Ana SayfaPüf NoktalarıHastalar Doktor Seçiminde En Çok Nelere Dikkat Etmektedir?

Hastalar Doktor Seçiminde En Çok Nelere Dikkat Etmektedir?

0
(0)

Doktor seçiminde, en önemli olan şey nedir? Bu soruyu, bir estetik cerrahi araştırması dahilinde 900 kadın ve erkek yanıtlamıştır.

Önceki Hastaların Doktor Hakkındaki Değerlendirmeleri

En çok duyulan cevap, önceki hastaların doktor hakkındaki değerlendirmeleridir. Yüzde 59’luk bir oranla, doktor seçiminde en önemli üç faktörden biri, bu değerlendirmelerin farklı web sitelerinde yer almasıdır. Doktorun kendi web sitesinde bu yorumlara rastlamak da, en popüler ikinci cevabı karşılamaktadır.

Değerlendirmeler, hastalar için kritik olan -randevunun hızlı bir şekilde alınması, kliniğin eve olan yakınlığı, müdahalenin hijyenik şartlarda yapılması gibi- diğer faktörlerin üzerinde yer almıştır.

Vanity

Vanity ile Daha İyi Hissedin

Alanında uzman 10'dan fazla doktorumuza sorularınızı iletebilirsiniz

Doktorlarımız

Doktor Seçiminde En Çok Dikkat Edilenler

  • Doktor hakkında değerlendirmeleri, diğer web sitelerinde görmek: %59
  • Doktor hakkında değerlendirmeleri, doktorun web sitesinde görmek: %49
  • Müdahalenin hijyenik şartlarda yapılması: %33
  • Doktordan, telefon veya mail yoluyla hızlı bir şekilde dönüş alabilmek: %28
  • Doktorun web sitesindeki bilgilendirmeler: %25
  • Randevu almadan önce beklenen süre: %13
  • Kliniğin eve olan mesafesi: %12
  • Klinik saatlerinin uygunluğu: %5
  • Doktorun web sitesinin görünümünün ne kadar modern/profesyonel olduğu: %5

En Önemlisi Başkalarının Deneyimleri

En az önemsenenler, çalışma saatlerinin uygunluğu ile doktorun web sitesinin ne kadar modern ve profesyonel göründüğüdür. Ankete katılanların yalnızca yüzde 5’i, doktor seçiminde değerlendirilmesi gereken ilk üç faktör arasında, bu unsurları düşünmüştür.

Aynı zamanda bu sonuçlar, diğer operasyon tipleri – invaziv olan ve olmayan operasyonlar, ağız ve diş sağlığına ilişkin operasyonlar, bariatrik cerrahi operasyonu gibi-  için de her zaman geçerlidir.

Sonuç olarak potansiyel hastalar, daha önce orada bulunan ve operasyon geçirmiş olan insanların görüş ve düşüncelerini her şeyden çok bilmek istemektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Sizce doktor seçiminde en çok dikkat etmek gereken unsurlar neler? Yorumlarınızı bekliyoruz. Biz de bu yazının altında ufak çaplı bir araştırma yapalım.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar

Yazın Estetik Ameliyat Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

0
Estetik ameliyat sonrası nelere dikkat edilmeli?Doktorun talimatlarını takip edin: Ameliyatı gerçekleştiren doktorunuzun verdiği talimatlara tam olarak uyun. Bu talimatlar, yara bakımı, ilaç kullanımı, aktivite...