Burun Ucu Estetiği (Tip plasti) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1
17071
Burun ucu estetiğini sağlayan ameliyat ise “tip plasti” olarak da bilinen burun ucu estetiği ameliyatıdır. 

Yüzümüzde en dikkat çeken yer burnumuzun ucudur. Bu nedenle de, burun ucu estetik görünüm açısından oldukça önemlidir. Burun ucu estetiğini sağlayan ameliyat ise “tip plasti” olarak da bilinen burun ucu estetiği ameliyatıdır. 

Son yıllarda estetik ameliyat içinde oldukça popüler olan burun ucu estetiği ameliyatı, sadece burnun uç kısmından memnun olmayan hastalara uygulanan tedavi yöntemidir. Burun ucu estetiği ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

Son dönemin popüler operasyonu burun ucu estetiği (Tip plasti) nedir?

Burun kemiğinin anatomik yapısında sorun olmadığı, sadece burnun ucundaki şekil bozukluklarının (asimetri, genişlik, düşüklük vs.) düzeltildiği operasyondur. Hastanın ihtiyacına yönelik yapılan operasyonda burnun kemik, kıkırdak, deri ve mukoza gibi bölgelere müdahale edilmemektedir. Bu yöntem, burun ucunun açısının değiştirilmesi ve belirginleştirilmesi için de kullanılmaktadır.

View this post on Instagram

????????‍⚕️Op. Dr. Güray Yeşiladalı, burun estetiği ile burun ucu estetiği arasındaki farkı anlatıyor ????. ⚫️Burun estetiği, burnu ???? güzelleştirmek adına yapılan işlemlerin tamamı. Burun ucu estetiğiyse sadece uç kısma müdahale edildiğinde kullanılan isim. ????Burun ucu kaldırılabilir, daraltılabilir, sivriltilebilir, genişletilebilir. ????Burun estetiğindeyse, burun ucu estetiğinin yanı sıra, kemik kısımdaki alçaklıklar, yükseklikler, burnun genişlikleri gibi problemler de tedavi edilebiliyor. ❓Burun estetiği operasyonlarıyla ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz ????. #opdrgürayyeşiladalı #güzellik #türkiye #istanbul #vanityestetik #vanity #plastikcerrahiistanbul #estetikcerrahiistanbul #plastikcerrahi #estetik #plasticsurgery #vanityclinicistanbul #estetikameliyat #doğallık #uyum #gençlik #burunestetiği #burunucuestetiği #burun #burunucu #burunameliyatı #rinoplasti V A N İ T Y E S T E T İ K ☎️ +90(212) 215 5533 ????Whatsapp: 0553 913 99 53-0553 913 90 01 ???? Mail: [email protected] ????Konum: Terrace Fulya Residance ????Web sitesi: www.vanity.com.tr

A post shared by Vanity Plastik Cerrahi Merkezi (@vanityestetik) on

Burun ucu estetiğinde hangi yöntemler kullanılır?

Hastanın ihtiyacı doğrultusunda burun ucu estetiği için farklı teknikler uygulanabilir. Kapalı teknik bunlardan biridir. Kapalı teknikte operasyon süresi diğer tekniklere göre daha kısa ve ameliyat sonrası iyileşme daha hızlıdır. Diğer bir teknik ise açık tekniktir. Bu teknikle yapılacak ameliyatta doktorun tecrübesi önemlidir. Diğer burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi açık burun estetik operasyonunda cerrahın kontrol alanı daha dardır. Her iki yöntemin de avantajları ve dezavantajları vardır. Hastanın durumuna göre her iki yöntem de değerlendirilir ve en doğru yöntem seçilir.

Burnunuz ile ilgili anatomik bir sorunuz yoksa ve sadece burnunuzun ucundan memnun değilseniz burun ucu estetiği (tip plasti) sizin için en uygun operasyon olabilir.

Burun ucu ameliyatı ne kadar sürer?

Burun ucu ameliyatının süresi, diğer ameliyatlar da olduğu gibi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Genelde 30 ila 60 dakika gibi bir sürede yapılmaktadır. 

Burun ucu operasyonu sonrasında hasta aynı gün taburcu edilebilir.  

İyileşme süresi ise, doktorun belirteceği dikkat etmeniz gereken hususlara önem verilirse daha kısa olabilir. 

Burun ucu ameliyatı sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

  • Ağır ve zorlayıcı sporlardan belirli bir süre uzak durmak gereklidir.
  • Ağır çerçeveli gözlük kullanımından kaçınılmalıdır.
  • Diş fırçalarken çok dikkatli olunmalıdır.
  • İyileşme süresi içinde yüzme gibi aktivitelere bir süre ara verilmelidir. 
  • Sümkürmek gibi burnu zorlayıcı hareketlerden uzak durulmalıdır.
  • Diğer burun estetiği ameliyatların da olduğu gibi güneş ışığından korunmak gerekir.

Burnunuz ile ilgili anatomik bir sorunuz yoksa ve sadece burnunuzun ucundan memnun değilseniz burun ucu estetiği (tip plasti) sizin için en uygun operasyon olabilir. Sizin için hangi burun estetiği ameliyatının doğru olacağına karar verebilmek için deneyimli ve yetenekli bir cerraha mutlaka danışmalısınız. 

Burun ucu estetiği (tip plasti) ve estetik ameliyatları ile ilgili sorularınız varsa burayı tıklayarak; Vanity Estetik’in deneyimli kadrosu ile hemen iletişime geçin.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz