Ameliyatsız Burun Estetiği ve 5 Faydası

0
765

Burun estetiği yaptırmaya karar vermek, aslında hiç kolay değildir. Ameliyat sonrası görünümün kalıcı olması, ameliyat korkusu gibi pek çok neden burun estetiği yaptırmaya karar vermeyi zorlaştırır. Klasik burun estetiği ameliyatı (Rinoplasti) ile tatmin edici sonuçlar alınsa da görünümünü iyileştirmek için ameliyatsız yöntemler arayışında olan pek çok kişi var. Burun dolgusu (Liquid Rhinoplasty) olarak da bilinen ameliyatsız burun estetiği, bu gibi durumlar için iyi bir alternatif olabilir. Ancak şunu da belirtmek gerekir; herkes için en iyi çözüm olmayabilir.

#1 Kısa süren iyileşme süreci

Ameliyatsız burun estetiğinde, herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için, iyileşme süresi çok kısadır. Uygulama sonrası normal günlük aktivitelere hemen dönülebilir. Bu uygulamanın dünyada birçok insan tarafından tercih edilmesinin nedenlerinden biri de budur.

#2 Tamamen değiştirilebilir sonuçlar

Ameliyatsız burun estetiğinden sonra hangi nedenle olursa olsun, kolaylıkla burun orijinal haline geri dönülebilir. Ameliyata karar verme zorluğu nedeniyle burun dolgusu gibi enjekte edilebilir uygulamalar son yıllarda giderek daha popüler hale geldi.

#3 Kesik yok iz yok!

Ameliyatsız burun estetiği kesisiz bir işlemdir. Dolgu malzemesi kullanılarak yapılan bu uygulamada, hiçbir iz bırakmayan çok ince bir iğne kullanılır. Enjeksiyonun yapıldığı bölgede kızarıklar oluşabilir, ancak bunlar da hızla iyileşir. 

#4 Kolay ve yan etkisiz iyileşme!

Burun dolgusu işlemi sonrası, iyileşme süreci rahat, hızlı ve genellikle sorunsuzdur. Yaygın yan etkiler arasında, günler hatta saatler içinde azalan hafif şişme ve kızarıklık söylenebilir.  

#5 Güzel ve doğal sonuçlar!

Ameliyatsız burun estetiği,  benzersiz tercihlerinize ve istediğiniz sonuçlara göre tamamen özelleştirilmiştir. Kullanılan dolgu miktarı ve enjeksiyon bölgelerinin yeri, ince geliştirmeler eklerken burun şeklinizi tamamlamak için dikkatlice seçilecektir. Sıvı burun işi burnunuzu yeniden şekillendirmek için dolgu maddesi kullanırken, boyutta gözle görülür bir artışa neden olmamalıdır. Dikkatlice yerleştirilmiş küçük miktarlarda dolgu maddesi eklemek, burnunuzun daha düz ve simetrik görünmesini sağlayan daha dengeli özellikler oluşturur.

Burun dolgusu, burun estetiği ameliyatına göre burunda yapılabilecek değişikliklerin sınırlı olduğunu unutmayın. Eğer burnunuzun büyüklüğünden şikayetciyseniz, cerrahi olmayan bir uygulama sizin için doğru olmayabilir. Burun dolgusu, hacim kazandırarak düzeltilebilen asimetri ve köprü çökmeleri veya kamburlar gibi endişeleri olan hastalar için en iyisidir.

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla burun estetiği alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Estetik operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz