Estetik Cerrahi Hakkında 5 Mit

0
844

Dünyada ve ülkemizde her yıl pek çok kişi estetik ameliyat oluyor. Bu kadar yaygın bir uygulama olmasına rağmen estetik cerrahi hakkında pek çok yanlış bilgi ve inanış var. Bu da gösteriyor ki estetik cerrahi hakkında gerçekler yeteri kadar anlatılamamış ve anlaşılamamış.

Tercih edilen estetik operasyon türü ne olursa olsun muhtemel hastaların operasyonların risklerini, faydalarını anlamaları ve gerçekçi beklentileri olması oldukça önemlidir. Bu nedenle doğru bilinen yanlışları sizler için derledik.

#1 Liposuction kilo vermenin etkili bir yoludur

Yanlış. Liposuction yağın vücuttan alınmasını ve bölgesel olarak vücudun şekillendirilmesini sağlar. Kilo verildiği zaman ise tüm bölgelerden verilebilir ancak bölgesel yağlanmanın olduğu bölgeden kilo veremeyebilirsiniz. Bölgesel yağlanmanın kilo vermek ile azalmadığı durumlarda liposuction uygulanır. Ancak liposuction bir kilo verme yöntemi değildir.

#2 Medikal doktor ve plastik cerrah arasında fark yoktur.

Yanlış. Medikal doktor, tıp eğitimi almış ancak uzmanlığını yapmamış doktordur. Bu doktorlar ameliyat yapamazlar. Plastik cerrahlar ise tıp eğitimi aldıktan sonra  plastik cerrahi alanında uzmanlığını almış doktorlardır. Plastik cerrahlar ameliyat yapabilirler. Bu nedenle seçeceğiniz doktorun eğitimi hakkında bilgi almanız önemlidir.

Bölgesel yağlanmanın kilo vermek ile azalmadığı durumlarda liposuction uygulanır. Ancak liposuction bir kilo verme yöntemi değildir.

#3 Estetik operasyonlar sadece kadınlar içindir

Yanlış. Yaşam süreleri uzaması ile bilirkte insanlar görünümlerini iyileştirmelere artık daha çok ihtiyaç duyuyorlar. Elbette, genç görünümü korumak istemek ve güzel görünmek sadece kadınlara özgü bir şey değil! Erkekler de iyi hissetmek, iyi görünmek ve bir yaşam sürmeyi istiyorlar. O nedenle günümüzde giderek artan bir sayıyla erkekler de estetik operasyon tercih ediyor ve gayret başarılı sonuçlar alınabiliyor.

#4 Meme implantları emzirmeye engeldir

Yanlış.  Meme implantları emzirmeye engel olmaz. Memeye implant yerleştirilirken meme içerisinde bulunan süt kanallarına hiç bir işlem yapılmaz. 

#5 Estetik operasyon sonrası izler kötü görünür.

Teknolojik gelişmeler ile estetik cerrahide pek çok alanda gelişmeler yaşanıyor. İz konusu da bunların başında diyebiliriz. Operasyon sonrası belirli bir zaman içerisinde izler silikleştirebiliyor, bazı durumlarda gizleyebiliyor. Eklemek gerekir ki bazı uygulamalarda tamamen izsiz sonuçlar alınabiliyor.

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla burun estetiği alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Estetik operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz