Yasadışı Estetik Cerrahi: Tehlikeleri ve Riskleri

0
1318
yasadışı estetik cerrahi

Yasadışı Estetik Cerrahi

Yasadışı estetik cerrahi ve bariz riskleri, dünyanın her yerinde sürekli olarak manşet oluyor. Bu haberler bazen korkunç olayları göz önüne seriyor. Örneğin Amerika’da korkunç bir cinayet yüzünden ömür boyu hapis cezası alan Tracey Lynn Garner. Tracey, poposuna silikon benzeri bir maddeden çok fazla enjekte ederek bir kadının komplikasyonlar sonucu ölmesine neden oldu. Yasadışı esteti cerrahilerin sayısını takip etmek zor, çünkü bunlar çoğu zaman bildirilmiyor. Ancak birçok estetik cerrah, yasadışı prosedürlerin gittikçe yaygınlaştığını ileri sürüyor. Muhtemelen karşılaştıkları revizyon ameliyatı isteklerinin sayısı yüzünden böyle düşünüyorlar.

Görünüşünü ve özgüvenini iyileştirmeye çalışan birisinin, sonuçlardan memnun olmamak bir yana, hayatını kaybetmesi durumunda insan söyleyecek hiçbir şey bulamıyor. Hastaların bilgi sahibi olmadığı, enjeksiyonların doktor olmayan kişiler tarafından yapıldığı ve ölümle sonuçlanan birçok vaka ortaya çıkıyor.

Hayatını kaybeden hastanın, 700 dolar ödeme yaptığı ve Tracey’nin enjeksiyonları gerçekleştirdiği evinden ayrılmasından sonraki 30 dakika içerisinde rahatsızlandığı ancak tıbbi yardım almak için önce evine dönmeye karar verdiği belirtiliyor.

Yasadışı prosedürler, ölüme yol açan bu silikon benzeri madde enjeksiyonlarından, görünüşe göre daha az riskli olan botoks enjeksiyonlarına kadar değişiyor.

Estetik Cerrah Olmayan Doktorlar

Ayrıca, estetik cerrah olmayan doktorların gerçekleştirdiği operasyonlardan sonra revizyon ameliyatları için birçok hastanın estetik cerrahlara geldiği belirtiliyor.

Birçok insan daha düşük maliyetli olduğu için estetik cerrah olmayan doktorları tercih ediyor. Ancak revizyon ameliyatı gerekli olduğunda, hastalar çok daha fazla para harcamış oluyorlar ve potansiyel riskler harcanan paradan çok daha önemli.

Estetik cerrahi kesinlikle pazarlığa uygun bir mesele değil. Herhangi bir estetik işlem ya da operasyon geçirmeyi düşünen herkes, araştırmasını çok iyi yapmalı.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz