Meme Büyütme Operasyonu Sonrası Egzersiz

0
2679
meme büyütme

Çoğu hasta, meme büyütme operasyonundan sonra egzersiz yapıp yapamayacaklarını sorar. Hastalar ameliyattan hemen sonra hafif tempolu yürümeye başlamalıdır. İki saatte bir odanın içinde yorucu olmayan yürüyüşler yapılmalıdır. Bu kan dolaşımı için iyidir ve kan pıhtılaşmasının engellenmesine yardımcı olur. Hastalar iki hafta sonra yürüyüş bandında yürümek ya da yokuş çıkmak gibi daha yoğun kardiyo egzersizleri yapmaya başlayabilir. Bir aydan sonra hastalar, ağır kaldırma hariç olmak üzere egzersizlerin çoğunu yapmaya devam edebilir. Hastalar genelde altı hafta sonra tamamen iyileşmiştir ve tüm egzersizleri yapmaya devam edebilirler.

Meme büyütme operasyonundan sonra, özellikle protezler kas altına yerleştirildiyse hastaların şınav çekmek gibi yorucu göğüs egzersizlerinden kaçınmaya çalışmasını öneririm. Protezler kasın altında durduğu için kasılma protezlere alttan ve dıştan basınç uygular ve bu zaman içinde protezlerin sarkmasına ya da konumlarının değişmesine sebep olabilir. Genel bir kural olarak hastalara vücutlarını dinlemelerini de söylerim – şişme ya da rahatsızlığa sebep olan bir şey yaparlarsa durup bir süre daha beklemeleri gerekir.

Protezleri olan, aynı zamanda fitness endüstrisinde çalışan biri olarak, protezlerin aktif bir hayat tarzına sahip olmanıza engel teşkil etmemesi gerektiğini söyleyebilirim. Cerrahınızla olan görüşmenizde boyut ya da protezin yerleştirileceği yer konusundaki kararınız için yol göstermesi için hangi sporları ve egzersizleri yaptığınızı konuşmanız önemlidir. Egzersiz yaparken desteği iyi olan bir sutyen kullanın ve herhangi bir egzersiz yapmadan tamamen iyileştiğinizden emin olmak için cerrahınızla görüşün.

Ne Düşünüyorsunuz?

Meme büyütme ameliyatı ile ilgili verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Konuyla ilgili paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz veya deneyimleriniz var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz