Ana SayfaBurun EstetiğiBurun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci ve Püf Noktaları

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci ve Püf Noktaları

4.4
(29)

Burun estetiğine kısa bir bakış

Burun estetiği (rinoplasti), günlük rutininize hızlıca dönmenizi sağlayan pratik aynı zamanda kompleks bir cerrahi işlemdir. Ameliyatı için  deneyimli bir estetik cerrah tercih eden çoğu hasta, operasyon sonrası ilk toparlanma sürecinin ne kadar kısa olduğuna şaşırmaktadır.

Vanity
Trustpilot4.7

Operasyonlar hakkında Vanity Doktorlarından bilgi almak ister misiniz?

Vanity Estetik olarak düşündüğünüz operasyon hakkında sizlere bilgi verebiliriz.

Doktora Sor

Hastalar, burun ameliytı sonrasında genellikle hafif bir ağrı ve sızı hissederler. Bazı hastalar yalnızca şişmiş yüz ve burun dokularından kaynaklanan burun tıkanıklığından, şişlikten ve yüzde ortaya çıkan morarmadan şikayetçidirler. Rinoplasti, yüz estetiğinizi dönüşüme uğratabilecek ve solunum problemlerinizi ortadan kaldırabilecek, güvenli ve oldukça popüler bir ameliyattır.

Çoğu ameliyatta olduğu gibi burun estetiği sonrası iyileşme süreci, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. İlk toparlanma süreci, genellikle 1 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre  işten veya okuldan çok fazla geri kalmamanız konusunda kolaylık sağlar. Ameliyat öncesi mümkün olduğunca rahatla olun. Ameliyat sonrası ise, doktorunuz önerilerini dikkate alın. Başınız yüksekte uyuyun, burnunuza buz uygulayın ve favori televizyon programınızı bolca izleyin. İlk haftanın sonunda (bazen 2. haftanın sonunda) hastalar genellikle sonuçlardan memnun olduklarını belirtirler.

Biz de sizler için, ortalama bir hasta için burun ameliyatı sonrası iyileşme dönemi hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Rinopilasti Ameliyatı Günü

İyileşme süreci, siz ameliyattan sonra uyanma odasına alındığınızda başlar. Ameliyattan hemen sonraki bu süreci anestezinin etkisiyle daha sonra hatırlamayabilirsiniz.

Bu aşamada, burnunuzun üzerinde atel, içinde tampon bulunabilir. Tamponun gerekliği olduğu durumlarda, ameliyattan sonraki ilk gece gerçekleşebilecek ufak miktardaki kanamayı toplamak için, burun deliklerinizin altına özel bir ped yapıştırılır. Sinüs tıkanıklığı ve burnunuzun etrafında hafif bir basınç hissetmeniz normaldir. Daha sonra, operasyon için verilen ağrı ilaçlarının etkisi geçtiğinde, eğer ihtiyaç duyarsanız, evinizde doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Şişliği azaltmak ve basıncı hafifletmek için bir buz kompresi yapabilirsiniz.

Doktorunuz önerdiği zaman, burnunuzdaki küçük kesi yerini oksijenli suyla düzenli olarak temizlemesi önemlidir. Burun deliklerinizin altında kabuk oluşumunu engellemek için merhem kullanmanız önerilebilir. Eğer isterseniz bir şeyler yiyebilirsiniz. Ameliyattan kaynaklanan hafif bir halsizlik normaldir. Bu sebeple size su, yemek vb. şeyler getirmesi için bir arkadaşınızın yanınızda olmasını tavsiye ederiz. Destek olacak yakınızın düşmemenize veya burnunuzu bir yerlere çarpmamanıza engel olacaktır.

burun estetiği

Rinoplasti Sonrası 2. ve 3. Gün

 • Bu iki gün biraz zor olabilir ama genellikle ağrılı değildir (ağrı düzeyi çoğu hasta tarafından, 10 üzerinden 3-4 olarak tanımlanmıştır. Ağrıyı hafifletmek için mutlaka ilaçlarınızı kullanın). Bulantı hissedebilirsiniz. Ağzınızdan nefes alıp vermek uyumayı güçleştirebilir. Tuzlu suyla burun yıkama daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.
 • Şişliği minimuma indirmek için 2 büyük yastıkla uyuyun. Bu aynı zamanda morarmayı azaltmaya yardımcı olur ve kanamayı sınırlar.
 • İlk günden sonra hafif düzeyli aktivitelere geri dönebilirsiniz. Eğilmeyin, burnunuzu atmayın ve 2 kilogramın üstündeki hiçbir şeyi kaldırmamaya çalışın. Aspirin ve ibuprofen kullanmayın.
 • Eğer burnunuzda tampon varsa, 2. gün tamponu aldırmak için cerrahınızı ziyaret etmelisiniz.
 • Korkmayın, bu noktadan sonra her şey yalnızca daha iyiye gidecek!

Rinoplasti Sonrası 4. Günden 7. Güne

 • Bu zamanlarda atelinizin gevşediğini hissedeceksiniz. Ateliniz büyük ihtimalle, dikişlerinizle birlikte, ilk haftanın sonunda alınacaktır.
 • Bu aşamada yeni burnunuzun temel yapısını görebilirsiniz. Şişlik, halen devam edecektir. Ancak şişlikler genellikle simetrik olmaktadır. Bu sebeple burnunuzun alacağı son şekli bu erken aşamada bile gözünüzde canlandırabilirsiniz.
 • İşe (veya okula) dönebilirsiniz. Ancak ağır kaldırmamalı ve yorucu aktivitelerden kaçınmalısınız.  Ancak, bazı durumlarda hastalardan iyileşme için 2 hafta izinli olmaları istenebilir.
 • Güneş yanıklarını önlemek için en az 2 ay güneşten kaçınmalı ya da şapka takmalısınız.

Rinoplasti Sonrası 2. Hafta (8. Günden 14. Güne)

İkinci haftanın ortasına doğru -burun estetiği ameliyatından 10 gün sonra-, morluklar genellikle önemli ölçüde azalır. Genellikle bundan 1 hafta ya da daha kısa bir süre sonra şişlikler ve morluklar neredeyse fark edilmez hale gelir. 2 hafta izinli alması önerilen hastalardan biri iseniz, 14. günde işe ya da okula dönebilirsiniz.

Rinoplasti Sonrası 3. ve 4. Hafta

 • Cerrahlar genellikle 3. haftanın sonunda hastaların normal egzersiz ve aktivite seviyesine dönmesine izin verirler.
 • Temas gerektiren sporlar ya da çok ağır egzersizler için en az 1 ay daha beklemelisiniz. Eğer koruyucu maske takarsanız, spor yapmaya daha erken dönebilirsiniz. Tüm iyileşme sürecinde cerrahınızın önerilerini takip edin.
 • Bu süreçte şişliklerin çoğu çoktan geçmiş olacak. Ancak, burun ucundaki şişliğin geçmesi daha uzun zaman alacaktır. Günler geçtikçe burnunuzun daha çok zarifleştiğini fark edeceksiniz.

Rinoplasti Sonrası 2. ve 3. Ay

İyileşme Süreciniz Neredeyse Tamamlandı!

Her geçen gün daha iyi görünmeye başlayacaksınız. Burun kemerindeki şişlik bu sıralarda genellikle tamamen geçmiş olur. Yeni burnunuzun ucu hala bir miktar uyuşuk olabilir. Ama burun ucundaki his her geçen gün daha fazla normale dönecektir. Eğer açık burun estetiği geçirdiyseniz, ameliyat iziniz silikleşmeye devam edecek.

Burun Estetiği 3 Ay Sonrası

Burun estetiği ameliyatından 3 ay sonra, iyileşme süreci genellikle daha fazla ilerlemiş olacak.  Şişlikler büyük ölçüde azalacak ve burun şekli daha netleşmeye başlayacak. Burun estetiği sonuçları daha belirgin hale gelip ve ameliyatın amacına daha da yaklaşmış olacaksınız.

Burun içindeki iyileşme süreci devam ederken, genellikle burun nefes alma ve fonksiyonlarını iyileştirme konusunda olumlu bir etki görülür. Burun içi mukozanın iyileşmesi tamamlanır ve burun içi rahatsızlıklar azalır.

3 ay sonunda genellikle dışarıdan bakıldığında burun estetiği sonuçları daha belirginleşir. 

Burun Estetiği Sonrası 1 ay ve 6 Ay

Burun estetiği ameliyatından sonra, 1 ay süresince şişlik ve morluklar azalacak ve burun şekli belirginleşecektir. Ameliyat sonrası atel ve dikişler çıkarılacak, ancak tam iyileşme gerçekleşmemiş olabilir. 6 ay sonra ise şişlikler büyük ölçüde azalacak ve burun şekli daha da netleşecektir. Kalıcı sonuçlar ortaya çıkmaya başlayacak, ancak bireysel faktörlere bağlı olarak iyileşme süreci bir yıla kadar da sürebilir. 

Burun Estetiğinden 1 Yıl Sonra

 • Burun estetiği operasyonunuzdan 12 ay sonra, burnunuzdaki şişliğin hepsi (ya da neredeyse hepsi) geçmiş olacak. Ameliyat iziniz (eğer varsa) neredeyse tamamen silikleşmiş olacak.
 • Bu aşamada ameliyat sonucunuzun değerlendirilmesi ve yara dokusu kontrolü için cerrahınıza muayene olmalısınız.

Burun Estetiğinden Sonra İyileşme Sürecini Kısaltmanın Püf Noktaları

 • Soru sorun: Kontrol ziyaretleriniz arasında eğer sizi endişelendiren bir şey olursa ya da burun bakımı ile ilgili sorularınız varsa, cerrahınızı arayın. Eğer burnunuzu bir yere çarparsanız, yeni bir kanama olursa veya 3. günden sonra aşırı şişlik fark ederseniz, cerrahınızla iletişime geçin. Cerrahınızla iletişim içerisinde olmak, iyileşme sürecinde daha rahat olmanızı da sağlar.
 • Aşırı aktiviteden kaçının: Eğilmemek, ağır bir şey kaldırmamak ve tansiyonunuzu yükseltecek ölçüde egzersiz yapmamak gibi operasyon sonrası talimatlara uymazsanız, ameliyat sonrası komplikasyon yaşama riskiniz daha yüksektir. Bu tarz aktiviteler, kanamaya neden olabilir. Evde yürümek, dolaşımı normal halde tutmak için tavsiye edilir. Ama cerrahınız müsaade edene kadar orta şiddetli egzersiz bile yapmamalısınız. Yorucu egzersizden muhtemelen 6 hafta ya da daha uzun süreyle uzak durmanız gerekecektir. Eğer uyurken başınızı yüksekte tutmayı unutursanız şişlik artabilir. Şişliğin mümkün olduğunca çabuk dağılması için cerrahınız tuzlu gıdalardan kaçınmanızı tavsiye edebilir.
 • Arkadaşlarınızdan yardım alın: Bir arkadaşınız ya da ailenizden birisi ameliyattan sonra sizi hastanede evinize bırakma konusunda destek olmalıdır. Ayrıca operasyon sonrasında 24-48 saat sizinle birlikte kalmalıdır. Herhangi bir şeyi ya da herhangi kimseyi kaldırmamalısınız. Bu sebeple, çocuğunuz veya evcil hayvanınız için 1-2 haftalığına bakıcı ayarlamak iyi olabilir.
 • Burnunuzu çarpmaktan kaçının: Küçük çocuklar ya da evcil hayvanlar, iyileşmekte olan burnunuza istemeden çarpabilirler. Bu yüzden onları tutarken ya da onlar kucağınızdayken çok dikkatli olun. Böyle bir şey yüzünden ameliyat sonuçlarınızın bozulmasını ya da iyileşme sürecinizin uzamasını istemezsiniz. Eğer numaralı gözlük ya da güneş gözlüğü takıyorsanız, cerrahınız müsaade edene kadar gözlüğünüz burun kemerinizin üzerinde durmamalı.
 • Enfeksiyona dikkat edin: Eğer ateşiniz çıkarsa, bulantınız olursa, aşırı cilt kızarıklığı ya da burnunuzdan akıntı fark ederseniz, derhal cerrahınızla iletişime geçin. Bunlar enfeksiyon belirtileri olabilir. Cerrahınız ne kadar nitelikli olursa olsun, operasyon sonrası enfeksiyonu önlemek için bölgeyi temiz tutmak sizin de sorumluluğunuzdadır.
 • Arnika ve Bromelain: Bu gıda takviyeleri şişliğe ve morarmaya karşı yardımcı olabilir. Cerrahınıza bu takviyeler hakkındaki fikirlerini ve bunları operasyon öncesinde/sonrasında ne zaman kullanmanız gerektiğini sorun.
 • İltifatları kabul edin: Burun estetiği geçirdiğinizi bilmeyen birisi, sizde bir değişiklik olduğunu fark edebilir ama değişikliğin tam olarak ne olduğunu anlamayabilir. Nitelikli ve tecrübeli bir estetik cerrahın gerçekleştirdiği operasyondan sonra, burnunuz doğal ve yüzünüz ile daha uyumlu görünür.
 • Yeni görüntünüzün tadını çıkarın: Nitelikli ve deneyimli bir estetik cerrah tarafından yapılan burun estetiği ameliyatları genellikle özgüveni artırır. Yüzünüzün ile daha çok uyumlu olacağı için fotoğraf çektirmekten kaçınmanıza gerek kalmaz. Çoğu kişi, başarılı bir burun estetiği ameliyatından sonra kendisini daha fotojenik hissetmektedir.

Burun Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Burun ameliyatının iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir. Genellikle, ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca şişlik, morluk ve rahatsızlık hissi yaşanabilir. Bu dönemde dinlenme, yara bakımı ve doktorun önerdiği ilaçları düzenli kullanmak önemlidir. Burun estetiği kaç günde iyileşir diye sorulduğunda süreç hakkında bilgi sahibi olmak da önemlidir.

İlk hafta içinde genellikle atel ve dikişler çıkarılır. Şişlik ve morluklar hafifler ve kişi günlük aktivitelerine geri dönebilir. Ancak, tam iyileşme süreci birkaç hafta ila birkaç ay sürebilir.

İlk bir ay boyunca şişlikler yavaşça azalır ve burun şekli daha belirginleşir. Altıncı ayda ise büyük ölçüde iyileşme sağlanır ve burun estetiği sonuçları daha da netleşir.

Burun Ameliyatı Sonrası Şişlik Neden Oluşur ve Ne Zaman İner?

Burun ameliyatı sonrasında oluşan şişlik, ameliyatın doğal bir yan etkisidir. Şişlik, ameliyat sırasında yapılan doku manipülasyonu, dokuların iyileşme süreci ve vücudun tepkisiyle ilgilidir.

Ameliyat sonrası ilk birkaç gün boyunca şişlik genellikle en yoğundur. Bu süre zarfında burun bölgesine soğuk uygulamalar yapmak, baş yüksekte uyumak ve doktorunuzun önerdiği anti-enflamatuar ilaçları kullanmak şişliği azaltmaya yardımcı olabilir.

Şişlikler, genellikle ameliyat sonrası ilk birkaç hafta içinde yavaşça azalır. İlk bir ay boyunca şişlik belirgin bir şekilde azalırken, burun estetiği sonuçları daha belirgin hale gelir.

Tam şişliklerin tamamen inmesi ve sonuçların netleşmesi birkaç ay sürebilir. Altıncı ay civarında şişlikler büyük ölçüde azalmış olur ve burun estetiği sonuçları daha da belirginleşir.

Burun Ameliyatından Sonra Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Burun ameliyatından sonra bazı şeylere dikkat etmek önemlidir. İlk olarak, ameliyat sonrası dönemde buruna dokunmamak çok önemlidir. Burunu ovuşturmak, sert bir şekilde temizlemek veya sıkıştırmak iltihaplanmaya ve komplikasyonlara yol açabilir. Ayrıca, ameliyattan sonra aşırı fiziksel aktivite yapmaktan kaçınılmalıdır. Ağırlık kaldırmak, yoğun spor yapmak veya aşırı egzersizler yapmak, burunda kanama riskini artırabilir.

Sigara içmek de iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Sigara dumanı burun içinde tahrişe ve enfeksiyona yol açabilir. Bunun yanı sıra, alkollü içeceklerin tüketimi de iyileşme sürecini yavaşlatabilir.

Doktorunuzun önerdiği ilaçları ve bakım talimatlarını düzenli olarak uygulamak da önemlidir. Ameliyat sonrası kontrolleri aksatmamak ve herhangi bir sorun olduğunda hemen doktorunuza başvurmak da önemlidir.

Burun Ameliyatından Sonrası Esnemek Zararlı Mıdır?

Burun ameliyatı sonrasında esnemek genellikle zararlı değildir. Esneme genellikle kasları gevşetmek ve vücudu rahatlatmak için doğal bir reflekstir. Ancak, ameliyat sonrası dönemde dikkatli olmak ve buruna gereksiz baskı uygulamaktan kaçınmak önemlidir.

Esneme sırasında ağız açık olduğu için, burun bölgesine doğrudan bir etkisi olmaz. Bununla birlikte, aşırı bir şekilde zorlama veya gerilme eylemleri, burun üzerindeki dikişlere veya iyileşme sürecindeki dokulara zarar verebilir.

Burun Ameliyatı Sonrası Yenmemesi Gerekenler

Burun ameliyatı sonrasında yenmemesi gereken şeyler şunları içerir:

Baharatlı ve acı yiyecekler: Baharatlı ve acı yiyecekler burun ve sinüs bölgelerini tahriş edebilir ve iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.

Sıcak içecekler: Aşırı sıcak içecekler burun kanallarını tahriş edebilir ve şişliklere yol açabilir. Bu nedenle, ameliyattan sonra sıcak içeceklerin tüketimi sınırlanmalı veya ılık hale getirilmelidir.

Alkollü içecekler: Alkol kan inceltici etkisiyle birlikte burun kanaması riskini artırabilir ve iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir. Ameliyat sonrası alkollü içeceklerin tüketimi en azından doktorunuzun izin verdiği kadarıyla sınırlanmalıdır.

Sert ve yapışkan yiyecekler: Sert ve yapışkan yiyecekler, ameliyat sonrası dikişleri veya hassas dokuları zorlayabilir ve iyileşmeyi geciktirebilir. Bu tür yiyeceklerden kaçınmak önemlidir.

Doktorunuzun önerdiği diyet planına uymak, yeterli beslenme sağlamak ve iyileşme sürecini desteklemek için önemlidir. 

Burun Ameliyatı Sonrası Yapılması Gereken Şeyler Nelerdir?

Burun ameliyatı sonrasında yapılması gerekenler şunlardır:

Doktorun Talimatlarını Takip Etmek: Doktorunuzun size verdiği talimatları dikkatle takip etmek önemlidir. Ameliyat sonrası bakım ve ilaç kullanımı gibi konuları doktorunuzun önerdiği şekilde yerine getirmelisiniz.

Dinlenmek ve İyileşme Sürecine Odaklanmak: Ameliyat sonrası dinlenmek ve vücudunuzun iyileşme sürecine odaklanmasına izin vermek önemlidir. Fiziksel aktiviteleri sınırlamak ve yeterli uyku almak iyileşmeyi destekler.

Burun Temizliği ve Bakımı: Doktorunuzun önerdiği şekilde burun temizliğini ve bakımını düzenli olarak yapmalısınız. Nazal spreyler veya tuzlu su çözeltileri kullanarak burun kanallarını temizleyebilirsiniz.

Düzenli Kontrolleri Yapmak: Ameliyat sonrası düzenli kontrolleri aksatmamak önemlidir. Doktorunuzun belirlediği takvimdeki kontrollere gitmek, iyileşme sürecini izlemek ve gerektiğinde doktorunuzla iletişimde kalmak önemlidir.

Beslenme ve Hidrasyon: Sağlıklı bir beslenme düzenine uygun olarak yeterli miktarda su içmek ve besin değeri yüksek yiyecekler tüketmek iyileşme sürecini destekler.

Burun ve Yüz Bölgesini Korumak: Ameliyat sonrası dikkatli hareket etmek ve burun ve yüz bölgesine gereksiz baskı uygulamamak önemlidir. Gözlük kullanmanız gerekiyorsa, doktorunuza danışarak uygun bir şekilde kullanmanız önemlidir.

Burun Ameliyatı Sonrası Burunda Sızlama ve Kanama Olur mu? Tehlikeli Midir?

Burun ameliyatı sonrasında, ameliyat bölgesinde hafif sızlama ve kanama olması normaldir. Bu durum, operasyon sırasında kesilen veya düzeltilen dokuların iyileşme sürecinde ortaya çıkabilir. Kanama genellikle hafif ve kontrollüdür.

Ancak, aşırı kanama veya şiddetli sızlama durumunda doktorunuzla iletişime geçmek önemlidir. Ancak böyle durumlar tehlike yaratabilir. Ameliyat sonrası kanama, atel veya tamponların çıkarılmasının ardından da görülebilir, bu da normal bir yan etki olabilir. Yine de, sürekli ve yoğun kanama durumunda doktorunuza başvurmanız önemlidir.

Burun Ameliyatı Sonrası Enfeksiyon Belirtileri Nelerdir? Burun Ameliyatı Sonrası Enfeksiyon Ne Gibi Durumlarda Ortaya Çıkar?

Burun ameliyatı sonrası enfeksiyon nadir bir komplikasyon olsa da, bazı belirtiler enfeksiyonun varlığını gösterebilir. Enfeksiyon genellikle ameliyat bölgesinde bakteriyel veya viral bir enfeksiyon sonucu ortaya çıkar. İşte enfeksiyon belirtileri arasında yer alan bazı önemli belirtiler:

Şiddetli ağrı: Ameliyat bölgesinde belirgin bir ağrı, enfeksiyonun bir belirtisi olabilir.

Kızarıklık ve şişlik: Ameliyat bölgesinde belirgin kızarıklık, şişlik veya hassasiyet gözlemlenebilir.

İltihap veya akıntı: Burundan veya ameliyat bölgesinden sıvı veya iltihap gelmesi enfeksiyonun belirtisi olabilir.

Ateş: Yüksek ateş, vücudun enfeksiyonla mücadele ettiğini gösterebilir.

Nefes alma güçlüğü: Burun tıkanıklığı, burun içindeki dokulardaki enfeksiyon nedeniyle oluşabilir.

Genel halsizlik ve yorgunluk: Vücudun enfeksiyonla savaşması, genel halsizlik ve yorgunluk hissiyle sonuçlanabilir.

Enfeksiyon, ameliyat sonrası dönemde hijyen kurallarına uyulmaması, burun içindeki dokuların yeterince temizlenmemesi veya yara bakımının uygun yapılmaması gibi durumlarda ortaya çıkabilir. Ayrıca, bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde enfeksiyon riski daha yüksek olabilir.

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla burun estetiğinde alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Estetik operasyonlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Vanity Estetik’in deneyimli kadrosu ile iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 4.4 / 5. Puanlama sayısı: 29

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

1 Yorum

 1. Uzun araştırmaların sonucunda bu hastanede burun estetiği olmaya karar verdim Beni bu konuda ikna eden operasyonumu adım adım aktarımda bulunan içimi rahatlatan ve bana yaşam enerjisi depolayan ayrıca huzur mutluluk veren doktorum sayesinde operasyonu olmaya karar verdim. Operasyon aşama öncesi ve sonrası bana göstermiş olduğu ilgi için teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Kilo Verme

En Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

0
Fit bir vücuda sahip olmak, kadın erkek herkesin arzuladığı bir durum. Ancak bazen hareketsiz yaşam tarzı, bazen doğuştan gelen bazı hastalıklar ve hormonal bozukluklar,...
Vanity
Trustpilot4.7

Operasyonlar hakkında Vanity Doktorlarından bilgi almak ister misiniz?

Vanity Estetik olarak düşündüğünüz operasyon hakkında sizlere bilgi verebiliriz.

Doktora Sor

Son Yazılar

Yazın Estetik Ameliyat Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

0
Estetik ameliyat sonrası nelere dikkat edilmeli?Doktorun talimatlarını takip edin: Ameliyatı gerçekleştiren doktorunuzun verdiği talimatlara tam olarak uyun. Bu talimatlar, yara bakımı, ilaç kullanımı, aktivite...