20 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaYüz OperasyonlarıBotoksÇene Botoksu (Masseter Botoksu) Nedir?

Çene Botoksu (Masseter Botoksu) Nedir?

0
(0)

COVID-19 salgını ile mücadele ettiğimiz şu günlerde stres, kaçınılmaz bir duygu olarak kendini gösteriyor. Stresin pek çok hastalığın davetçisi olduğu da bir gerçek.  Stresin, dişlerimiz üzerinde oldukça etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Stresin yoğun olarak yaşandığı dönemlerde insanlar, farkında olmadan dişlerini sıkabiliyor. Diş sıkma yüz ve çiğneme kaslarında büyümeye neden olur ve yüzün görünümünü bozar. Bu durumun çözümü ise çene botoksudur.

Masseter botoksu olarak da bilinen çene botoksu nedir?

Diş sıkma, ağız içerisindeki sert ve yumuşak dokulara da zarar verir. Bu durum da uzun dönemde kare çene görünümüne neden olur.

Masseter kasının büyük olması, yüzün alt kısmının görüntüsünü değiştirdiğinden özellikle kadınlarda estetik kaygı oluşturabiliyor. Estetik kaygının daha çok kadınlarda yaşanmasının nedeni ise, çenenin görünümün kareleşmesinin daha erkeksi bir görünüme sebep olmasıdır.

Masseter botoksu, diş sıkmadan sorumlu kası yani masseter kasını zayıflatır. Estetik açıdan çenenin küçülmesini ve yüzün incelmesini sağlarken aynı zamanda diş sıkma ve çenede gerginlik sorunlarının tedavi edilmesine de yardımcı olur.  Bu uygulama ile birkaç hafta içinde yüzün alt kısmında dar ve oval bir görünüm elde edilir.

Çene botoksunun yararı sadece estetik açıdan iyileştirme değildir. Aynı zamanda çene kaslarının istemsiz kasılmasını ve kontrolsüz diş sıkmayı engeller. Bu sayede, diş gıcırdatma sorunu ve neden olduğu ağrı ve rahatsızlık ortadan kaldırılmış olur.

https://www.instagram.com/p/B-XQ4bbnHh_/

Diş sıkmanın sebep olduğu zararlar

Dişlerimizin kapanmasını sağlayan kaslar yoğun çalıştığında şişerler. Bu durum ağrılı kasılmalara sebep olabilir. Diş sıkan kişilerin yanaklarında ve şakak kemiklerinde yaşadığı şişlik ve ağrı gibi şikayetlerin de sebebi budur.

Gün içerisinde yemek yerken kullandığımız çene eklemimiz uykuda diş sıkarak daha uzun süre çalışır. Bu durum yapısal bozukluklara neden olur ve eklemlerin etrafında olan yapı taşlarına zarar verir. Diş sıkmaktan kaynaklanan kas problemlerinin yanı sıra diş minesinin kaybı, diş hassasiyetinin artması ve dişlerin düzleşmesi, çatlaması gibi problemler de ortaya çıkabilir.

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla botoks alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Botoks ve estetik operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

American Society of Plastic Surgeons https://www.plasticsurgery.org/news/blog/botox-to-the-jawline-what-you-need-to-know

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar