Burun Estetiği: Size En Çok Yakışacak Burun Şekli

0
2301
Burun Estetigi
Burun Estetiği

Burun estetiği ile yıllar boyunca pek çok kadın ve erkek daha ince ve daha düzgün bir buruna sahip oldular.  Bu yöntemin popülerliğine ve köklü geçmişine rağmen (kayıtlara göre, rinoplastinin çeşitli şekilleri M.Ö. 800’den beri yapılmaktadır) çoğu insan, burnun, yüzün dengeli görünümünü sağlamaktaki rolünü önemsenmez. Aynı zamanda cerrahların, her hasta için doğru burun görünümünü nasıl belirlediğini bilinmemektedir.

Doğru görünümün nasıl belirlendiğini bilmek istiyorsanız, yazımızı mutlaka okuyun!

1.Genetik, önemli bir etkendir.

Yüz yapısına uyumlu ve mükemmel görünümlü bir burun yaratmanın anahtarı, doğal görünümün korunarak burun şeklinin iyileştirilmesidir. Bunu sağlamanın en iyi yollarından biri de, genetik unsurların göz önünde bulundurulmasıdır. Örneğin, bazı etnik grupların daha kalın burun delikleri vardır. Cerrahınızın, bu gibi farklılıkları göz önünde bulundurduğundan ve operasyonu, size özel olarak planladığından emin olun.

2.Her şey, dengeyle ilgilidir.

Yüz bileşenleri düşünüldüğünde, burun -yüzün genel dengesinde- önemli bir yere sahiptir. Sonuçta mükemmel bir burun yapısı yüzünüzle orantılı değilse, beklentileriniz karşılanmayacaktır. Bu nedenle plastik cerrahi uzmanları hastanın çenesine, kaşlarına, gözlerine, yanaklarına; genel anlamda yüz şekline bakarak cerrahi bir plan yaparlar. Burunla ilişkili herhangi bir değişiklik, diğer faktörlerle de orantılı olmalı ve genel yüz simetrisini geliştirilmelidir.

Daha önce herhangi bir hastanın öncesi ve sonrası fotoğraflarını görüp ne kadar değiştiğini düşündünüz mü? Burun ameliyatı sonrasında hastaların büyük kısmı, küçük bir müdahaleyle dahi büyük ölçüde değişim yaşayabilir.

3.Burun estetiği için doğru bir cerrah seçimi yapın.

Burnunuzu daha küçük veya daha şekilli istemeniz fark etmeksizin -mümkün olan en iyi sonucu elde etmeniz adına- deneyimli ve nitelikli bir uzmanınız olduğundan emin olun.

Ne Düşünüyorsunuz?

Daha önce burun estetiği yaptırdınız mı? Size hangi burun şeklinin daha çok yakışacağını düşünüyorsunuz? Düşünce ve deneyimlerinizi, bizimle ve okuyucularla paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz