. Anesteziye gerek duyulmayan bu uygulamada bacaklardaki asimetri ya da duruş bozuklukları giderilebilir.

Kol Germe Estetiği (Kol İnceltme Estetiği) Nedir?

Kolun üst kısmında, hızlı kilo değişimleri, mide küçültme, tüp mide, gastrik by-pass gibi ameliyatlar sonrasında gevşeme, sarkma yaşanabilir. Yaşanan bu durum sebebiyle, kolun görünümünde rahatsızlık duyulabilir. Kol germe estetiği bu gibi durumlarda biz çözüm olabilir. Germe ameliyatı yağ alma ameliyatı ile birlikte yapılabileceği gibi tek başına da uygulanabilir. Genellikle 1-2 saat süren bu uygulamada, anestezi uygulanır. Ameliyat sonrası koltuk altı bölgesi ve kolun iç yüzüne doğru uzanan bir iz oluşur ancak bu iz 3-6 ay içinde kaybolur. Kol inceltme estetiği sonrası bir süre korse takmanız gerekecektir.

Bacak İnceltme Estetiği

Bacak görünümünden şikayetlerin genellikle nedenleri kalın ve yağlı bacak yapısıdır. Teknolojini gelişmesi ile estetik ameliyatlarla pek çok şikayete çözüm bulunabiliyor. Bacak kalınlığı gibi görünümünden memnun olmayan kişiler içinde bacak inceltme estetiği çare olabiliyor.

Kalın, selülitli ve yağlı bacak yapısına sahip hastalarda bacak inceltme estetiği uygulanabilir. Bacak inceltme operasyonu yaklaşık olarak 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında hastalara ayak bileğinden beline kadar bir korse giydirilir. Daha sonra düzenli takip ameliyatın olumlu olması için önemlidir.

Bacak inceltme estetiği erken yaşlarda gelişim tam tamamlanmadığı için önerilmez. Bacak estetiğinden kısa bir süre sonrasında sağlıklı ve fit görünüme kavuşulmaktadır.

İlgili içerik

Liposuction

Son güncelleme tarihi: 29.08.2023 22:57
Editöre ulaş