Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Neden Göz Altı Işık Dolgusu?

Morluklarınızdan, çöküntülerinizden etkili bir şekilde kurtulmanız mümkün.

Hem genç hem de yaşlı birçok hasta için göz altı bölgesine dolgu maddesi uygulanarak göz altı morlukları tedavisi uygulanması ameliyata göre güvenli ve etkili bir alternatiftir. Birçok hasta gözlerin altında oluşan gölgeler ve depresyondan memnun olmadığı için göz altı dolgusu tercih etmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu

Cildimizi diri tutan dokular zamanla yerlerini kaz ayakları gibi kas hareketlerinin meydana geldiği alanlardaki yüz kırışıklıklarına bırakarak bozulmaya başlar. Bu, genetik kaynaklı olabilir, ancak aynı zamanda yaşlanmanın bir işaretidir.

Restylane, Juvederm veya Radiesse gibi enjekte edilebilir yumuşak doku dolgu maddeleri, bu çizgileri ve kırışıklıkları doldurmaya ve daha pürüzsüz, daha genç bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca dudak ve yanaklara dolgunluk katabilirler. Juvederm veya Restylane gibi enjekte edilebilir dolgu maddeleri tek başlarına, lazerle cilt soyma prosedürüyle veya yüz germe gibi prosedürlerle birlikte kullanılabilir.

Enjekte edilebilir dolgu maddeleri, derin yüz kırışıklıklarını, kırışıklıkları ve olukları, batık yanakları, gözlerin altında koyu halkaları, cilt tıkanıklığı ve bazı izleri doldurmaya yardımcı olabilir. Yüz dolgu maddeleri aynı zamanda dudaklara daha dolgun, daha duyusal bir görünüm katmak için de kullanılır. Hastaya bağlı olarak, Restylane gibi enjekte edilebilir dolgu maddeleri göz altındaki koyu halkaların görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir. Restylane veya Juvederm gibi yüz dolgu maddeleri, uzun süreli doğal sonuçlar vererek cerrahi işlemleri ertelemenize yardımcı olabilir.

Kalıcı Değil

Tüm güvenli hiyalauronik asit esaslı dolgu maddeleri gibi, enjekte edilen malzemenin zamanla emilimi çok yavaştır ve bu enjeksiyonlar gerekirse oldukça güvenli bir şekilde tekrarlanabilir. Kişilerin yüzleri zamanla yavaşça değiştikçe, kozmetik hekimler artık kalıcı olmayan tedavilerin avantajlı olduğunu fark ettiler, çünkü bu maddelerin hastaların yüzünün geri kalanıyla bir harmoni içinde olmasına izin verdiğini anladılar. 30’lu yaşlarında bir hastaya verilen silikon gibi kalıcı bir implant materyali, hasta 80 yaşına geldiğinde halen mevcutsa, iyi veya uyumlu görünmeyebilir. Bu nedenle, hastalar ve cerrahlar, kalıcı olmayan absorbe edilebilir enjekte edilebilir implantlar kullanımını arzulamaktadırlar.

Geri çevrilebilir

Hiyalauronik asit esaslı dolgu maddelerinin bir diğer önemli avantajı, hasta isterse hızlı bir şekilde tersine çevrilebilmeleridir. Hastanın tedaviyle yetinmediği ender durumlarda, enjekte edilen implanta 20 yıldan fazla süredir katarakt ameliyatı sırasında sıkça kullanılan bir enzim ilacı olan küçük bir Hyalase enjeksiyonu (hiyalauronidaz), implantın hızla çözülmesi için kullanılabilir. Yüzde son derece ciddi deformasyonlara, geri dönüşü olmayan estetik sorunlara yol açan kalıcı dolguların aksine, son derece güvenlidirler. Alerjik reaksiyona neden olmazlar.

Cerrahi Gerektirmez

Genel olarak, göz altı ışık tedavileri çok iyi tolere edilir, neredeyse ağrısızdır, enjeksiyondan hemen önce cildi uyuşturan lokal anestetik kremle deriye az miktarda uygulanır. İşlemler sırasında hastalar hafif bir basınç hissedebilirler. Prosedür genellikle ayakta tedavi ile klinikte yapılır ve her bir taraf için yaklaşık 5 dakika sürer. İyileşme zamanı çok hızlıdır ve hastalar operasyon sonrası birinci haftada biraz hafif şişlik görmelerine rağmen, bunların çoğu 10 gün içinde kaybolmuş olur. Malzeme önümüzdeki haftalardan aylara kadar cilt altında hala kalıplanabilir ve bu özellik küçük yumruları düzeltmek için çok sıklıkla yararlıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu İçin İyi Bir Aday mıyım?

Gözlerinin altında içi boş bir görünüm veya morluklardan ve alt göz kapaklarındaki yağ ceplerininin büyümekte olduğundan şikayet eden hastalar genellikle bu tedavi için adaylardır.Göz altı ışık dolgusu için uygun hastaların seçilmesi uzman görüşü gerektirir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Mükemmel adayların iyi bir cilt esnekliği ve yeterli bir cilt kalınlığı olması gerekir. Bu nedenlerle, herkes göz altı ışık dolgusu tedavisi için iyi bir aday olmayabilir. Bununla birlikte bazen ideal aday olmayan hastaları tedavi etmek için yenilikçi yollar bulunmuştur. Bu bazen aşamalı tedavileri de içerir.

18 Yaş ve Üzeri

Büyümesi tamamlanmış bireyler; Genellikle, cerrahi, 18 yaş ve üzerindeki yaştaki bireylerde yapılır

Fiziksel Açıdan Sağlıklı

Fiziksel açıdan sağlıklı ve ameliyat geçirmeyi engelleyecek hastalıkları bulunmayan bireyler

Gerçekçi Hedefler

Olumlu bir bakış açısı ve görünüşlerinin iyileştirilmesi için akılda bulunan spesifik, ama gerçekçi hedefleri olan bireyler

Göz altı ışık dolgusu hakkında bilgi almak için telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

Hasta Görüşleri

Vanity Klinik’te hastalarımıza en üst düzey kalitede hizmet vermek ve kendilerini değiştirmek için attıkları bu adımda onların her ihtiyaçlarında yanında olarak bu önemli deneyimlerini en memnun olacakları şekilde yaşatmak esas amacımızdır. Vanity deneyimini hastalarımızdan dinleyin.

Estetik Korkusu

Ayça Hanım, estetik operasyon geçirme konusunda kuşkulu, hatta ön yargılı bir yaklaşıma sahipti. Fakat cesaretini bir kere topladı, pir topladı.

Doğru Tercih

Yurt dışından gelen hastamız Ka, geçirdiği revizyon cerrahisinin sonuçlarına bayıldığını anlatırken ekibimizin yarattığı farka da değiniyor.

Güvenilir Doktor Etkisi

Büşra Hanım, Dr. Güray ile görüşene kadar meme büyütme operasyonu hakkında pek tedirgindi, gülümsemesi tercihinden ne kadar mutlu olduğunu görmek için yeterli.

Hangi Dermal Dolgu Maddeleri Kullanılır?

Gözyaşı oluğu alanı için kullanılan en yaygın dolgu maddeleri hiyalüronik asit denilen bir maddeden yapılır. Hyalüronik asit, jel kıvamı vermek üzere çapraz bağlanmış şeker zincirlerinden oluşur. Hiyalüronik asit formları da doğal olarak vücudun derisinde, gözlerinde ve eklemlerde bulunur.

Hyaluronik asit dolgu maddelerinin avantajlarından biri de tersine çevrilebilirliktir. Hyaluronidaz adı verilen bir madde dolgu maddesini çözmek için bölgeye enjekte edilebilir. Bu normal cildinizi veya dokularınızı etkilemez ve yalnızca dermal dolgu maddesini etkiler. Tek başına bırakıldığında, hiyalüronik asit dolgu maddesi gözyaşı bölmesinde birkaç yıl kalıcı olacaktır. Hyaluronik asit dolgularını kullanmanın zorluğu doğal hidrofilik yapısı, yani su çekmesidir. Bu, çekme teknelerine enjekte edilmesi gereken dolgu miktarını tahmin etmede zorluklara neden olabilir. Bu nedenle alanı doldurmadan önce, sonradan oluşacak hidrasyon miktarını tahmin etmek gerekir.

Diyet

Herhangi bir estetik işlemden önceki haftalarda, hastalar için sağlıklı bir diyet yapmak faydaılıdır. Doğru beslenme iyileşmeyi hızlandıracak ve enfeksiyon riskini en aza indirecektir. Özellikle, bireylerin bol miktarda meyve ve sebze, tam tahıl ve yağsız protein yemesi gerekir.

İlaçlar

Estetik işlemlere hazırlanırken, hastalar o sırada kullandıkları tüm ilaçları doktorlarına bildirmelidir. Bazı ilaçlar cerrahiden önce veya sonra sorunlara neden olabilir. Doktor hastanın bir ilacı kullanımını geçici olarak kesebilir veya daha güvenli bir alternatif önerebilir. Özellikle, hastalar aspirin, ibuprofen ve kan tinerlerini kullanmamalıdır.

Sigara İçmek

Tütün kullanımı tüm vücuttaki kan akışını yavaşlatır. Oksijen, ensizyon yerlerine çok hızlı ulaşamadığından, sigara içenler daha uzun sürede iyileşme, daha yüksek enfeksiyon riski ve olumsuz yara izi ile karşılaşabilirler. Operasyondan en az 2 hafta önce sigara içmeyi bırakmalısınız.

Besin Takviyeleri

Hastalar iyileşmeyi yavaşlatacak ve cerrahi komplikasyonlara neden olabilecek belirli gıdalar ve takviyeleri önlemelidirler. Özellikle hastalar, E vitamini takviyeleri, zencefil, gingko ve ginseng’den uzak durmalıdır.

Doktorla Görüşün

Bazı homeopatik ve bitkisel takviyeler anesteziyle komplikasyonlara neden olabilir, bu nedenle hastalar ek beslenme almadan önce doktorlarıyla görüşmelidir.

Alkol Kullanımı

Alkol, karaciğerin metabolize olma kabiliyetini etkileyebileceğinden birçok doktor, hastalara ameliyatlarından önceli haftalarda içki içmemelerini önerir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Göz altı ışık dolgusu işlemi için prosedür genellikle ayakta tedavi ile klinikte yapılır ve her bir taraf için yaklaşık 5 dakika sürer. Hastalarımız tedavi sonrasında normal faaliyetlerine, işlerine hemen dönebilirler.

Enjeksiyon

Tedavi edilecek alanın kapsamlı bir değerlendirmesinden ve işaretlenmesinden sonra, cilt enfeksiyon riskini azaltmak için iyice temizlenir. Daha sonra, çok küçük bir iğne cilt altına yavaş yavaş ilerleyerek açığı doldurur. Ürün, yüzeydeki dokusal düzensizlikleri azaltmak için her bir taraf için ortalama 3-5 enjeksiyon ile pürüzsüz ve düzgün bir şekilde yerleştirilir. Enjeksiyon tamamlandıktan sonra alanı yumuşatmak için yumuşak masaj yapılabilir.

Anestezi

Birçok hasta ağrısız olmasına rağmen, enjeksiyon yapıldığında ya da düzgün kontur sağlayan masaj sırasında tedavi sırasında hafif rahatsızlık hissedilebilir. Ağrıyı en aza indirgemek için topikal ve enjekte edilen anestezi kullanırız. Bazı morarma ve / veya hafif şişme olabilir, ancak bunlar normalde yaklaşık bir hafta içinde ortadan kalkar. Dolgu maddesi birkaç gün içinde çökecek ve yumuşak hissedecek ve cildin göz çevresindeki ayrılmaz bir parçası olacaktır.

Göz Altı Dolgusu İşlem Sonrası

İşlem sonrası bazı morarma ve / veya hafif şişmeler olabilir, ancak bunlar normalde yaklaşık bir hafta içinde kaybolurlar. Dolgu maddesi birkaç gün içinde çökecek ve yumuşak hissedecek ve cildin göz çevresindeki ayrılmaz bir parçası olacaktır. O zaman ihtiyacınız olan tek şey buz ve önümüzdeki 24 saat boyunca yüksek yoğunluklu antrenmanlardan kaçınmaktır.

Rahatlayın

Her tür enjeksiyonda olduğu gibi hemen sonra hafif kızarıklık olabilir. Saklamak için makyaj uygulanabilir.

İşe Dönüş

Normal faaliyetlerinize devam edebilir, tedaviden sonra kendinizi evinize götürebilir veya işinize dönebilirsiniz.

Dikkat Edin

Tedaviden sonraki 2 hafta boyunca aşırı sıcaktan (güneş şemsiyesi veya güneşlenme) veya yoğun soğuktan kaçınmanız önerilir.

Ne Beklemeliyim?

Göz altı morlukları için tedavi altında dermal dolgu maddesi göz altı bölgesine enjekte edilir. Çoğu zaman, sadece gözlerin altında yarım mililitreden az veya daha az enjekte edilen yalnızca 1 ml dermal dolgu maddesi gerekir. Bazı hastalar, ilk tedaviden 6-9 ay sonra ikinci bir tedaviden geçer. Arzu edilen etkiyi elde etmek için aylar sonra üçüncü bir göz altı morlukları tedavisi önerilebilir.

Her enjeksiyon oturumu kliniğimizde gerçekleşir ve bir saatten az bir süre alır. Sadece kalifiye ve kapsamlı eğitim almış doktorlar dermal dolgu maddelerini uygulamalıdır. Enjekte edilebilir dolgu maddesi anesteziyle birlikte uygulanır. İğne cildine girdiğinde hastalar genellikle hafif bir çimdik hissederler. Cildi düzgün bir dağıtımla doldurmak için göz altı alanına çok sayıda küçük enjeksiyon yapılır. Enjeksiyonları takiben hemen kliniğimizden ayrılabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Göz Altı Torbası Nedir, Neden Oluşur?

Gözyaşı bezi çukurları, alt göz kapağı ve yanaklar arasında oturan oluktur. Alt göz kapağı ve yanak arasındaki kavşakta boşluk oluştururlar. Çoğu durumda, göz yaşı çukuru, yaşlanma sonucu değil, genetiktir ve çoğu zaman yirmili yaşların başında ortaya çıkar.

Alt göz kapağı alanı için bir diğer endişe verici durum göz altı torbalarıdır. Göz altı torbaları alt göz kapağının çıkıntıları gibi görünür ve yağ veya sıvı dolu olabilir.

Gözlerden yanaklara geçiş, göz altı torbaları ve göz yaşı oluklarının varlığı ile kesilir ve bu yaşlanma ve yorgunlukla ilişkili olabilir. Dermal dolgu maddeleri, alt göz kapağı ve yanaklar arasındaki geçişin düzelmesine yardımcı olur ve gözyaşı çukurlarının veya göz altı torbalarının görünüşünü daha az belirgin hale getirir.

Göz Altı Morlukları ve Göz Altı Torbaları Nasıl Tedavi Edilir?

Gözyaşı bezi çukurluğu tedavisi, göz altı alanının görünümünü iyileştiren, göz altı morlukları ve göz altı torbalarını tedavi eden bir prosedürdür. Bu işlemler için en sık kullanılan ürünler Restylane ve Belotero’dur, bunlar aynı zamanda hiyalüronik asit dolgu maddeleridır. Bu tedaviyi almak isteyen hastalar sıklıkla göz altı morlukları, gözlerin altında içi boş bir görünüm veya göz altı torbalarından şikayetçi olurlar. Gözyaşı çukurluğu tedavisi, alt göz kapaklarına ve yanaklara genç bir görünüm kazandırmak için gölgeleri ve girintileri doldurmaya yardımcı olur.

Göz Altı Morlukları Tedavisinde Dermal Dolgu Maddelerinin Kullanımı ile İlgili Zorluklar Nelerdir?

Göz altı, yüzdeki dermal dolgu maddeleri ile tedavi edilmesi muhtemelen en zor bölgedir. Hastalar, özellikle tedaviyi yaptıktan sonra bölgeyi çok eleştirirler; bu genellikle bölgede mükemmellik veya mükemmel pürüzsüzlük elde etmek istemekten kaynaklanır. Öncelikle, cilt bu bölgede çok ince yapıdadır ve en ufak kusurlar bile kolayca görülebilir. İkincisi, hiyalüronik asit esaslı dermal dolgu maddeleri, tedaviden birkaç gün sonra nemlenme eğilimi gösterir. Üçüncü olarak, dolgu maddesinin yerleştirilmesi ve dolgunun derinin altındaki yerini ve derinliğini algılamak zordur.

4 Hafta Geçmeden Yüzümde Asimetri Fark Edersem Doktorumu Aramalı mıyım?

Hayır. Doktorunuzu aramaya gerek yok. Bazen asimetri meydana gelir çünkü bir taraf daha çok şişer ya da morarır. Genellikle muayene randevunuzun zamanı geldiğinde kendiliğinden geçmiş olacaktır. Asimetrinin erken ortaya çıkmasının hiçbir anlamı yoktur, çünkü sıklıkla şişme söz konusudur ve nihai sonuç en az 2 haftaya kadar görülemez. Asimetriyi çok erken tedavi etmek, daha fazla asimetriye yol açabilir.

Hyalüronik Asit nedir?

Hyalüronik Asit (HA) cildimizde, eklemlerimizde ve dokularımızda bulunan doğal bir şekerin çeşididir. Cildin taze ve nemli kalmasına yardımcı olur, cildi dolgunlaştırmak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için su ile bağlanır. Bazı yüz kremleri, derinin yüzey katmanlarını nemlendirmek için hiyalüronik asit içerir.

Restylane ve Belotero Nedir?

Restylane ve Belotero hiyalüronik asit jelinden oluşur. Nazolabial katlar ve ince çizgiler gibi yüz kırışıklıklarını tedavi etmek için sıklıkla kullanılırlar. Bu iki dolgu maddesi, göz altı bölgesi için çok uygundur.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonuçları Ne Kadar Kalıcıdır?

Göz altı ışık dolgusu ne kadar kalıcı sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Göz altı ışık dolgusu tedavisinin sonuçları hastadan hastaya değişir. Bununla birlikte, deneyimli ellerde göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı yaklaşık dokuz ay bir yıl civarı sürmelidir. Çoğu durumda, sonuçlar bir yıldan fazla sürer.

Göz Altı Işık Dolgusu Tedavisi Acılı mıdır?

Hastalar göz altı bölgesinin tedavisi sırasında neredeyse hiçbir rahatsızlık bulunmadığına şaşırırlar. Buna rağmen Dr. Güray, herhangi bir rahatsızlığı ortadan kaldırmak için tedaviden önce topikal bir anestetik krem uygular.

Sonuçlardan Memnun Değilsem, İşlem Tersine Çevrilebilir mi?

Dr. Güray’ın uygulamasında kullandığı dolgu maddelerinin çoğu hiyalüronik asit (HA) esaslı dolgu maddeleridir. Bunlar cildimizde ve eklemlerimizde bulunan doğal bir ürün olan hiyalüronik asitten oluşur. Ürün kalıcı değildir ve enjekte edildiği yere bağlı olarak ve HA dolgu maddesinin türüne göre 6 aydan daha uzun sürebilir. Bu ürünlerle ilgili en iyi nokta, hastanın sonuçlardan memnun olmadığı durumlarda geri dönüşümünün mümkün olmasıdır. Doktorlar, ikinci bir görüş için hastasını görür ve hasta cildinde dolgu maddesinin görünür nodüllerine sahip olabilir. Bu, dolgu maddesinin uygun doku düzlemlerinde yeterince derine enjekte edilmediği durumlarda olabilir. Bu bir HA ürünü ile gerçekleştiğinde, doldurma maddesini parçalamak için bir enzim enjekte ederek ürünü çıkartabilir. Enzim güvenlidir ve tıpkı hastanın sahip olduğu orijinal dolgu prosedüründe olduğu gibi klinikte uygulanabilir.

Göz Altı Morluklarını ve Göz Altı Torbalarını Cerrahi Olarak Nasıl Tedavi Edebilirim?

Göz altı morlukları tedavisi için dermal dolgulara bir alternatif olarak, vücudun başka bir bölümünden yağ transferi herhangi bir çukuru doldurmak için kullanılabilir. Bu, karın gibi bir alandaki yağın hasat edilmesi için az miktarda bir liposuction gerektirir ve daha sonra bu yağın göz altı bölgesine ya da yeniden hacimlendirme gerektiren yüz bölgelerine enjekte edilmesini içerir. Aktarılan yağ daha sonra yeni konumunda yeniden ürer ve gözlerin altındaki alanı yumuşatmak ve düzleştirmek için dermal dolguya benzer şekilde davranır. Yağ aktarımı kalıcı bir prosedür olarak düşünülmelidir. Bu nedenle, herhangi bir topak veya fazla yağ kaldırmak için daha fazla ameliyat gerektirebileceğinden, bölgeyi biraz doldurmak gerekir. Bununla birlikte, yağ, hidrofilik olmaması açısından avantajlıdır ve bir kez yerine oturduktan sonra, dermal dolgu maddelerine kıyasla hacimde daha az dalgalanmaya yol açtığı görülür.Göz altı morlukları tedavisi için cerrahi olarak gözlerin altındaki fazla cildi ve yağları almak için daha düşük bir göz kapağı blefaroplastisi yapılabilir. Bazı durumlarda, gözlerin altındaki yağın / cildin alınması gözlerin daha oyuk görünmesine yol açıp gözlerin genel görünümünü kötüleştirebilir.

Cerrahınıza Sorulacak Sorular

Cerrahınıza geçmişini soracak genel bir liste için plastik cerrahi güvenliği hakkında bilgi edinin ve prosedürünüzü planlamak için bu önerileri takip etmeniz ve soruları sormanız yardımcı olabilir:

Uygunluk

Göz altı ışık dolgusu için iyi bir aday mıyım?

Doktora Sor
ÖNEMLİ
Beklentiler

Göz altı ışık dolgusundan beklediğim sonuçlar makul ve gerçekçi midir?

Öncesi Sonrası

Bu işlem için önce ve sonra fotoğrafları var mı?

Ameliyat İzleri

Görünür bir yara izi olacak mı? Yaralar nerede olacak?

Anestezi

Ne tür bir anestezi kullanılır?

Size Düşenler

En iyi sonucu almak için ben neler yapmalıyım?

ÖNEMLİ
İyileşme Dönemi

Ne tür bir iyileşme dönemi bekleyebilirim ve normal faaliyetlere ne zaman başlayabilirim?

Riskler ve Komplikasyonlar

Bu işlem ile ilgili riskler ve komplikasyonlar neler?

Önlemler

Komplikasyonlar nasıl önlenir?

Doktora Sor

Göz Altı Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci

Enjeksiyondan sonraki ilk dört saat boyunca hastalar, dolgunun yerleşmesine izin vermek için dik durmaya teşvik edilir. Yorucu aktivite ve egzersiz, 24 saat ertelenmelidir. Ertesi gün makyaj yapılabilir. Dokular aşırı duyarlı olacağından, hastaların bronzlaşma, peeling ve yüz bakımından beş ila yedi gün boyunca kaçınmaları önemlidir. Hastalar, enjeksiyon yerinde, enjeksiyondan sonraki ilk birkaç gün boyunca hafif morarma ve kızarıklık bekleyebilir. Buz tedavisi herhangi bir şişmeyi azaltmak için kullanılabilir. Bu yan etkiler ilk haftada dağılabilir.

İnvaziv olmayan bir işlem olan göz altı ışık dolgusunun faydaları 8 ila 12 ay sürecek, bazı durumlarda daha uzun sürecektir. İşlemin etkileri azaldığında, tekrarlayan enjeksiyonlar sağlıklı, genç gözler oluşturmak için gereklidir.

Kafanızda soru işaretleri mi var? En güvenilir bilgiye en hızlı şekilde ulaşın.

Vanity Estetik’in, deneyimli doktorlarına kolayca ulaşabilir ve sorularınızın size özel cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, göz altında özellikle yorgun dönemlerde belirginleşen morlukların ve derinleşen olukların bu bölge için özel olarak geliştirilmiş bir dolgu ile doldurulması işlemidir.

Göz Altı Işık Dolgusu Neden Yapılır?

Göz altı morlukları, çökükleri, olukları, kırışıkları tedavi etmek, sağlıklı bir görünüme kavuşturmak amacıyla uygulanır.

Tamamen doğal içeriğiyle isteyen herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Yalnızca tedbir amaçlı hamile ve emziren kadınlara önerilmemektedir.

Göz Altı Dolgusu Uygulama ve Sonrası…

Diğer dolgu maddelerinden farklı olarak ciltte deri altına değil kemik üzerine uygulanmaktadır.

Dolgunun uygulanma sonrasında hemen sonucunu görebilirsiniz, şişme ve morarma hemen hemen hiç olmamaktadır. 1 hafta sonra en iyi halini alacaktır. Dolgu 1 sene kadar kalıcı olmaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu sonrasında bazen çevre dokuların da hacim kazanmasıyla göz torbalarında şişkinlik olabilir, geçici olan bu durum 1 hafta 10 gün içerisinde iyileşmezse fazla görülen alanlara hyaluronidase uygulanarak fazlalıklar anında yok edilir.

Son güncelleme tarihi: 13.07.2023 12:34
Editöre ulaş