background

Yüz Gerdirme
Hakkında Her Şey

Ameliyat olduğu belli olmayan ve gergin bir yüze sahip olmak mümkün.

image
MİNİ YÜZ GERME Mini Yüz Germenin avantajı cerrahiden sonra dışardan görünür bir iz kalmamasıdır.
Image

Yüz Gerdirmede Başarı

Yüz germe cerrahisi sarkık yüz dokularını kaldırıp sıkılaştırarak daha doğal olarak genç yüz görünümünü geri getirmeyi hedefleyen bir operasyondur. Genellikle bir yüz gerdirmenin "saati geri çevirmek" için çalıştığı, hastanın kendisinin daha genç bir versiyonuna benzetmesine yardımcı olduğu söylenir.

Öncesi Sonrası Fotoğraflarını Talep Et »

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

background

Yüz Gerdirme Operasyonu

Sarkmış, fazla cildi, derin katlanmaları düzelterek ve derin yüz dokularını kaldırma ve sıkıştırma ile, bir yüz gerdirme ameliyatı hastanın sadece daha genç görünmesine değil, "daha iyi" görünmesine yardımcı olabilir. Yüz germe, yüz ve boyundaki şu şekillerdeki yaşlanmanın gözle görülür belirtilerini geliştiren, iyileştiren cerrahi bir prosedürdür. Yüzün sarkmasına neden olan: cildin gevşemesi, burun ve ağız köşesi arasındaki kat çizgilerinin derinleşmesi, “Çift çene” veya "hindi boynu" olarak görünebilen gevşek cilt ve boyun bölgesinde aşırı yağdır.

Yüz Gerdirme için uygun bir aday mıyım?

Yüzünüzdeki yaşlanmanın belirtileri yorgun ya da üzgün görünmenize sebep oluyorsa, yüz germe operasyonu sizin için uygulanabilir olabilir. Yüz germe, boyundaki cilt fazlalıklarını düzelterek yüz ve boyundaki yaşlanmanın gözle görülür işaretlerini azaltabilir. İşaretlerden bazıları:

Sarkmalar

Yüzün orta bölgesindeki sarkıklıklar etkili bir şekilde ortadan kaldırılır.

Derin Kırışıklıklar

Alt göz kapakları, ağız ve burundaki derin kırışıklıklar için etkili çözüm sunar.

Gevşek Cilt

Çene ve yanak altındaki aşırı yağlı veya gevşek cilt ile düşen ya da yerinden olmuş yüz yağları.

İletişime Geç

Hasta Görüşleri

Vanity Klinik'te hastalarımıza en üst düzey kalitede hizmet vermek ve kendilerini değiştirmek için attıkları bu adımda onların her ihtiyaçlarında yanında olarak bu önemli deneyimlerini en memnun olacakları şekilde yaşatmak esas amacımızdır. Vanity deneyimini hastalarımızdan dinleyin.

image
Estetik Korkusu

Ayça Hanım, estetik operasyon geçirme konusunda kuşkulu, hatta ön yargılı bir yaklaşıma sahipti. Fakat cesaretini bir kere topladı, pir topladı.

image
Doğru Tercih

Yurt dışından gelen hastamız Ka, geçirdiği revizyon cerrahisinin sonuçlarına bayıldığını anlatırken ekibimizin yarattığı farka da değiniyor.

İletişim
image
Güvenilir Doktor Etkisi

Büşra Hanım, Dr. Güray ile görüşene kadar meme büyütme operasyonu hakkında pek tedirgindi, gülümsemesi tercihinden ne kadar mutlu olduğunu görmek için yeterli.

Yüz Gerdirme fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

background

Yüz Gerdirme Operasyonu Seçenekleri Nelerdir?

Mini ve Standart olmak üzere iki çeşittir.Cildinde hafif derecede sarkma sergileyen hastalar genellikle bir mini yüz gerdirme için iyi adaylardır.Standart veya "geleneksel" yüz germe, orta ve ileri yaşlarda, orta yüz ve boyun çevresi yaşlanmasına yöneliktir


Standart yüz gerdirme ameliyatı, mini yüz gerdirme ameliyatına göre daha geniştir ve bu nedenle daha fazla iyileşme süresi gereklidir.

Nasıl Cerrah Seçerim

Güvenebileceğiniz bir cerrah seçmek için şunları temel almak önemlidir:Cerrahın eğitim-öğretim ve sertifikasyonu,Cerrahın deneyimi ve Cerrahın estetik yaklaşımını gösteren önce-sonra fotoğrafları

Eğitim ve Tecrübe

Vanity Estetik Kliniği’nin hastaları Türkiye’de sadece 57 cerrahın sahip olduğu ISAPS (International Society of Aesthetic and Plastic Surgery) güvencesi altındadır. Vanity Estetik kurucusu Op. Dr. Güray Yeşiladalı, uzmanlaştığı alanlardan biri olan doğum estetiği operasyonun ayrı ayrı her prosedüründe büyük bir tecrübeye sahiptir.

Hastane Koşulları

Operasyonunuzun gerçekleşeceği yeri sormanız çok önemlidir. İlgili yerin akreditasyonunu, sterillik durumunu ve ameliyat sırasında kimlerin sizinle birlikte olacağını öğrenmelisiniz. Vanity Estetik’in tüm operasyonları, Avrupa ve Anadolu yakasında, JCI akreditasyonu olan, A+ hastanelerde yapılmaktadır.

Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Öncesi sonrası fotoğraflarını görmek estetik işlem geçirmeden önce alacağınız sonuçlar hakkında size bir referans olacaktır. Vanity Klinik’te muayene olabilir, önceki hastaların fotoğraflarını görüp deneyimlerini öğrenebilir, Dr. Güray’a aklınızdaki her şeyi sorabilirsiniz.

Hangi Yüz Germe yöntemi bana uygun?

Yüz gerdirme cerrahisi her hastanın ihtiyacına göre değişir ve bir estetik cerrahı tekniğini buna göre şekillendirecektir. Mini ve standart olmak üzere iki çeşittir.Cildinde hafif derecede sarkma sergileyen hastalar genellikle bir mini yüz gerdirme için iyi adaylardır.Standart veya "geleneksel" yüz germe, orta ve ileri yaşlarda, orta yüz ve boyun çevresi yaşlanmasına yöneliktir.

image

Cerrahi Prosedür

Yüz germe yöntemleri çok çeşitli olup, her prosedür hastanın özel ihtiyaçları için oldukça kişiselleştirilmiştir. Yüz germe teknikleri, kulak önündeki kesiler yoluyla tamamlanan basit, minimal invaziv yaklaşımlardan, daha geniş yüz ve boyun kaldırma prosedürlerine kadar değişir. Çoğu modern yüz kaldırma tekniği sadece deriyi değil, aynı zamanda SMAS (yüzeysel kas-portoörolojik sistem) olarak adlandırılan yumuşak dokuyu da sıkıştırır. Son on yılda yüz germe tekniklerinde pek çok ilerleme kaydedildi ve her biri en az çizilme ve daha kısa düzelme ile daha doğal görünen sonuçlar vermek için geliştirilmekte.

Anestezi

Yüz gerdirme işlemi bir hastanede veya bağımsız bir cerrahi tesiste uygulanabilir. Ameliyat için hazır olduğunuzda cerrahınız ve tıbbi ekip üzerinde anlaştığınız planı uygulayacaktır. Cerrahınızın önerisine ve bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak lokal veya genel anestezi uygulanabilir. Buna işleminiz başlamadan karar vereceğiniz için sizi neyin beklediğini bilebilirsiniz.

Operasyon Sonrası

Ameliyatınız bittiğinde yakından izleneceğiniz iyileşme ünitesine götürüleceksiniz. Kesi yerlerine pansumanlar uygulanabilir, fazla kan ve sıvıyı boşaltmak için bir veya iki kulağın arkasında küçük bir tüp olabilir. Cerrahınızın onayından sonra, eve gidip dinlenebileceksin. Anestezi nedeniyle sizi eve bırakabilecek birinin hazır olması gerekir. İlk 24 ila 48 saat boyunca birinin yanınızda olması yararlı olabilir.

Yüz Gerdirme Sonrası Süreç

Şişkinlik, ilk 2 haftada %60 oranında hızlıca azalır, ancak geri kalan şişlik için süreç daha yavaştır, daha çok zaman alır. Tuzdan kaçınmak ve kafanın uyurken yüksekte tutulması sürece yardımcı olur. 3 ay sonunda şişliğin %80i iner. 6 ayın sonunda % 85 ila% 90 arası bir azalma olur. Son %10luk şişliğin inmesi 1 yılın sonunu bulabilir. Bu süreç her hasta için farklı hızlarda işler. Ameliyattan 2 hafta önce tuzun azaltıldığı diyetleri takip etmek de sürece yardımcı olur.

2 Hafta

Şişkinlikler ve morluklar büyük oranda kaybolur. Normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

3 Ay

Tuzdan kaçınmak ve kafanın uyurken yüksekte tutulması sürece yardımcı olur. 3 ay sonunda şişliğin %80i iner.

6 Ay

Cildiniz yüz üzerine tam olarak oturmaya başlar. 6 ayın sonunda şişlikte % 90 civarı bir azalma olur.

1 Yıl

Son %10luk şişliğin inmesi 1 yılın sonunu bulabilir. Bu süreç her hasta için farklı hızlarda işler.

background

Ne Beklemeliyim?

Operasyon sonrası aktivite: Dokularınızın düzgün bir şekilde iyileşmesine izin vermek için, iki hafta boyunca hareketli fiziksel aktivitelerden uzak durmanızı öneririz. Yürüyüş ve fiziksel olmayan etkinliklere izin verilir, ancak ilk 2 hafta boyunca egzersiz yapmamak en iyisidir.

Şişme / morluk: Yüz şişmesi beklenmektedir ve operasyondan 24- 72 saat sonra prosedürün hemen sonrasına göre daha belirgin olabilir. Kafanızın yüksekte durması ve ameliyattan sonra birkaç gün boyunca dik oturmanın, şişmeyi en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Çoğunlukla şişlikler 10 gün içinde yavaş yavaş kaybolur.

Kanama: Ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca dikiş çizgileri boyunca kan ve doku sıvısının az miktarda sızması meydana gelebilir. Şiddetli veya 10 dakika içinde durmayan kanamalar nadirdir ve doktorunuza bildirmeniz gereken bir durumdur.

Sıkça Sorulan Sorular

Yüz Germe Göz Kapaklarıma da Uygulanabilir mi?

Yüz estetiği ameliyatından bahsederken “yüz germe" sözcüklerinin duyulması nadir değildir. Pek çok kişinin bir yüz gerdirme işleminin tüm yüzü yani gözlerini, kaşlarını, yanaklarını ve çenelerini içerdiğini düşünmesi anlaşılabilirdir. Sonuçta, gözleriniz ve alnınız yüzünüzün bir parçasıdır. Bununla birlikte, aslında kastedilen yüz hattı, yanak ve çene hattıdır. Peki neden? Bu, anatomik farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Kaşlar boyunca cilt, kaslar ve diğer dokular göz kapaklarını çevreler ve çok farklıdırlar. Bu alanların her biri için yüz gerdirme sırasında kullanılanlardan çok daha farklı teknikler gerektirir. Hastalar, yüz germe ile aynı anda gözkapağı kaldırma, kaş kaldırma veya boyun konturu operasyonlarını seçerler. Ancak bu durumda estetik cerrah bir operasyonda iki farklı prosedür uygulayacaktır. Aynı şekilde gözler veya boyun çevresini gençleştirmek isteyen hastalar genellikle hedeflerine bir gözkapağı kaldırma veya boyun germe ile ulaşabilirler.

Yüz gerdirme uzun vadede nasıl sonuç verir?

Deneyimli, kurul onaylı bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde, bir yüz germe işlemi şimdi doğal görünmesiyle birlikte sizinle doğal olarak yaşlanır. Hiçbir şey normal yaşlanma sürecini durduramaz, fakat bir yüz estetiği operasyonundan sonra ameliyat olmadığınız halinizden her zaman daha genç görünürsünüz. Bununla birlikte, sonuçlarınızın en iyi şekilde devam etmesi için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Sağlıklı, sabit bir ağırlığın korunması önemlidir; kilo dalgalanmaları cildin tekrar esnemesine neden olabilir. Ayrıca, cildinizi sağlıklı tutmak ve gereksiz yaşlanmaya karşı korumak için tutarlı, kaliteli bir cilt bakımını benimsemelisiniz. Deneyimli bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde, yüz germe ameliyatı güvenli bir prosedür ve görünümünüzü canlandırmanın mükemmel bir yoludur. Bir yüz germe operasyonunun sizin için uygun olup olmadığına karar vermenin en iyi yolu kurul onaylı bir estetik cerrah ile görüşmektir.

Bana uygun mu?

Bir yüz germe işleminin sizin için doğru olup olmadığını belirlemek kişisel bir karardır. Aşağıdaki durumlarda bir yüz germe sizin için doğru olabilir:
Sarkan yüz deriniz varsa
Gerçekçi beklentileriniz varsa
40 yaşın üzerinde iseniz
Fiziksel olarak sağlıklı iseniz ve iyileşme sırasında cildinize özel ilgi ile bakacaksanız

Muhtemel yan etkiler nelerdir?

Yüz germe operasyonundan sonra şişme ve çürükler görülebilir. Kesikler gizi olduğu için nadiren önemlidirler. Yüzün geçici olarak hissizleşmesi kaçınılmazdır fakat birkaç ay içinde yavaş yavaş normale döner. Ara sıra, bir hematom drenaja ihtiyaç duyabilir ve ameliyet gerektirebilir.nan kişilerde, kesinin daha büyük olması gerekir.

Yüz Gerdirme İçin En İyi Yaş?

Cilt yaşlanmasının çok ciddileşmesini beklemek, en iyi sonucu alma şansınızı azaltacaktır. Yüz gençleştirme sürecini erken başlatmak, çeşitli nedenlerden ötürü en iyisidir: -Çoğu insan için yüz yaşlanma değişiklikleri 30'lu yılların başında gözle görülür bir hal almaya başlar. Bu değişiklikler 40'lı ve 50'li yaşlarda da ilerlerken, cilt katlanmalarından ve yüzdeki yağ kaybından kaynaklanan derin yüz hatları, tek başına yüz germe ile düzeltilmesi zor kalıcı cilt değişiklikleri yaratır. 40'lı ya da 50'li yıllarınızda, dolgularla veya yüz germe ile erken bir işlem yapmanız bu kalıcı değişiklikleri önlemeye yardımcı olacaktır. -Genel anlamda, 40'lı ve 50'li yaşlardaki insanlar 60 yaşın üzerindekilere göre daha sağlıklıdır, dolayısıyla cerrahi işlem için daha iyi adaylardır ve daha kolay iyileşirler. Bugün yüz germe işleminin yapılma yaşı ortalama 50dir. En önemli faktör aslında sadece yaşınız değil, yüz germe ile düzeltilebilecek cilt değişiklikleriniz olup olmadığıdır. Bir diğer faktör de prosedüer girecek kadar sağlıklı olup olmadığınızdır. Sonuç olarak yüz germe işlemini yaptırmak çok kişisel bir karardır ve deneyimli estetik cerrahına her zaman danışmanız gerekir. Günümüzde pek çok cerrahi operasyon gerektirmeyen seçenek de bulunmaktadır, birçok cilt yaşlanma değişikliği yüz germeye gerek kalmaksızın düzeltilebilir. Alt yüz sarkmaları ve boyun kısmı hala genellikle cerrahi yüz germe ve boyun germesini gerektiren bölgelerdir, ancak bu değişiklikler orta yüz ve üst yüz yaşlanmasından sonra ortaya çıkma eğilimindedir.

Neden Yüz Gerdirme Ameliyatı Düşünmeliyim?

Yaşlandıkça cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar ve yüz dokuları hacim kaybeder. Sonunda, bu alt yüzdeki gerdanlar, derin kırışıklıklar ve boyundaki gevşek cilt ile sonuçlanır. Bu yaşlanmanın doğal bir parçası olsa da, yaşlanmanın bu belirtilerinden rahatsız olan hastalar iyi bir çözüm olması için bir yüz gerdirmeyi düşünebilirler. Bir yüz gerdirme operasyonunu takiben, sık sık bireylerin kendine güvenlerini arttığı; sağlıklı görünümlerinden doğan enerjik bir havaya kavuştuğu görülmektedir.

Operasyon Gününde Neler Olur?

Yüz gerdirme işlemi bir hastanede veya bağımsız bir cerrahi tesiste uygulanabilir. Ameliyat için hazır olduğunuzda cerrahınız ve tıbbi ekip üzerinde anlaştığınız planı uygulayacaktır. Cerrahınızın önerisine ve bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak lokal veya genel anestezi uygulanabilir. Buna işleminiz başlamadan karar vereceğiniz için sizi neyin beklediğini bilebilirsiniz. Ameliyatınız bittiğinde yakından izleneceğiniz iyileşme ünitesine götürüleceksiniz. Kesi yerlerine pansumanlar uygulanabilir, fazla kan ve sıvıyı boşaltmak için bir veya iki kulağın arkasında küçük bir tüp olabilir. Cerrahınızın onayından sonra, eve gidip dinlenebileceksin. Anestezi nedeniyle sizi eve bırakabilecek birinin hazır olması gerekir. İlk 24 ila 48 saat boyunca birinin yanınızda olması yararlı olabilir.

Yüz Gerdirme ile Birleştirilebilir Diğer Estetik İşlemler?

Yüz estetiği ile birlikte halihazırda bir iyileşme periyodu yaşanacağı için başka işlemlerin iyileşme süreçlerini de bu periyoda sığdırmak genelde oldukça mantıklıdır. Bu yüzden birçok hasta yüz gerdirme ile birlikte başka estetik işlemleri de birlikte yaptırır. Boyun germe ve kaş kaldırma, sıklıkla yüz gerdirme ile birlikte kullanılan işlemlerdir. Bu işlemler yüz dengesinin korunmasına yardımcı olur ve daha belirgin ve dramatik sonuçlar sağlar. Bununla birlikte, güvenlik ve iyi sonuçlar sağlamak için, hastalar yüz plastik cerrahisinin tüm alanlarında deneyimli cerrahları seçmelidir.

Yüz Gerdirme Güvenli midir?

Bütün cerrahi işlemler bazı riskler taşır. Yüz gerdirme cerrahisinin olası riskleri şunlardır: Olumsuz yara izi, Kanama (hematom), Enfeksiyon, Zayıf yara iyileşmesi, Anestezi riskleri, Kesikliklerde düzeltilebilir kıl dökülmesi, Yüz sinir yaralanması, Yüz asimetrisi, Deri kaybı, Uyuşukluk veya deri hissiyatında diğer değişiklikler, Ciltteki derin yağlı dokular ölebilir (yağlı nekroz), Sıvı birikimi, Ağrı devam edebilir, Deri kontur düzensizlikleri, Deri renk değişikliği-hassasiyet veya şişlik.
Dikişler kendiliğinden cilt yoluyla yüzey oluşturabilir, görünür hale gelebilir veya çıkarmayı gerektiren iritasyona neden olabilir Derin ven trombozu, kardiyak ve pulmoner komplikasyonlar (nadir) Revizyonel cerrahi imkânı

Yüz gerdirme operasyonuna nasıl hazırlanmalıyım?

Cerrahınız ameliyat öncesi talimatları verecektir, ayrıntılı bir tıbbi geçmişinizi öğrenmek isteyebilir ve cerrahiye uygunluğunuzu belirlemek için fizik muayene yapacaktır. Kişisel doktorunuzdan veya dahiliyecinizden tıbbi izin almanızı gerektirecek durumlar varsa cerrahınıza belirtiniz. Ameliyat için hazırlık, cerrah sizi muayene ettikten ve prosedürün detaylarını tartıştıktan sonra başlar. Ameliyattan önce kilonuzu stabilize etmenizi veya diğer yaşam tarzı önerileri yapmanızı önerirse, en iyi sonuçları almak ve komplikasyonları en aza indirgemek için bu önerileri takip etmek için elinizden geleni yapın. Prosedürünüz öncesinde, cerrahınız sizden şunları isteyecektir: Yara iyileşmesini teşvik etmek ve yara izini azaltmak için ameliyattan altı hafta önce sigara içmeyi bırakın. Sigara içmek ciddi komplikasyonlar oluşturma riskinizi de arttırır. Aspirin, nonsteroid antiinflamatuvar ilaçlar (NSAID'ler: Advil, Motrin, Aleve) ve vitaminler / homeopatik rejimlerden kaçının. Bunlar kanamayı artırabilir. Yapılması gereken ameliyatın türüne bakılmaksızın, bol su içmek, güvenli iyileşme için ameliyat öncesi ve sonrası çok önemlidir

Yüz germe nasıl yapılır?

Yüz germe yöntemleri çok çeşitli olup, her prosedür hastanın özel ihtiyaçları için oldukça kişiselleştirilmiştir. Yüz germe teknikleri, kulak önündeki kesiler yoluyla tamamlanan basit, minimal invaziv yaklaşımlardan, daha geniş yüz ve boyun kaldırma prosedürlerine kadar değişir. Çoğu modern yüz kaldırma tekniği sadece deriyi değil, aynı zamanda SMAS (yüzeysel kas-portoörolojik sistem) olarak adlandırılan yumuşak dokuyu da sıkıştırır. Son on yılda yüz germe tekniklerinde pek çok ilerleme kaydedildi ve her biri en az çizilme ve daha kısa düzelme ile daha doğal görünen sonuçlar vermek için geliştirilmekte.

Yüz Gerdirme Operasyonu Nasıl İşler?

Estetik cerrahın yüz germe sırasında kullandığı teknik, bir hastanın anatomisi ve kişisel hedefleri, yüz gerdirme derecesi (mini veya standart) ve bir başka prosedürün aynı anda yapılıp yapılmadığı gibi bir dizi faktöre bağlıdır . Yüz gerdirme genelde genel anestezi kullanılarak uygulanır, ancak sedasyon ile lokal anestezi bazı daha az kapsamlı prosedürlerde kullanılabilir. İlk insizyon yapıldıktan sonra, cilt alttaki bağ dokusundan ve kaslardan ayrılır. Bu, estetik cerrahın daha derin yüz dokularını yeniden konumlandırmasına, yüzenlerden kurtulmasına ve cilt için daha sıkı bir temel oluşturmasına olanak tanır. Fazla cilt çıkarıldıktan sonra geriye kalan cilt, gençleşmiş yüz dokularına hafifçe serilir ve cildi gereğinden fazla sıkıştırmadan yüzüne pürüzsüz, daha genç bir kontur kazandırır.

Cerrahınıza sorulacak sorular

Prosedürünüzle ilgili bilinçli ve akıllıca kararlar alın. Prosedürünüz için doğru cerrahınız olduğundan emin olun. Seçeneklerinizi, potansiyel sonuçlarınızı ve risklerinizi anlayın.

Uygunluk

Yüz ve Boyun germe için iyi bir adayım mıyım?

ÖNEMLİ
Sonuç

Aradığım sonuçlar makul ve gerçekçi midir?

Fiyat

Yüz estetiği fiyatları nedir?

Önce-Sonra

Yapacağımız işlemleri izleyebilmek için önce ve sonra fotoğraflarım olacak mı?

Anestezi

Benim için ne hangi anestezi tipini önerirsiniz?

Size Düşenler

En iyi sonucu almak için ben neler yapmalıyım?

ÖNEMLİ
İyileşme Dönemi

Ne tür bir iyileşme dönemi bekleyebilirim ve normal faaliyetlere ne zaman başlayabilirim?

Riskler ve Komplikasyonlar

Bu ameliyat ile ilgili riskler ve komplikasyonlar neler?

Yaralar

Yaralarım görülebilir mi? Yaralarım nerede bulunur?

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

image

İyileşme Süreci

Cerrahınızla birlikte normal faaliyet ve çalışma düzeyinize dönmeden önce ne kadar süreceğini tartışmanız gerekir. Ameliyattan sonra cerrahınız, size ve varsa bakıcınıza, ameliyat sonrası bakımınız hakkında ayrıntılı talimatlar verecektir.

Talimatları Uygulayın

Bandajlar, kanalizasyon kanalları, bir antibiyotik (eğer yazılmış ise) ve güvenli aktivite seviyesi hakkında bilgiler de dahil olmak üzere ameliyat sonrası tüm talimatları uygulayın

Kişiye Göre Değişir

Doktorunuz, enfeksiyon bulguları gibi, izlenmesi gereken sorunların belirtilerini size bildirir. İyileşme süresi hastaya ve ameliyatınızın derecesine göre değişiklik gösterecektir.

Kafanızda soru işaretleri mi var? En güvenilir bilgiye en hızlı şekilde ulaşın.

Vanity Estetik Kliniği doktorlarına kolayca ulaşabilir ve sorularınızın size özel cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Image

Yüz Germe fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

Altunizade Mahallesi,
Tophanelioğlu Cd.
No:1, 34662 Üsküdar/İstanbul

E: [email protected]
P: +90 (553) 913 00 93
Bizi arayabilir ya da bize yazabilirsiniz. Ne kadar hızlı cevap verdiğimize şaşıracaksınız.
Haftanın 6 günü, sabah 09:00 — akşam 19:00

Yüz ve Boyun Germe

Yerçekimi, çevresel faktörler ve genetik altyapının da etkisiyle yaş ilerledikçe yüzde mevcut olan kırışıklıklar ve sarkıklıklar giderek artar. Yüz germe ve boyun germe operasyonları bahsedilen bu sarkmaların ve kırışıklıkların yok edilmesi ya da azaltılması amacıyla uygulanır. İşlem sonucunda neredeyse 10 yaş daha genç bir görüntü elde edilebilir.

Vitamin ve minerallerden oluşan karışımın, istenilen bölgeye mikroenjeksiyon tekniği ile uygulanmasına “Mezoterapi” denir. İşlem 20 dakika kadar sürmekte olup, işlemden hemen sonra iş ve sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Mezoterapi uygulanan bölge daha gergin, parlak ve sağlıklı olur. Ayrıca Mezoterapi bölgedeki kan dolaşımını da arttırırarak hücelerin daha zengin beslenmesini sağlar. Mezoterapiyi PRP ve botoksla beraber kullanılabilinir olduğu ve kullanım durumunda etkisinin arttığı ispatlanmıştır.

Yüz germe uygulaması özellikle yanak, gıdı ve boyun için oldukça etkilidir. Sarkıklıkla birlikte gözlenen bir diğer olgu ise yağ atrofisi de denilen, yağ doku miktarının zaman içerisinde azalmasıdır. Yüz germe ile birlikte yağ enjeksiyonu da uygulandığında hem sarkıklıklar giderilir, hem de azalan yağ dokusuna takviye yapılmış olur. Aynı şekilde göz etrafındaki kırışıklıklara da müdahale edilebilir, alt ve üst göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir.

Uygulama sonrasında herhangi bir komplikasyonla karşılaşmamak için sigarayı ve kan sulandırıcı ilaçları bırakmanız tavsiye edilir. Sigara kullanımı iyileşme hızını azaltır, kan sulandırıcı ilaçlar ise kanama ihtimalini arttırır.

Bu operasyonda yapılan kesi kulağın önü ve arkası arasındadır ve bu iz ameliyattan 6 – 9 ay sonra görülemeyecek kadar silikleşir.

Eğer sarkmalar yanak bölgesinde değil de, burun yanında ve göz altlarında ise uygun olan tedavi yüz germe değil, orta yüz germedir. Bu operasyon ile sarkmış olan orta yüz dokulara yukarıya doğru yüzdeki kemiklere tutturulur. Böylelikle kalıcı bir sonuca ulaşılır.

Operasyon genel anesteziyle yapılır ve 48 saat içinde taburcu olabilirsiniz. On gün sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Ödem hızla azalsa da suratınızın son şeklini alması birkaç ayı bulur.

WhatsApp ile Sor!