Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Yüz Germe ve Gençleştirme Hakkında Her Şey

Ameliyat olduğu belli olmayan ve gergin bir yüze sahip olmak mümkün.

Yüz Germede Başarı

Yüz gençleştirme yöntemlerinden biri ve en etkilisi olan yüz germe, sarkık yüz dokularını kaldırıp sıkılaştırarak daha doğal ve genç yüz görünümü elde etmeyi hedefleyen bir operasyondur. Eğer siz de yüz gerdirme ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız alanında uzman, deneyimli bir cerrahlarımızla görüşüp ameliyatınızı planlayabilirsiniz.

Yüz Germe Operasyonu Nedir?

Yerçekimi, çevresel faktörler ve genetik altyapının da etkisiyle yaş ilerledikçe yüzde mevcut olan kırışıklıklar ve sarkıklıklar giderek artar. Yüz germe ve boyun germe operasyonları bahsedilen bu sarkmaların ve kırışıklıkların yok edilmesi ya da azaltılması amacıyla uygulanır. Uygulanan yüz gençleştirme yöntemleri ve boyun gençleştirme yöntemleri sonucunda neredeyse 10 yaş daha genç bir görüntü elde edilebilir.

Yüz germe ameliyatı, zaman içerisinde çene çizgisi ile boyun bölgesinde yaşanan sarkmayı ve deformasyonları düzeltilmesi; kulak önündeki deri fazlalıkların ve yüz bölgesindeki derin kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan bir prosedürdür. Kulağın saçlı kısmından başlanarak yapılan kesi ile derideki fazlalıklar alınır. Bu uygulama ile, yüz ve boyundaki yaşlanmanın etkisi gözle görülür azaltılır.

Yüz germe uygulaması özellikle yanak gerdirme, gıdı germe ve boyun germe için oldukça etkilidir. Sarkıklıkla birlikte gözlenen bir diğer olgu ise yağ atrofisi (erimesi) de denilen, yağ doku miktarının zaman içerisinde azalmasıdır. Operasyon ile birlikte yağ enjeksiyonu da uygulandığında hem sarkıklıklar giderilir hem de azalan yağ dokusuna takviye yapılmış olur.

Yüz Germe Operasyon Seçenekleri Nelerdir?

Mini yüz germe ve standart yüzme olmak üzere iki farklı yöntem vardır. Bunlara ek olarak boyun germe de ihtiyacı olan hastalarda eklenebilir. Cildinde hafif derecede sarkma sergileyen görece daha genç hastalar genellikle bir mini yüz gerdirme için iyi adaylardır. Standart yani geleneksel olan operasyonlar orta ve ileri yaşlarda ortaya çıkan yüz ve boyun bölgesindeki problemlere yönelik uygulanmaktadır. Yüz gençleştirme ve boyun gençleştirme amaçlıdır. Standart yani geleneksel olan operasyonlar orta ve ileri yaşlarda ortaya çıkan yüz ve boyun bölgesindeki problemlere yönelik uygulanmaktadır. Standart yüz germe ameliyatının mini yüz germe ameliyatına göre iyileşme süresi daha uzun olmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız, enjeksiyonla yapılan uygulamaların yanı sıra ameliyatla yüz germe işlemleri de yapılabilir. Deride sarkma gibi deformasyon gibi şikayet olduğu durumlarda yüz germe ameliyatı etkili bir çözümdür.

Ameliyat öncesinde, muayenede nasıl bir yaşlanma olduğu ve özellikle yüzde nerelerde deformasyon olduğu incelenir.

Yüz germe ameliyatında cilt tüm katmanlarıyla şekillendirilir. Ameliyat sırasında cilde yapılan kesi cilt altındaki bağ dokularına, mimik kaslarına ve aşağıya doğru gevşemiş dokulara müdahale edilir. Bu müdahale ile gevşemiş, sarkmış dokular, eski haline getirilir ve ciltte yaşanan bozukluklar düzeltilir.

Yüz Gerdirme İçin Uygun Bir Aday Mıyım?

Yüzünüzdeki yaşlanmanın belirtileri yorgun ya da üzgün görünmenize sebep oluyorsa, yüz için cilt gerdirme operasyonu sizin için uygulanabilir. Bir cilt gerdirme işleminin için sarkan yüz deriniz ve gerçekçi beklentileriniz varsa, 40 yaşın üzerinde iseniz, fiziksel olarak sağlıklı iseniz ve iyileşme sırasında cildinize özel ilgi ile bakabileceksiniz uygun aday olabilirsiniz. Yüz gerdirme için yaştan daha önemli olan etkenler vardır. Sağlık geçmişiniz, genel sağlık durumunuz, ilaçlarınız ve geçmişteki yüz operasyonlarınız değerlendirilerek uygun bir aday olup olmadığınıza karar verilir

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Daha genç, sağlıklı ve dinç görünmek için ameliyatlı ve ameliyatsız yüz gerdirme yöntemleri bulunur. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile elde edilen görünüm, genellikle kısa süreli ve geçici iken ameliyatlı yüz gerdirme yöntemlerinde durum farklıdır. Yüz gençleştirme ameliyatı olarak da bilinen yüz germe operasyonu, kişinin 5 ila 10 yaş kadar daha genç görünmesini sağlayabilir. Ancak yüz gençleştirme ameliyatından sonra da yaşlanma devam eder. Farklı bir deyişle ameliyat sonrasında elde edilen genç görünüm, yaklaşık 10 yıl kadar kalıcıdır. Buna ek olarak, stres, uykusuzluk, sağlıksız ve dengesiz beslenme, alkol tüketimi, sigara kullanımı, aşırı ve korunmasız güneşlenme, hareketsiz yaşam tarzı gibi pek çok etken, yüz gençleştirme ameliyatı ile elde edilen görünümün daha erken dönemde kaybedilmesine neden olabilir.

Sarkmalar: Yüzün orta bölgesindeki sarkıklıklar etkili bir şekilde ortadan kaldırılır.
Derin Kırışıklıklar: Alt göz kapakları, ağız ve burundaki derin kırışıklıklar için etkili çözüm sunar.
Gevşek Cilt: Çene ve yanak altındaki aşırı yağlı veya gevşek cilt ile düşen ya da yerinden olmuş yüz yağları.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Şişkinlik, ilk 2 haftada %60 oranında hızlıca azalır, ancak geri kalan şişlik için süreç daha yavaştır, daha çok zaman alır. Tuzdan kaçınmak ve kafanın uyurken yüksekte tutulması sürece yardımcı olur. 3 ay sonunda şişliğin %80i iner. 6 ayın sonunda % 85 ila% 90 arası bir azalma olur. Son %10luk şişliğin inmesi 1 yılın sonunu bulabilir. Bu süreç her hasta için farklı hızlarda işler. Ameliyattan 2 hafta önce tuzun azaltıldığı diyetleri takip etmek de sürece yardımcı olur.

Ameliyattan sonraki 2 hafta içerisinde, şişkinlikler ve morluklar büyük oranda kaybolur. Normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. 3 ay boyunca, tuzdan kaçınmak ve kafanın uyurken yüksekte tutulması sürece yardımcı olur. 3 ay sonunda ise, şişliğin %80’i iner. Cildiniz yüz üzerine tam olarak oturmaya başlaması 6 ay sürebilir. 6 ayın sonunda şişlikte %90 civarı bir azalma olur. 1 yılın sonunda kalan %10’luk şişlik de iner. Bu süreç her hasta için farklı hızlarda işler.

Yüz Germe Ameliyatından Ne Beklemeliyim?

Dokularınızın düzgün bir şekilde iyileşmesine izin vermek için, ameliyattan sonra 2 hafta boyunca hareketli fiziksel aktivitelerden uzak durmanızı önerilir. Yürüyüş ve fiziksel olmayan etkinlikler yapılabilir. Ancak, ilk 2 hafta boyunca egzersiz yapmamak gerekir.

Yüz şişmesi beklenmektedir ve operasyondan 24- 72 saat sonra prosedürün hemen sonrasına göre daha belirgin olabilir. Kafanın yüksekte durması ve ameliyattan sonra birkaç gün boyunca dik oturmak, şişmeyi en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Çoğunlukla şişlikler, 10 gün içinde yavaş yavaş kaybolur. Kanama: Ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca dikiş çizgileri boyunca kan ve doku sıvısının az miktarda sızması meydana gelebilir. Şiddetli veya 10 dakika içinde durmayan kanamalar nadirdir ve doktorunuza bildirmeniz gereken bir durumdur.

Normal faaliyet ve çalışma düzeyinize ne zaman döneceğinizi, doktorunuz size anlatacaktır. Ameliyattan sonra cerrahınız, size ve varsa bakıcınıza, ameliyat sonrası bakımınız hakkında ayrıntılı talimatlar verecektir.

Yüz Gerdirme ile Birleştirilebilir Diğer Estetik İşlemler?

Boyun germe ve kaş kaldırma, sıklıkla beraber gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu işlemler yüz dengesinin korunmasına yardımcı olur ve daha belirgin ve dramatik sonuçlar sağlar. Bununla birlikte, güvenlik ve iyi sonuçlar sağlamak için, hastalar yüz plastik cerrahisinin tüm alanlarında deneyimli cerrahları seçmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Yüz Germe Göz Kapaklarıma da Uygulanabilir mi?

Yüz gerdirme işleminde esasen hedeflenen amaç elmacık bölgesi, yanaklar, çene hattı ve boynun sarkıklığının giderilmesidir. Ancak bütüncül yaklaşımla alın, kaşlar ve göz kapaklarının da değerlendirilerek gereğinde aynı seansta uygun müdahaleler yapılması ile çok daha iyi sonuçlar ve etkili bir gençleşme etkisi elde etmek mümkündür. Sonuçta, gözleriniz ve alnınız yüzünüzün bir parçasıdır. Bununla birlikte, aslında kastedilen yüz hattı, yanak ve çene hattıdır.

Yüz Gerdirme Uzun Vadede Nasıl Sonuç Verir?

Deneyimli, kurul onaylı bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde, bir yüz için cilt gerdirme işlemi yaşlanma etkilerini azaltır. Ancak, hiçbir şey normal yaşlanma sürecini durduramaz, fakat bir yüz estetiği operasyonundan sonra ameliyat olmadığınız halinizden her zaman daha genç görünürsünüz.

Operasyon Gününde Neler Olur?

Operasyon bir hastanede veya bağımsız bir cerrahi tesiste uygulanabilir. Ameliyat için hazır olduğunuzda cerrahınız ve tıbbi ekip üzerinde anlaştığınız planı uygulayacaktır. Yüz germe ameliyatı genel anestezi veya derin sedasyon (bayıltma) altında gerçekleştirilir. Buna işleminiz başlamadan karar vereceğiniz için sizi neyin beklediğini bilebilirsiniz. Ameliyatınız bittiğinde yakından izleneceğiniz iyileşme ünitesine götürüleceksiniz. Kesi yerlerine pansumanlar uygulanabilir, fazla kan ve sıvıyı boşaltmak için bir veya iki kulağın arkasında küçük bir tüp olabilir. Cerrahınızın onayından sonra, eve gidip dinlenebilirsiniz. Anestezi nedeniyle sizi eve bırakabilecek birinin hazır olması gerekir. İlk 24 ila 48 saat boyunca birinin yanınızda olması yararlı olabilir.

Yüz Germe İçin En İyi Yaş?

Cilt yaşlanmasının çok ciddileşmesini beklemek, yüz gençleştirme için en iyi sonucu alma şansınızı azaltacaktır. Yüz gençleştirme sürecini erken başlatmak, çeşitli nedenlerden ötürü en iyisidir: Çoğu insan için yüz yaşlanma değişiklikleri 30’lu yılların başında gözle görülür bir hal almaya başlar.

Neden Yüz Germe Ameliyatı Düşünmeliyim?

Yaşlandıkça cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar ve yüz dokuları hacim kaybeder. Sonunda, alt yüzdeki gıdı, gerdanlar, derin kırışıklıklar ve boyundaki gevşek cilt ile sonuçlanır. Bu yaşlanmanın doğal bir parçası olsa da bu belirtilerinden rahatsız olan hastalar iyi bir çözüm olması için yüz germeyi düşünebilirler. Bu operasyonu takiben, sık sık bireylerin kendine güvenlerinin arttığı; sağlıklı görünümlerinden doğan enerjik bir havaya kavuştuğu görülmektedir. Alın gerdirme, yanak gerdirme ve gıdı germe ile ilgili de doktorlarımızla görüşebilirsiniz.

Yüz Germe Güvenli Midir?

Bütün cerrahi işlemler bazı riskler taşır. kalın yara izi, kanama (hematom), enfeksiyon, yara ayrılması, anestezi riskleri, kesikliklerde hattında kıl dökülmesi, yüz sinir yaralanması, yüz asimetrisi, deri kaybı, uyuşukluk veya deri hissiyatında diğer değişiklikler, yağ nekrozu, sıvı birikimi (seroma), ağrı, deri kontur düzensizlikleri, deri renk değişikliği – hassasiyet veya şişlik gibi olası yan etkiler vardır. Bunun dışında, dikişler kendiliğinden cilt yoluyla yüzey oluşturabilir, görünür hale gelebilir ve iritasyona sebep olabilir. Nadiren derin ven trombozu, kardiyak ve pulmoner komplikasyonlar görülebilir.

Yüz Gerdirme Operasyonuna Nasıl Hazırlanmalıyım?

Cerrahınız ameliyat öncesi talimatları verecektir, ayrıntılı bir tıbbi geçmişinizi öğrenmek isteyebilir ve cerrahiye uygunluğunuzu belirlemek için fizik muayene yapacaktır. Kişisel doktorunuzdan veya dahiliyecinizden tıbbi izin almanızı gerektirecek durumlar varsa cerrahınıza belirtmeniz gerekir. Ameliyat için nasıl bir hazırlık yapmanız gerektiğini, doktorunuz muayene sonrasında size detaylı olarak anlatacaktır. Ameliyattan önce kilonuzu stabilize etmeniz veya yaşam tarzınızla ilgili bazı değişiklikler önerilebilir. Bu önerilere uymanız ameliyat sonrası iyi sonuçları almak ve komplikasyonları en aza indirgemek için önemlidir. Bunun dışında, iyileşmesini teşvik etmek ve yara izini azaltmak için ameliyattan altı hafta önce sigara içmeyi bırakmalısınız. Sigara içmek ciddi komplikasyonlar oluşturma riskinizi de arttırır. Aspirin, nonsteroid antiinflamatuvar (ağrı kesici) ilaç ve vitamin / homeopatik ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız. Bunlar kanamayı artırabilir. Bol su içmek, güvenli bir ameliyat süreci için çok önemlidir.

Yüz Germe Operasyonu Nasıl İşler?

Estetik cerrahın yüz için cilt gerdirme sırasında kullandığı teknik, bir hastanın anatomisi ve kişisel hedefleri, yüz gerdirme derecesi (mini yüz germe veya standart) ve bir başka prosedürün aynı anda yapılıp yapılmadığı gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Genelde genel anestezi kullanılarak uygulanır, ancak sedasyon ile lokal anestezi bazı daha az kapsamlı prosedürlerde kullanılabilir.

Yüzüm İçin Ne Zaman Önlem Almaya Başlamalıyım?

Yüzde yaşanan yaşlanma belirtileri genellikle 30’lu yılların başında gözle görülür olmaya başlar. 40’lı ve 50’li yaşlarda ise, cilt katlanmalarından ve yüzdeki yağ kaybından kaynaklanan derin yüz hatları, tek başına yüz germe ile düzeltilmesi zor bir hal alır. 40’lı ya da 50’li yaşlarınızda, dolgu maddeleri ya da yağ ile yüz germe uygulamaları bu kalıcı değişiklikleri önlemeye yardımcı olacaktır.Genel anlamda, yüz germe gibi seçmeli cerrahi için gençler daha iyi adaylardır. Bunun nedeni ileri yaşlardaki kişilerin tıbbi sorunlarının olması ve genç hastaların işlem sonrası daha kolay iyileşmesi olduğunu söylemek mümkündür. Bugün 40’lı ve 50’li yaşlarındaki kişiler, sosyal açıdan daha aktiftir. Onlar için, genel olarak iyi ve genç görünmek oldukça önemlidir. 40 veya 50’lerinizde yüz yaşlanmasını durmak için yaptıracağınız operasyonlar ile yıllar boyunca istediğiniz görünümü korumanız mümkündür.

Kilo vermek İçin Yüz Germe Operasyonumu Ertelemeli Miyim?

Bir hastanın, herhangi bir ameliyattan önce en iyi sağlık şartlarına ve en iyi beden ölçülerine sahip olması, ideal olandır. Yalnızca birkaç kilo vermeniz gerekiyorsa bu durum, operasyon sonuçlarınızda pek bir fark yaratmayacaktır. Ancak daha fazla kilo kaybından söz ediyorsanız -operasyon geçirmeden önce- kendinizi sağlıklı ve uygun bir kiloda hissedene kadar beklemeniz önemlidir. Vücut tipi ve durumunuz göz önüne alındığında, en güvenli ve en etkili seçenek için uzmanınızla görüşmelisiniz.

Yüz Germe Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Süre, prosedürün kapsamına bağlı olarak değişir. Bazı hastalar için mini yüz gerdirme operasyonları, 2 saatin altında tamamlanabilir. Standart uygulamalar genellikle 3 ila 4 saat sürer.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Ne Zaman Tamamlanır?

Her iyileşme süresi, birbirinden farklıdır. Genel olarak, fark edilir şişlik 10 ila 14 gün içinde iner. Hastaların çoğu, genellikle 2 hafta içinde işe dönebilir. Özel durumlarınızı göz önünde bulundurarak, en iyi operasyon zamanını seçtiğinizden emin olmak istiyorsanız, iyileşmiş olmayı istediğiniz günden 1 ay öncesinde bu uygulamayı yaptırmalısınız.

Yüz Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Yüz gerdirme ameliyatları, iyi eğitimli profesyoneller tarafından yapıldığında güvenlidir. Herhangi bir ameliyat gibi, yüz gerdirme prosedürleri de bazı riskler taşır. Enfeksiyon oluşması mümkündür ancak -yüz, bol miktarda kan barındırdığından- nadiren görülür. Ayrıca bir hasta sigara içmiyorsa, iyileşme süreci genellikle sorunsuz geçer. Yaklaşık %5-10 kadar hastada geçici sinir hasarı ve buna bağlı bazı mimik kaslarında geçici fonksiyon kaybı gözlenebilir.

Operasyonun Etkileri Ne Kadar Kalıcıdır?

Yüz gerdirme işleminin sonuçları genellikle kalıcıdır. Dolayısıyla hastalar, gelecek yıllar boyunca gençleşmiş görünümlerinin tadını çıkarabilirler. Elbette yüz, ameliyattan sonra da doğal olarak yaşlanmaya devam edecektir ancak hastalar -operasyon geçirilmemiş şartlarla kıyaslandığında- genç görünmeye devam edecektir.

Yüz Germe Operasyonu İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Yüz gerdirme için yaştan daha önemli olan etkenler vardır. Sağlık geçmişinizin, genel sağlık durumunuzun, kullandığınız ilaçlarınız ve daha önce geçirdiğiniz yüz operasyonlarının değerlendirilmesi daha önemlidir. Yüz germe operasyonunun sizi daha mutlu ve özgüven sahibi yapacağını düşünüyorsanız, yaş istediğiniz görünüme ulaşmanız için bir engel değildir. 70 yaşındaki bir hastaya yüz germe ameliyatı yapmak tamamen normal ve sorunsuz bir durumdur. Ancak bu yaşlardaki hastaların daha makul beklentilere sahip olmaları önemlidir. 15 yaş daha genç görünmek mümkün, ama yeniden 30 yaşında gibi görünmeyi beklememek gerekir.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür?

Yüz germe bandı ve yüz germe amacıyla ameliyatsız, ip askı veya enjeksiyonla yapılan işlemler haricinde ameliyatla yüz germe işlemi de mümkündür.

Boyun Germe Nedir?

Boyun bölgesi, yüz gibi yaşlanma belirtilerinin ilk olarak hissedildiği bölgelerden biridir. Genetik yatkınlığa veya kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen boyun sarkmalarını erken yaşlarda da oluşabilir. Boyun germe ameliyatı, gevşemiş cilt yapısı, fazla yağ dokusu, sarkmış kas yapısı, hindi boyun olarak tabir edilen deformasyonlar ve belirgin gıdık yapısı gibi şikayetler olduğundan uygulanabilir.

Yüz Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Yüz germe ameliyatlarına ilişkin akla gelen başlıca sorulardan birisi de ameliyat sonrası iz kalıp kalmayacağıdır. Yüz germe ameliyatı endoskopik yöntemlerde 1 ila 2 milimetrelik küçük kesiler ve yüz germe ameliyatında kulağın hemen önündeki katlantıda ve kulağın arkasında saç içinde kalacak şekilde yapıldığı için izler iyileştiğinde görülmeleri çok zordur. Klasik yöntemlerde ise bu kesiler kulak ön ve arkasında olduğu ve yüzün doğal çizgileri aralarına yerleştirildiği için zamanla iyileşerek neredeyse görünmez hale gelir.

Hangi Yüz Germe Yöntemi Bana Uygun?

Yüz gerdirme cerrahisi her hastanın ihtiyacına göre değişir ve bir estetik cerrah tekniğini buna göre şekillendirecektir. Cildinde hafif derecede sarkma sergileyen hastalar genellikle bir mini yüz germe için iyi adaylardır. Standart yani geleneksel olan operasyonlar orta ve ileri yaşlarda ortaya çıkan yüz ve boyun bölgesindeki problemlere yönelik uygulanmaktadır.

Yüz Gerdirme Muhtemel Yan Etkiler Nelerdir?

Operasyondan sonra şişme ve çürükler görülebilir. Kesikler gizli olduğu için nadiren önemlidirler. Yüzün geçici olarak hissizleşmesi kaçınılmazdır fakat birkaç ay içinde yavaş yavaş normale döner. Ara sıra, bir hematom drenaja ihtiyaç duyabilir ve nadiren bu durum ameliyet gerektirebilir.

Yüz germe tekniklerinin farkları nelerdir?

Öncelikle, “üst yüz”, “orta yüz” ve “alt yüz” kavramlarını anlamak gerekir. “Üst yüz” kavramı genelde esasen kaş çizginiz ve alnınız olmak üzere gözlerinizin üstündeki her şeyi kapsar. “Orta yüz” kavramı, gözlerinizin dış köşeleriyle ağzınızın dış köşeleri arasındaki bölgeyi kapsar, bu bölgeye burun, yanaklar ve üst dudağınızın üstündeki bölge de dahildir. Son olarak “alt yüz” bölgesi, ağzınızın köşeleri altında kalan bölgedir, bu alan gülme çizgilerinizi ve alt çene hattınızı kapsar. Çoğu durumda alt yüz germe operasyonu, çenenin altındaki bölgeyi ve boynu da hedef alır.

Yüz germe kavramı çoğu zaman yanlış da anlaşılmıştır. Hastalar, yüz germe operasyonun yüzün bu üç bölgesinin hepsini birden tedavi ettiğini varsayma eğilimindedir, ama aslında bu ameliyat genelde yüzün alt üçte ikisini, yani kulakların üstünün altında kalan her şeyi kapsar. Öte yandan, üst yüz germe (ya da kaş kaldırma) operasyonu ayrı bir ameliyattır. Hastanın ihtiyaçlarına göre yüz germe operasyonuyla aynı anda yapılabilir.

Yüz germe ameliyatından sonra neler yapılmalıdır?

Yüz germe ameliyatı sonuçlarınızı uzun süre korumanın yollarını arıyorsanız aşağıda belirttiğimiz beş öneriden başlamanız çok yararlı olacaktır.

 • Güneş Kremi Konusunu Ciddiye Alın
  UV ışınları cildinizdeki önemli proteinleri bozduğu için güneşe maruz kalmak yaşlanmanın işaretlerinin birincil sebeplerindendir. Bu çizgilerin, kırışıklıkların ve sarkık cilt oluşumu görünümünü hızlandırabilir, bu da yüz germe operasyonunuzun sonuçlarını olumsuz olarak etkileyebilir. Her gün güneş kremi kullanmak ve bilinçli olarak bronzlaşmaktan kaçınmak, cildinizi güneş hasarından ve UV ışınlarına maruz kalmak sebebiyle hızlanan yaşlanmadan korumaya yardımcı olur.
 • Cildinizi İçten Dışa Besleyin
  İyi ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanın ve yüz germe operasyonu sonuçlarınızı uzun süre korumanın bir başka yolu, sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Bol bol taze meyve, sebze ve tam tahıl yemeniz cildinizin görünümünü olumlu etkiler ve cildin yaşlanmasını geciktirir.

  Doğru besinleri tüketmek kadar önemli olan bir başka şey de yanlış yiyecekleri tüketmeyi bırakmanızdır. Örneğin şeker, yaşlanma karşıtı çabalarınızın düşmanıdır çünkü glikasyon adı verilen bir kimyasal süreci tetikler. Bu süreçte şeker molekülleri, cildin sağlıklı olması için gereken proteinlere, lipidlere ve diğer önemli moleküllere zarar verir.
 • Doğru Cilt Bakım Ürünleri Kullanın
  Güneş kremi kullanmak ve dengeli beslenmek gibi iyi yaşam tarzı alışkanlıkları da yüz germe operasyonu sonuçlarınızı korumanın önemli bir parçasıdır. Bu eşitliğin öbür tarafında, cilt tipinize ve endişelerinize uygun bölgesel cilt bakımı ürünleri kullanmak vardır. Retinoid, peptit ve antioksidan içeren tıbbi cilt bakım ürünleri, cildi aydınlatmak ve pürüzsüzleştirmek için çok iyi araçlar olabilir.
 • Kozmetik Tedavilerden Faydalanın
  Kozmetik tedaviler, düzenli günlük cilt bakımınızın bir uzantısı olarak davranıp yüz germe ameliyatı sonuçlarınızı destekleyebilir. Örneğin lazer yüzey tedavileri, cildin üst katmanını nazikçe ortadan kaldırarak altta kalan daha düz ve daha genç görünümlü cilt hücrelerini ortaya çıkarır. Diğer cilt gençleştirme tedavileri arasında kimyasal peeling bulunur. Eğer yakın zamanda yüz germe ameliyatı geçirdiyseniz, cerrahi olmayan bir kozmetik tedavi olmadan önce ne kadar beklemeniz gerektiği konusunda plastik cerrahınıza danışın. Önce tamamen iyileştiğinizden emin olmanız gerekir.
 • Kurul Onaylı Bir Plastik Cerraha Danışın
  Yüz germe operasyonu sonrasında yaptıklarınızın sonuçlarınızın ne kadar süre kalıcı olacağı konusunda büyük bir etkisi olduğu doğrudur. Ancak yüz germe operasyonu geçirmenize yol açan kararlarınız da aynı derecede önemlidir. Sonuçlarınızın ne kadar süre kalıcı olacağını etkileyebilecek en önemli kararlardan biri, tercih ettiğiniz plastik cerrahın hangisi olduğudur.

  Kurul onayı, akreditasyonu olan tıbbi merkezlerle birlikte çalışma ve yüz gençleştirme operasyonu ile ilgili deneyim gibi yeterlilikleri kontrol ettiğinizden emin olun. Sık sık yüz germe operasyonu gerçekleştiren deneyimli bir plastik cerrahla çalışmak, yüz germe operasyonu sonrasında canlı ve doğal görünen bir sonuca ulaşmanız için en iyi yoldur.

Yüz Germe ve Gençleştirme hakkında ayrıntılı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 03.08.2023 11:28
Editöre ulaş