Vajinal Gençleştirme Nedir? Neden Uygulanır?

0
2418
vajinal gençleştirme

Vajinal Gençleştirme

Vajinal gençleştirme terimini muhtemelen duymuşsunuzdur. Peki bu ne anlama geliyor? Operasyonda neler yapılıyor?

Labioplasti: Gördüğünüz Kısımlar

Bu operasyon, vajinal gençleştirmeyi oluşturan iki parçalı prosedürün yarısıdır. Labioplasti, vajinanın iç dudaklarına (labia minora) odaklanır. Birçok kadının labioplasti operasyonunu seçme sebebi, kusurlar, şekil bozuklukları ve doğum, kazalar ya da ilerleyen yaştan kaynaklanan bozulmalardır. Kısacası iç dudaklarınız, asimetrik, esnemiş, sarkık, yırtılmış ya da başka bir şekilde alımsız veya size rahatsızlık veriyor olabilir.

Labioplasti esnasında, cerrahınız iç dudaklarınızı yeniden şekillendirir. Çeşitli teknikler ve araçlar kullanılabilir. Bunlardan bazıları, Yag lazer, koter, hassas makaslar ve klasik cerrah bıçaklarıdır. Kesiler ince ve çözünebilir iplikler kullanılarak kapatılır.

Prosedürün tamamı yaklaşık 1 saat sürer.

Cinsel ilişkiye girmeden önce 4-6 hafta beklemeniz gerekir.

Vajinoplasti: Hissettiğiniz Kısımlar

Vajinal gençleştirmenin ikinci kısmı, vajinoplastidir. Vajinal kanalı daraltmak için geliştirilen bu rekonstrüktif prosedürle genellikle doğum sebebiyle ortaya çıkan esneme düzeltilir. Fakat fiziksel travma, kanser ve kalıtsal bozukluklar için de uygulanabilir. Temelde, vajina için bir germe uygulaması olarak düşünülebilir.

Özetle, vajinanın iç yüzeyini kaplayan zarın bir kısmı alınır, kaslar ve yumuşak doku sıkılaştırılır. Vajinanızın içerisinden baklava şekilli bir kısım çıkartılır. Kasları bir araya getirmek ve vajinal açıklığı daraltmak için dikiş uygulanır. Cerrahınız daha fazla daraltma gerçekleştirmek ve herhangi düzensizliği düzleştirmek için ayrıca CO2 lazeri kullanabilir.

Bu prosedür de yaklaşık olarak 1 saat sürer. Cinsel ilişki için bekleme süresi 1 hafta kadar kısa olabilir. Ama eğer aynı zaman labioplasti de yaptırdıysanız, 4-6 hafta beklemeniz gerekecektir.

Genital bölge estetiğiyle ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz