background
Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım! İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Yağ Enjeksiyonu

Kalıtsal ya da çevresel etkenlere bağlı olarak vücutta yaşanan deformasyonlar yağ dokularıyla tedavi edilebilir. Yüz gençleştirme, bacak estetiği, meme büyütme ve popo dikleştirme bu uygulamanın amaçlarındandır.

Kullanılacak yağ dokusu liposuction yöntemi kullanılarak hastadan alınmaktadır. Birtakım uygulamalar sonucunda yağ, kök hücrece zengin bir forma girer. Güncel çalışmalar bize göstermiştir ki, yağ dokuları bol miktarda kök hücreye ev sahipliği yapmaktadır. Kök hücreler, vücudun tedavi hızını yükseltir, ayrıca ekstra canlılık sağlar.

Eğer bu yöntem cildi gençleştirme amacıyla uygulanıyorsa sonucunda herhangi bir iz oluşmaz. Kırışıklıklar kapatılır, elmacık kemikleri belirginleştirilir ve/veya dudaklar daha kalınlaştırılabilir. Yöntem tüm surata rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Ayrıca bu yöntem meme büyütme operasyonlarında da kullanılabilir. Böylelikle silikon protez kullanımını istemeyen kişiler için bir alternatif yaratılmış olur.

Yöntemin bir diğer kullanım alanı ise bacak bölgesidir. Baldır proteziyle birlikte uygulanması mümkün olan bu uygulamayla eksiklikler ve çarpıklıklar giderilebilir.

Bel ve karından alınan yağ dokuları popoya verildiğinde de popo dikliği sağlanmış olur. Burada popo dikliği hem enjeksiyon sonucunda, hem de bel bölgesinin daha incelmesiyle sağlanır.

Bu tür operasyonlarda gerekenden biraz daha fazla yağ dokusu enjekte edilmelidir, zira bu dokunun bir kısmı zamanla kaybolur. Eğer kaybolan miktar tahmin edilenden daha fazla olursa, bir sene içinde takviye enjeksiyonlar yapılabilir.

Operasyon duruma göre lokal ya da genel anesteziyle uygulanabilir. Üç etkisi vardır. Bunlar; yağ miktarı azalan bölgelerde oluşan incelme, enjekte edilen bölgedeki dolgunluk ve kök hücrelerin kazandırdığı canlılıktır.

Daha büyük sonuçlar almak istiyorsanız bu operasyonu başka operasyonlarla kombine edebilirsiniz. Yapılan ek operasyonlara göre değişmek üzere bir hafta içinde günlük yaşantınıza dönmeniz mümkündür.