Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Badem Göz Estetiği Hakkında Her Şey

Etkili ve çekici bakışlar için badem göz estetiği…

Duruşumuzu etkileyen ve kendimizi en iyi şekilde ifade etmemizi sağlayan gözlerimiz aynı zamanda estetik algıya da etki etmektedir. Göz çevresinde oluşan deformasyonlar kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir. Bu noktada bu durumdan rahatsızlık duyan bireyler göz şekli ameliyatına ihtiyaç duyar. Badem göz estetiği genç yaşlarda da yapılabilen, bakışların daha derin olmasını ve gözü olduğundan daha iri göstermeyi sağlayan bir operasyondur. Badem göz estetiği kişinin tercihlerine göre yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle doktorlar için en önemli konu ameliyat edilecek kişinin yüz ve göz yapısının estetik açıdan uygun olmasıdır. Özellikle düşük göz yapısına sahip kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu operasyonla makyajla verilmek istenen ifade ve çekik göz yapısı, badem göz şekli oluşturularak kalıcı olarak sağlanır.

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem göz estetiği, bakışların daha derin olmasını ve gözü olduğundan daha iri göstermeyi sağlayan bir operasyondur. Özellikle düşük göz yapısına sahip kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu operasyonla makyajla verilmek istenen ifade ve çekik göz yapısı kalıcı olarak sağlanır.

Badem Göz Ameliyatında Hangi Anestezi Uygulanır?

Badem göz estetiği lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Gözün dış kısmından küçük bir kesi açılarak özel ipliklerle askılama tekniği yardımıyla göz yukarı doğru çekilerek badem göz şekli verilir. Daha sonra askıya alınan doku kemik zarına sabitlenir. Gözün son şekli kontrol edildikten sonra kesiye dikiş atılır.

Badem Göz Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Belli bir yaşın üzerindeki kişilerde mevcut sağlık durumuna göre operasyona karar verilir. Özellikle 65 yaş ve üzerindekilerde sağlık testleri ve kontrolleri yapıldıktan sonra doktor kararı ile ameliyat gerçekleştirilir. Daha düşük yaş grupları için kişinin kan değerleri kontrol edilir. Kullanılan ilaçlar ve daha önceden geçirilen operasyonlar var ise mutlaka bilgi verilmelidir.

Badem Göz Ameliyatı genellikle düşük göz yapısına sahip kişilerin tercih ettiği bir operasyondur. Yaş ve genetiğe bağlı bazı kişilerde gözün dış kısmı aşağı gelerek normalde oval olması gereken göz şeklinin yuvarlaklaşmasına sebep olabilir. Bu durumda daha genç ve dinç bir göz çevresi görünümünün elde edilmesi için cerrahınız tarafından kontrol muayenesi gerçekleştirildikten sonra badem göz ameliyatına karar verilebilir.

Badem Göz Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Badem göz ameliyatı gözün az miktarda yukarı doğru çekilerek daha iri gözükmesini sağlar. Bununla birlikte çekik göz görünümü elde etmek isteyen kişilere uygulanabilir.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Vücudumuz yaşlandıkça yer çekiminin etkisiyle bazı sarkmalara maruz kalır. Badem göz estetiğinin kendiliğinden yok olması gibi bir durum söz konusu değildir, sadece vücut yaşlandıkça askılanan bölgelerin sarkmasıyla birlikte çekik göz askıları da aşağıya doğru inebilmektedir.

İyileşme Süreci Nasıldır?

İyileşme süreci kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Hasta operasyondan sonra aynı gün içerisinde taburcu edilebilir. İyileşme yaklaşık 10 günde tamamlanır. Operasyondan 2 gün sonra iş başı yapılması önerilir ancak bu süre kişinin durumuna göre biraz daha uzayabilir.

Badem Göz Estetiği Zararlı Mı?

Göz üzerindeki tedavilerde olduğundan daha fazla hassas davranılmasından dolayı badem göz estetiğinin kişiye bir zararı olmamaktadır. Operasyon sonrasında istenilen görünüme ulaşmak için bir süre geçmesi gerekmektedir. Zaman geçtikçe ödem atılacak ve gözler çekik bir görünüme kavuşacaktır.

Badem Göz Estetiği Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Badem göz ameliyatı iyileşme sürecinde hastaların genel sağlık durumlarına dikkat etmesi gerekir.

Çekik göz ameliyatı olarak da bilinen badem göz estetiğinin ardından gündelik yaşama hızlı dönüş sağlanabilir. Pratik ve ağrısız bir işlemdir. Operasyon sonrasında kesi açılan bölgede küçük şişlikler olabilir. Bu durum kısa süre içinde ortadan kalkacaktır. Yine en kısa sürede sonuç almak için cerrahın yönlendirmelerine dikkat etmek gerekmektedir. Kısa süreli medikal krem kullanımı söz konusu olabilir. Operasyon sonrasında göz çevresine özel bant yapıştırılır ve rahatlıkla duş alınabilir.

Badem göz ameliyatı sonrasında 5 gün boyunca kesi yerine makyaj yapılmaması tavsiye edilir.

Beslenme ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular da vardır. Ameliyattan sonra 2-4 ay arasında tuz kullanımını kısıtlamak veya tamamen bırakmak gerekmektedir. Tuz vücutta ödem yaptığından dolayı ameliyat sonrası bir süre kullanımı uygun değildir. Bu yüzden bırakılmasa bile kullanımını en az düzeye indirmek önemlidir.

İyileşme sürecinde sıvı alımına dikkat edilmelidir. Bol bol su tüketilmesi tavsiye edilir.

Operasyon sonrasında bir süre istirahat etmeli ve tüm olası dış etkilere karşı korunmak gerekmektedir.

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, bölge işlem sonrasında temiz tutulmalı, toz ya da duman gibi dış unsurlardan uzak tutulmalıdır.

Riskler ve Yan Etkiler Nelerdir?

Badem göz ameliyatı öncesi sonrası görünüme bakıldığında çok başarılı sonuçlar elde edilir. Operasyon sonrası gözler daha keskin bir görünüme kavuşurken herhangi bir komplikasyon riski olmadan süreç tamamlanır. Kesi bölgesinde kısa süreli küçük ödemler oluşabilir.

Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Lokal anestezi altında yapılan badem göz estetiği 35-60 dakika arası sürmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

Badem göz ameliyatı genellikle üst göz kapağı katlantısı veya alt göz kapağında kirpiklerin hemen altında 6-7 mm kesilerle gerçekleştirilmektedir. Bunlar hem çok küçük olduğu hem de göz kapağı hızlı iyileştiği için badem göz estetiği (Kantoplasti) sonrası herhangi bir iz kalmaz.

Badem Göz Estetiği hakkında ayrıntılı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 21.12.2023 18:03
Editöre ulaş