Meme Dikleştirme Ameliyatını En Popüler Sebepleri 

0
754

Vücudun yaşlanması ile, memeler de yerçekimi ve diğer faktörlerin de etkisiyle değişime uğrar. Bazı kadınlar memelerinin sıkılığını kaybettiğinden, sarktığından ve hacminin zamanla kaybolduğundan şikayetçi olabilir. 

Meme dikleştirme ameliyatı, memesi ile ilgili şikayetleri olan kadınlar için etkili bir çözüm sağlar. Aslında, meme estetiği operasyonları ile memenin konumu ve şekli ile ilgili neler yapabileceği göz önüne alındığında, kadınlar estetik çözümler aramakta oldukça haklılar.

Meme dikleştirme operasyonunun sebepleri

Meme dikleştirme operasyonu için ileri yaşları beklemek gerekmez. Birçok kadını sarkan memelerinin eski görünümüne kavuşmak için plastik cerrahların yardımına ihtiyaç duyabilirler. Hamilelik, emzirme, yaşlanma ve kilo verme gibi nedenlerle erken yaşlarda da meme sarkması problemi yaşayabilir.

Yaşlanma

Yaşlanma, memenin elastikiyetini etkileyebilir.  İlerleyen yaş ile birlikte meme orijinal şeklini ve sıkılığını kaybeder. Sonuç olarak, meme bağları gevşer ve sarkmaya neden olur.

Hamilelik ve emzirme

Hamilelik ve ardından gelen emzirme süreci, özellikle memelerde deformite yaşanmasına neden olur. Hamilelik sırasında, kilo alınması ile memeler büyür ve ardından bebeği beslenmesi için memeler sütle dolmaya başlar ve büyüme devam eder. Bebek doğduktan sonra, emzirme sürecinde memelerin sütle dolup boşalması da meme dokusunun elastikiyetini etkiler.

Hamilelik ve ardından gelen emzirme süreci, özellikle memelerde deformite yaşanmasına neden olur.

Hızlı kilo kaybı

Birçok kadın, diyet yaparken kilo verdiklerinde en çok memelerinin etkilendiğini söylerler. Kadınlar hızlı kilo kaybı yaşadıklarında, memelerinde değişiklikler daha da dramatik olabilir. Memelerde gevşek, sarkık ve şekilsiz bir görünüme sebep olur. Pekçok kadın, bu kilo kaybını takiben, memelerin kaybettiği hacim ve duruşu kazanmak için plastik cerrahlara danışmayı tercih ederler.

Meme dikleştirme ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz.

Her kadının vücudu kendine özgü özelliklere sahiptir. Yaş, hamilelik, emzirme, kilo kaybı gibi nedenlerle memeleri esnekliğini kaybedebilir. Eski şeklini ve esnekliğini geri kazanmak meme estetiği uygulamaları doğru tercih olabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız, bu sorular size yardımcı olabilir:

  • Meme uçlarınız aşağıda ve katlanma çizgisinin altında mı kalıyor?
  • Memenizin derisi gevşek mi?
  • Memelerinizin üst kısmı eski hacmini kaybetti mi?
  • Memeleriniz eski dikliğini kaybetti mi?
  • Memeleriniz sarkık bir şekle mi sahip?
  • Boyut olarak iki meme birbirinden farklı şekillerde mi?
  • Meme dokusunun büyük kısmı aşağı doğru kaymış gibi mi görünüyor?

Bu soruların cevaplarının yanı sıra, fiziksel olarak sağlıklı olmanız da meme dikleştirme ameliyatı için uygun bir aday olup olamayacağınızı belirleyecektir. 

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla meme estetiği alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Estetik operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz