background

Yüz Gerdirme ve Gençleştirme

Ameliyat olduğu belli olmayan ve gergin bir yüze sahip olmak mümkün.

image
MİNİ YÜZ GERME Mini Yüz Germenin avantajı cerrahiden sonra dışardan görünür bir iz kalmamasıdır.
Önceki/Sonraki

Yüz Gerdirmede Başarı

Yüz germe cerrahisi sarkık yüz dokularını kaldırıp sıkılaştırarak daha doğal olarak genç yüz görünümünü geri getirmeyi hedefleyen bir operasyondur. Yüz germe cerrahisi sarkık yüz dokularını kaldırıp sıkılaştırarak daha doğal bir görünüm getirmeyi hedefleyen bir operasyondur. Yüz gençleştirme amacıyla uygulanır.

Öncesi Sonrası Fotoğraflarını Talep Et »

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

background

Yüz Gerdirme Operasyonu

Sarkmış, fazla cildi, derin katlanmaları düzelterek ve derin yüz dokularını kaldırma ve sıkıştırma ile hastanın sadece daha genç görünmesine değil, "daha iyi" görünmesine yardımcı olabilir. Yüz için cilt gerdirme yüz ve boyundaki yaşlanmanın gözle görülür etkilerini azaltan cerrahi bir prosedürdür. Yüzün sarkmasına neden olan: cildin gevşemesi, burun ve ağız köşesi arasındaki kat çizgilerinin derinleşmesi, “Çift çene” veya "hindi boynu" olarak görünebilen gevşek cilt ve boyun bölgesinde aşırı yağdır.

Yüz Gerdirme İçin Uygun Bir Aday mıyım?

Yüzünüzdeki yaşlanmanın belirtileri yorgun ya da üzgün görünmenize sebep oluyorsa, yüz için cilt gerdirme operasyonu sizin için uygulanabilir. Uygulanan işlem, boyundaki cilt fazlalıklarını düzelterek yüz ve boyundaki yaşlanmanın gözle görülür işaretlerini azaltabilir.

Sarkmalar

Yüzün orta bölgesindeki sarkıklıklar etkili bir şekilde ortadan kaldırılır.

Derin Kırışıklıklar

Alt göz kapakları, ağız ve burundaki derin kırışıklıklar için etkili çözüm sunar.

Gevşek Cilt

Çene ve yanak altındaki aşırı yağlı veya gevşek cilt ile düşen ya da yerinden olmuş yüz yağları.

İletişime Geç

Hasta Görüşleri

Vanity Klinik'te hastalarımıza en üst düzey kalitede hizmet vermek ve kendilerini değiştirmek için attıkları bu adımda onların her ihtiyaçlarında yanında olarak bu önemli deneyimlerini en memnun olacakları şekilde yaşatmak esas amacımızdır. Vanity deneyimini hastalarımızdan dinleyin.

image
Estetik Korkusu

Ayça Hanım, estetik operasyon geçirme konusunda kuşkulu, hatta ön yargılı bir yaklaşıma sahipti. Fakat cesaretini bir kere topladı, pir topladı.

image
Doğru Tercih

Yurt dışından gelen hastamız Ka, geçirdiği revizyon cerrahisinin sonuçlarına bayıldığını anlatırken ekibimizin yarattığı farka da değiniyor.

İletişim
image
Güvenilir Doktor Etkisi

Büşra Hanım, Dr. Güray ile görüşene kadar meme büyütme operasyonu hakkında pek tedirgindi, gülümsemesi tercihinden ne kadar mutlu olduğunu görmek için yeterli.

Yüz Gerdirme fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

background

Operasyon Seçenekleri Nelerdir?

Mini ve Standart olmak üzere iki çeşittir. Cildinde hafif derecede sarkma sergileyen hastalar genellikle bir mini yüz gerdirme için iyi adaylardır.Standart yani geleneksel olan operasyonlar orta ve ileri yaşlarda ortaya çıkan yüz ve boyun bölgesindeki problemlere yönelik uygulanmaktadır. Yüz gençleştirme ve boyun gençleştirme amaçlıdır.


Standart yani geleneksel olan operasyonlar orta ve ileri yaşlarda ortaya çıkan yüz ve boyun bölgesindeki problemlere yönelik uygulanmaktadır. Standart yüz germe ameliyatının mini yüz germe ameliyatına göre iyileşme süresi daha uzun olmaktadır.

Nasıl Cerrah Seçerim?

Güvenebileceğiniz bir cerrah seçmek için şunları temel almak önemlidir: Cerrahın deneyimi ve cerrahın estetik yaklaşımını gösteren hastalara ait öncesi-sonrası fotoğrafları.

Eğitim ve Tecrübe

Vanity Estetik Kliniği’nin hastaları Türkiye’de sadece 57 cerrahın sahip olduğu ISAPS (International Society of Aesthetic and Plastic Surgery) güvencesi altındadır. Vanity Estetik kurucusu Op. Dr. Güray Yeşiladalı, uzmanlaştığı alanlardan biri olan doğum estetiği operasyonun ayrı ayrı her prosedüründe büyük bir tecrübeye sahiptir.

Hastane Koşulları

Operasyonunuzun gerçekleşeceği yeri sormanız çok önemlidir. İlgili yerin akreditasyonunu, sterillik durumunu ve ameliyat sırasında kimlerin sizinle birlikte olacağını öğrenmelisiniz. Vanity Estetik’in tüm operasyonları, Avrupa ve Anadolu yakasında, JCI akreditasyonu olan, A+ hastanelerde yapılmaktadır.

Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Öncesi sonrası fotoğraflarını görmek estetik işlem geçirmeden önce alacağınız sonuçlar hakkında size bir referans olacaktır. Vanity Klinik’te muayene olabilir, önceki hastaların fotoğraflarını görüp deneyimlerini öğrenebilir, Dr. Güray’a aklınızdaki her şeyi sorabilirsiniz.

Hangi Yüz Germe Yöntemi Bana Uygun?

Yüz gerdirme cerrahisi her hastanın ihtiyacına göre değişir ve bir estetik cerrahı tekniğini buna göre şekillendirecektir. Mini yüz germe ve standart olmak üzere iki çeşittir. Cildinde hafif derecede sarkma sergileyen hastalar genellikle bir mini yüz germe için iyi adaylardır. Standart yani geleneksel olan operasyonlar orta ve ileri yaşlarda ortaya çıkan yüz ve boyun bölgesindeki problemlere yönelik uygulanmaktadır.

image

Cerrahi Prosedür

Yüz gençleştirme yöntemleri çok çeşitli olup, her prosedür hastanın özel ihtiyaçları için oldukça kişiselleştirilmiştir. Yüz germe teknikleri, kulak önündeki kesiler yoluyla tamamlanan basit, minimal invaziv yaklaşımlardan, daha geniş yüz ve boyun kaldırma prosedürlerine kadar değişir. Çoğu modern yüz kaldırma tekniği sadece deriyi değil, aynı zamanda SMAS (yüzeysel kas-portoörolojik sistem) olarak adlandırılan yumuşak dokuyu da sıkıştırır. Son on yılda kullanılan tekniklerde pek çok ilerleme kaydedildi ve her bir teknik daha hızlı iyileşme ve daha doğal sonuçlara yönelik olarak geliştirilmektedir.

Anestezi

Yüz gerdirme işlemi bir hastanede veya bağımsız bir cerrahi tesiste uygulanabilir. Ameliyat için hazır olduğunuzda cerrahınız ve tıbbi ekip üzerinde anlaştığınız planı uygulayacaktır. Cerrahınızın önerisine ve bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak lokal veya genel anestezi uygulanabilir. Buna işleminiz başlamadan karar vereceğiniz için sizi neyin beklediğini bilebilirsiniz.

Operasyon Sonrası

Ameliyatınız bittiğinde yakından izleneceğiniz iyileşme ünitesine götürüleceksiniz. Kesi yerlerine pansumanlar uygulanabilir, fazla kan ve sıvıyı boşaltmak için bir veya iki kulağın arkasında küçük bir tüp olabilir. Cerrahınızın onayından sonra, eve gidip dinlenebileceksin. Anestezi nedeniyle sizi eve bırakabilecek birinin hazır olması gerekir. İlk 24 ila 48 saat boyunca birinin yanınızda olması yararlı olabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Şişkinlik, ilk 2 haftada %60 oranında hızlıca azalır, ancak geri kalan şişlik için süreç daha yavaştır, daha çok zaman alır. Tuzdan kaçınmak ve kafanın uyurken yüksekte tutulması sürece yardımcı olur. 3 ay sonunda şişliğin %80i iner. 6 ayın sonunda % 85 ila% 90 arası bir azalma olur. Son %10luk şişliğin inmesi 1 yılın sonunu bulabilir. Bu süreç her hasta için farklı hızlarda işler. Ameliyattan 2 hafta önce tuzun azaltıldığı diyetleri takip etmek de sürece yardımcı olur.

2 Hafta

Şişkinlikler ve morluklar büyük oranda kaybolur. Normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

3 Ay

Tuzdan kaçınmak ve kafanın uyurken yüksekte tutulması sürece yardımcı olur. 3 ay sonunda şişliğin %80i iner.

6 Ay

Cildiniz yüz üzerine tam olarak oturmaya başlar. 6 ayın sonunda şişlikte % 90 civarı bir azalma olur.

1 Yıl

Son %10luk şişliğin inmesi 1 yılın sonunu bulabilir. Bu süreç her hasta için farklı hızlarda işler.

background

Ne Beklemeliyim?

Operasyon sonrası aktivite: Dokularınızın düzgün bir şekilde iyileşmesine izin vermek için, iki hafta boyunca hareketli fiziksel aktivitelerden uzak durmanızı öneririz. Yürüyüş ve fiziksel olmayan etkinliklere izin verilir, ancak ilk 2 hafta boyunca egzersiz yapmamak en iyisidir.

Şişme / morluk: Yüz şişmesi beklenmektedir ve operasyondan 24- 72 saat sonra prosedürün hemen sonrasına göre daha belirgin olabilir. Kafanızın yüksekte durması ve ameliyattan sonra birkaç gün boyunca dik oturmak, şişmeyi en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Çoğunlukla şişlikler 10 gün içinde yavaş yavaş kaybolur.

Kanama: Ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca dikiş çizgileri boyunca kan ve doku sıvısının az miktarda sızması meydana gelebilir. Şiddetli veya 10 dakika içinde durmayan kanamalar nadirdir ve doktorunuza bildirmeniz gereken bir durumdur.

Sıkça Sorulan Sorular

Yüz Germe Göz Kapaklarıma da Uygulanabilir mi?

Yüz gerdirme işlemi, tüm yüzü yani gözleri, kaşları, yanakları ve çeneyi de içermektedir. Sonuçta, gözleriniz ve alnınız yüzünüzün bir parçasıdır. Bununla birlikte, aslında kastedilen yüz hattı, yanak ve çene hattıdır. Peki neden? Bu, anatomik farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Kaşlar boyunca cilt, kaslar ve diğer dokular göz kapaklarını çevreler ve çok farklıdırlar. Bu alanların her biri için yüz gerdirme sırasında kullanılanlardan çok daha farklı teknikler gerekir. Hastalar, yüz germe ile aynı anda göz kapağı kaldırma, kaş kaldırma veya boyun konturu operasyonlarını seçerler. Ancak bu durumda estetik cerrah bir operasyonda iki farklı prosedür uygulayacaktır. Aynı şekilde gözler veya boyun çevresini gençleştirmek isteyen hastalar genellikle hedeflerine bir göz kapağı kaldırma veya boyun germe ile ulaşabilirler.

Yüz Gerdirme Uzun Vadede Nasıl Sonuç Verir?

Deneyimli, kurul onaylı bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde, bir yüz için cilt gerdirme işlemi yaşlanma etkilerini azaltır.. Ancak, hiçbir şey normal yaşlanma sürecini durduramaz, fakat bir yüz estetiği operasyonundan sonra ameliyat olmadığınız halinizden her zaman daha genç görünürsünüz. Bununla birlikte, sonuçlarınızın en iyi şekilde devam etmesi için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Sağlıklı, sabit bir ağırlığın korunması önemlidir; kilo dalgalanmaları cildin tekrar esnemesine neden olabilir. Ayrıca, cildinizi sağlıklı tutmak ve gereksiz yaşlanmaya karşı korumak için tutarlı, kaliteli bir cilt bakımını benimsemelisiniz. Deneyimli bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde, yüz gençleştirme ameliyatları güvenli bir prosedür ve görünümünüzü canlandırmanın mükemmel bir yoludur. Operasyonun sizin için uygun olup olmadığına karar vermenin en iyi yolu kurul onaylı bir estetik cerrah ile görüşmektir.

Bana Uygun mu?

Bir cilt gerdirme işleminin sizin için doğru olup olmadığını belirlemek kişisel bir karardır. Aşağıdaki durumlarda sizin için doğru olabilir:

 • Sarkan yüz deriniz varsa,
 • Gerçekçi beklentileriniz varsa,
 • 40 yaşın üzerinde iseniz,
 • Fiziksel olarak sağlıklı iseniz ve iyileşme sırasında cildinize özel ilgi ile bakacaksanız.
Muhtemel Yan Etkiler Nelerdir?

Operasyondan sonra şişme ve çürükler görülebilir. Kesikler gizi olduğu için nadiren önemlidirler. Yüzün geçici olarak hissizleşmesi kaçınılmazdır fakat birkaç ay içinde yavaş yavaş normale döner. Ara sıra, bir hematom drenaja ihtiyaç duyabilir ve ameliyet gerektirebilir.

Yüz Gerdirme İçin En İyi Yaş?

Cilt yaşlanmasının çok ciddileşmesini beklemek, yüz gençleştirme için en iyi sonucu alma şansınızı azaltacaktır. Yüz gençleştirme sürecini erken başlatmak, çeşitli nedenlerden ötürü en iyisidir: Çoğu insan için yüz yaşlanma değişiklikleri 30'lu yılların başında gözle görülür bir hal almaya başlar. Bu değişiklikler 40'lı ve 50'li yaşlarda da ilerlerken, cilt katlanmalarından ve yüzdeki yağ kaybından kaynaklanan derin yüz hatları, tek başına yüz germe ile düzeltilmesi zor kalıcı cilt değişiklikleri yaratır. 40'lı ya da 50'li yıllarınızda, dolgularla veya cilt gerdirme ile erken bir işlem yapmanız bu kalıcı değişiklikleri önlemeye yardımcı olacaktır. Genel anlamda, 40'lı ve 50'li yaşlardaki insanlar 60 yaşın üzerindekilere göre daha sağlıklıdır, dolayısıyla cerrahi işlem için daha iyi adaylardır ve daha kolay iyileşirler. Bugün yüz gençleştirme yöntemlerinin yapılma yaşı ortalama 50dir. En önemli faktör aslında sadece yaşınız değil, bu operasyonla düzeltilebilecek cilt değişiklikleriniz olup olmadığıdır. Bir diğer faktör de prosedüre girecek kadar sağlıklı olup olmadığınızdır. Sonuç olarak bu işlemi yaptırmak çok kişisel bir karardır ve deneyimli estetik cerrahına her zaman danışmanız gerekir. Günümüzde pek çok cerrahi operasyon gerektirmeyen seçenek de bulunmaktadır, birçok cilt yaşlanma değişikliği operasyona gerek kalmaksızın düzeltilebilir. Alt yüz sarkmaları ve boyun kısmı hala genellikle cerrahi yüz germe ve boyun germe gerektiren bölgelerdir, ancak bu değişiklikler orta yüz ve üst yüz yaşlanmasından sonra ortaya çıkma eğilimindedir.

Neden Yüz Gerdirme Ameliyatı Düşünmeliyim?

Yaşlandıkça cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar ve yüz dokuları hacim kaybeder. Sonunda, Alt yüzdeki gerdanlar, derin kırışıklıklar ve boyundaki gevşek cilt ile sonuçlanır. Bu yaşlanmanın doğal bir parçası olsa da, yaşlanmanın bu belirtilerinden rahatsız olan hastalar iyi bir çözüm olması için düşünebilirler. Bu operasyonu takiben, sık sık bireylerin kendine güvenlerinin arttığı; sağlıklı görünümlerinden doğan enerjik bir havaya kavuştuğu görülmektedir. Alın gerdirme, yanak gerdirme ve gıdı germe ile ilgili de doktorlarımızla görüşebilirsiniz.

Operasyon Gününde Neler Olur?

Operasyon bir hastanede veya bağımsız bir cerrahi tesiste uygulanabilir. Ameliyat için hazır olduğunuzda cerrahınız ve tıbbi ekip üzerinde anlaştığınız planı uygulayacaktır. Cerrahınızın önerisine ve bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak lokal veya genel anestezi uygulanabilir. Buna işleminiz başlamadan karar vereceğiniz için sizi neyin beklediğini bilebilirsiniz. Ameliyatınız bittiğinde yakından izleneceğiniz iyileşme ünitesine götürüleceksiniz. Kesi yerlerine pansumanlar uygulanabilir, fazla kan ve sıvıyı boşaltmak için bir veya iki kulağın arkasında küçük bir tüp olabilir. Cerrahınızın onayından sonra, eve gidip dinlenebilirsiniz. Anestezi nedeniyle sizi eve bırakabilecek birinin hazır olması gerekir. İlk 24 ila 48 saat boyunca birinin yanınızda olması yararlı olabilir.

Yüz Gerdirme ile Birleştirilebilir Diğer Estetik İşlemler?

Yüz estetiği ile birlikte halihazırda bir iyileşme periyodu yaşanacağı için başka işlemlerin iyileşme süreçlerini de bu periyoda sığdırmak genelde oldukça mantıklıdır. Bu yüzden birçok hasta yüz için cilt gerdirme ile birlikte başka estetik işlemleri de birlikte yaptırır. Boyun germe ve kaş kaldırma, sıklıkla beraber gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu işlemler yüz dengesinin korunmasına yardımcı olur ve daha belirgin ve dramatik sonuçlar sağlar. Bununla birlikte, güvenlik ve iyi sonuçlar sağlamak için, hastalar yüz plastik cerrahisinin tüm alanlarında deneyimli cerrahları seçmelidir.

Yüz Gerdirme Güvenli midir?

Bütün cerrahi işlemler bazı riskler taşır. Olası riskler şunlardır:

 • Olumsuz yara izi
 • Kanama (hematom)
 • Enfeksiyon
 • Zayıf yara iyileşmesi
 • Anestezi riskleri
 • Kesikliklerde düzeltilebilir kıl dökülmesi
 • Yüz sinir yaralanması
 • Yüz asimetrisi
 • Deri kaybı
 • Uyuşukluk veya deri hissiyatında diğer değişiklikler
 • Yağlı nekroz
 • Sıvı birikimi
 • Ağrı
 • Deri kontur düzensizlikleri
 • Deri renk değişikliği - hassasiyet veya şişlik

Bunun dışında, dikişler kendiliğinden cilt yoluyla yüzey oluşturabilir, görünür hale gelebilir ve iritasyona sebep olabilir. Nadiren derin ven trombozu, kardiyak ve pulmoner komplikasyonlar görülebilir.

Yüz Gerdirme Operasyonuna Nasıl Hazırlanmalıyım?

Cerrahınız ameliyat öncesi talimatları verecektir, ayrıntılı bir tıbbi geçmişinizi öğrenmek isteyebilir ve cerrahiye uygunluğunuzu belirlemek için fizik muayene yapacaktır. Kişisel doktorunuzdan veya dahiliyecinizden tıbbi izin almanızı gerektirecek durumlar varsa cerrahınıza belirtiniz. Ameliyat için hazırlık, cerrah sizi muayene ettikten ve prosedürün detaylarını tartıştıktan sonra başlar. Ameliyattan önce kilonuzu stabilize etmenizi veya yaşam tarzınızla ilgili bazı önerilerde bulunursa en iyi sonuçları almak ve komplikasyonları en aza indirgemek için bu önerileri takip etmelisiniz. Bunun dışında, iyileşmesini teşvik etmek ve yara izini azaltmak için ameliyattan altı hafta önce sigara içmeyi bırakmalısınız. Sigara içmek ciddi komplikasyonlar oluşturma riskinizi de arttırır. Aspirin, nonsteroid antiinflamatuvar ilaçlar (NSAID'ler: Advil, Motrin, Aleve) ve vitaminler / homeopatik rejimlerden kaçının. Bunlar kanamayı artırabilir. Yapılması gereken ameliyatın türüne bakılmaksızın, bol su içmek, güvenli bir ameliyat süreci için çok önemlidir.

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?

Yöntemler çok çeşitli olup, her prosedür hastanın özel ihtiyaçları için oldukça kişiselleştirilmiştir. Teknikler, kulak önündeki kesiler yoluyla tamamlanan basit, minimal invaziv yaklaşımlardan, daha geniş yüz ve boyun kaldırma prosedürlerine kadar değişir. Çoğu modern yüz kaldırma tekniği sadece deriyi değil, aynı zamanda SMAS (yüzeysel kas-portoörolojik sistem) olarak adlandırılan yumuşak dokuyu da sıkıştırır. Son on yılda tekniklerde pek çok ilerleme kaydedildi ve her biri en az çizilme ve daha kısa düzelme ile daha doğal görünen sonuçlar vermek için geliştirilmekte.

Yüz Gerdirme Operasyonu Nasıl İşler?

Estetik cerrahın yüz için cilt gerdirme sırasında kullandığı teknik, bir hastanın anatomisi ve kişisel hedefleri, yüz gerdirme derecesi (mini yüz germe veya standart) ve bir başka prosedürün aynı anda yapılıp yapılmadığı gibi bir dizi faktöre bağlıdır . Genelde genel anestezi kullanılarak uygulanır, ancak sedasyon ile lokal anestezi bazı daha az kapsamlı prosedürlerde kullanılabilir. İlk insizyon yapıldıktan sonra, cilt alttaki bağ dokusundan ve kaslardan ayrılır. Bu, estetik cerrahın daha derin yüz dokularını yeniden konumlandırmasına, yüzenlerden kurtulmasına ve cilt için daha sıkı bir temel oluşturmasına olanak tanır. Fazla cilt çıkarıldıktan sonra geriye kalan cilt, gençleşmiş yüz dokularına hafifçe serilir ve cildi gereğinden fazla sıkıştırmadan yüzüne pürüzsüz, daha genç bir kontur kazandırır.

Cerrahınıza sorulacak sorular

Prosedürünüzle ilgili bilinçli ve akıllıca kararlar alın. Prosedürünüz için doğru cerrahınız olduğundan emin olun. Seçeneklerinizi, potansiyel sonuçlarınızı ve risklerinizi anlayın.

Uygunluk

Yüz ve Boyun germe için iyi bir adayım mıyım?

ÖNEMLİ
Sonuç

Aradığım sonuçlar makul ve gerçekçi midir?

Fiyat

Yüz estetiği fiyatları nedir?

Önce-Sonra

Yapacağımız işlemleri izleyebilmek için önce ve sonra fotoğraflarım olacak mı?

Anestezi

Benim için ne hangi anestezi tipini önerirsiniz?

Size Düşenler

En iyi sonucu almak için ben neler yapmalıyım?

ÖNEMLİ
İyileşme Dönemi

Ne tür bir iyileşme dönemi bekleyebilirim ve normal faaliyetlere ne zaman başlayabilirim?

Riskler ve Komplikasyonlar

Bu ameliyat ile ilgili riskler ve komplikasyonlar neler?

Yaralar

Yaralarım görülebilir mi? Yaralarım nerede bulunur?

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

image

İyileşme Süreci

Cerrahınızla birlikte normal faaliyet ve çalışma düzeyinize dönmeden önce ne kadar süreceğini tartışmanız gerekir. Ameliyattan sonra cerrahınız, size ve varsa bakıcınıza, ameliyat sonrası bakımınız hakkında ayrıntılı talimatlar verecektir.

Talimatları Uygulayın

Bandajlar, kanalizasyon kanalları, bir antibiyotik (eğer yazılmış ise) ve güvenli aktivite seviyesi hakkında bilgiler de dahil olmak üzere ameliyat sonrası tüm talimatları uygulayın

Kişiye Göre Değişir

Doktorunuz, enfeksiyon bulguları gibi, izlenmesi gereken sorunların belirtilerini size bildirir. İyileşme süresi hastaya ve ameliyatınızın derecesine göre değişiklik gösterecektir.

Kafanızda soru işaretleri mi var? En güvenilir bilgiye en hızlı şekilde ulaşın.

Vanity Estetik Kliniği doktorlarına kolayca ulaşabilir ve sorularınızın size özel cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Image

Yüz Germe fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

Yüz ve Boyun Germe

Yerçekimi, çevresel faktörler ve genetik altyapının da etkisiyle yaş ilerledikçe yüzde mevcut olan kırışıklıklar ve sarkıklıklar giderek artar. Yüz germe ve boyun germe operasyonları bahsedilen bu sarkmaların ve kırışıklıkların yok edilmesi ya da azaltılması amacıyla uygulanır. Uygulanan yüz gençleştirme yöntemleri ve boyun gençleştirme yöntemleri sonucunda neredeyse 10 yaş daha genç bir görüntü elde edilebilir.

Vitamin ve minerallerden oluşan karışımın, istenilen bölgeye mikroenjeksiyon tekniği ile uygulanmasına “Mezoterapi” denir. İşlem 20 dakika kadar sürmekte olup, işlemden hemen sonra iş ve sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Mezoterapi uygulanan bölge daha gergin, parlak ve sağlıklı olur. Ayrıca Mezoterapi bölgedeki kan dolaşımını da arttırırarak hücelerin daha zengin beslenmesini sağlar. Mezoterapiyi PRP ve botoksla beraber kullanılabilinir olduğu ve kullanım durumunda etkisinin arttığı ispatlanmıştır.

Yüz germe uygulaması özellikle yanak gerdirme, gıdı germe ve boyun germe için oldukça etkilidir. Sarkıklıkla birlikte gözlenen bir diğer olgu ise yağ atrofisi de denilen, yağ doku miktarının zaman içerisinde azalmasıdır. Operasyon ile birlikte yağ enjeksiyonu da uygulandığında hem sarkıklıklar giderilir, hem de azalan yağ dokusuna takviye yapılmış olur. Aynı şekilde göz etrafındaki kırışıklıklara da müdahale edilebilir, alt ve üst göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir.

Uygulama sonrasında herhangi bir komplikasyonla karşılaşmamak için sigarayı ve kan sulandırıcı ilaçları bırakmanız tavsiye edilir. Sigara kullanımı iyileşme hızını azaltır, kan sulandırıcı ilaçlar ise kanama ihtimalini arttırır.

Bu operasyonda yapılan kesi kulağın önü ve arkası arasındadır ve bu iz ameliyattan 6 – 9 ay sonra görülemeyecek kadar silikleşir.

Eğer sarkmalar yanak bölgesinde değil de, burun yanında ve göz altlarında ise uygun olan tedavi yüz germe değil, orta yüz germedir. Bu operasyon ile sarkmış olan orta yüz dokulara yukarıya doğru yüzdeki kemiklere tutturulur. Böylelikle kalıcı bir sonuca ulaşılır.

Operasyon genel anesteziyle yapılır ve 48 saat içinde taburcu olabilirsiniz. On gün sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Ödem hızla azalsa da suratınızın son şeklini alması birkaç ayı bulur.

Yüz Germe Bandı Nedir?

Yüz, çoğu insanda yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü bölgedir. Bu bölgede oluşan sarkmalar ve kırışıklıklar kişiyi olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösterir. Yüz gençleştirme işlemleri bu nedenle hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerinden biri olan yüz germe bandı, mevcut kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı bir aparattır. Temiz ve kuru bir cilde uygulanması gerekir. Şeritler halinde olan bantlar, elmacık kemiği ve şakak gibi bölgelere yukarı doğru yapıştırılır. Bandın üzerinde bulunan ipler ok yönünde çekilir ve kafanın arkasına sabitlenir. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında bulunan yüz germe bantları tek kullanımlıktır. Düzenli olarak kullanıldığında cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Daha genç, sağlıklı ve dinç görünmek için ameliyatlı ve ameliyatsız yüz gerdirme yöntemleri bulunur. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile elde edilen görünüm, genellikle kısa süreli ve geçici iken ameliyatlı yüz gerdirme yöntemlerinde durum farklıdır. Yüz gençleştirme ameliyatı olarak da bilinen yüz germe operasyonu, kişinin 5 ila 10 yaş kadar daha genç görünmesini sağlayabilir. Ancak ameliyatlı yüz gençleştirme işlemlerinden sonra da yaşlanma devam eder. Farklı bir deyişle ameliyat sonrasında elde edilen genç görünüm, yaklaşık 10 yıl kadar kalıcıdır. Buna ek olarak, stres, uykusuzluk, sağlıksız ve dengesiz beslenme, alkol tüketimi, sigara kullanımı, aşırı ve korunmasız güneşlenme, sedanter yaşam tarzı gibi pek çok etken, yüz gençleştirme ameliyatı ile elde edilen görünümün daha erken dönemde kaybedilmesine neden olabilir.