Işıltılı Bir Cilt için Neler Tüketmelisiniz?

0
1675
isiltili bir cilt

Cildinizdeki lekelerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Öğle yemeğinizde avokadoya ve yeşil yapraklı salataya yer vermeyi düşünebilirsiniz. Yaşlanma belirtileri ve ince çizgiler konusunda endişeli misiniz? Antioksidan bakımından zengin olduğu için çilek ve keten tohumu tüketebilirsiniz. Egzamadan mı şikayetçisiniz? Probiyotikler ve tam tahıllar yardımcı olabilir. Gerçekten sağlıklı ve ışıltılı bir cilt, iç faktörlerden gelir ve yediğiniz şey -cilt sağlığı konusunda- topikal olarak uygulanan ürünler veya tedaviler kadar önemlidir.

Daha Sağlıklı, Lekesiz ve Işıltılı Bir Cilt için 4 Gıda

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için tüketilmesi gereken besinler, aslında tüm vücudunuz için faydalıdır. Yağsız proteinlerin, sağlıklı yağların ve antioksidan bakımından zengin meyve ve sebzelerin bir karışımını tüketmek, cildinizin parlamasına yardımcı olabilir. Diğer yandan abur cubur tüketimine devam ederseniz, vücudunuzu, gelişmek için ihtiyaç duyduğu besinlerden mahrum bırakmış olursunuz.

Yaşlanma belirtilerinden arınmış pürüzsüz bir cilt için en iyi önerileri derledik.

Yaşlanma belirtilerinden arınmış pürüzsüz bir cilt için öneriler.
  1. Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler: Lahana ve roka gibi yeşillikler, vücudunuza- kolajen üretmek ve cildin sıkılığını arttırmak için ihtiyaç duyduğu- antioksidanları sağlayan mükemmel A ve C vitaminleridir. Ayrıca bu sebzeler, akneye neden olan bakteriyel enfeksiyonlarla savaşan kükürtü de içerir.
  2. Avokado: Bu meyve -E ve C vitaminlerinin yanı sıra- nemi korumaya yardımcı yağ asitleri açısından da zengindir. Avokadoyu domates, havuç veya biber gibi karotenoid bakımından zengin gıdalarla birlikte tüketmeyi deneyin. Bu durum, vücudunuzun antioksidanları daha iyi emmesine yardımcı olacak, UV hasarını azaltacak ve cilt tonunuzu iyileştirecektir.
  3. Somon: Somon -fındık ve keten tohumu ile birlikte- cildinizi güçlü ve pürüzsüz tutmak için gerekli olan omega-3 yağ asitleri için mükemmel bir kaynaktır. Ayrıca cildi güneşten koruyan selenyumu da içerir.
  4. Probiyotikler: Egzamadan şikayetçiyseniz, yoğurt ve kefirdeki probiyotiklerden faydalanabilirsiniz. Probiyotikler, vücudunuzun daha fazla beyaz kan hücresi ve -vücudu alerjenlerden koruyan- antikor üretmesine yardımcı olabilir. Böylece genel bağışıklık sisteminiz güçlenir ve ciltteki iltihaplanmanın önüne geçilebilir. Probiyotik alımınızı günlük olarak sürdürmek için ek gıdaları deneyebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?

Işıltılı bir cilde sahip misiniz? Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için aldığınız önlemler nelerdir? Düşünce ve deneyimlerinizi, bizimle ve okuyucularla paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz