background

Meme Büyütme
Hakkında Her Şey

Ameliyat olduğu belli olmayan ve dolgun bir memeye sahip olmak mümkün.

image
Boyutunu Seçin Silikon ve salin protezler için farklı büyüklüklerde birçok seçenek mevcuttur.
Image

Meme Büyütmede Başarı

Meme Büyütmede hedef, hastanın doğal ölçülerini daha güzel hale getirmek ve daha simetrik, estetik bir görüntü oluşturmaktır. Estetik cerrahinin diğer türlerinde de olduğu gibi, bu ameliyatı neden istediğinizden emin olmanız ve gerçekçi beklentilere sahip olmanız gerekmektedir.

Öncesi Sonrası Fotoğraflarını Talep Et »

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

background

Meme Büyütme Operasyonu

Meme büyütme, silikon ya da salin protezler yerleştirilerek veya yağ enjeksiyonuyla, memenin boyutunun artırıldığı ve şeklinin güzelleştirildiği estetik ameliyattır. Kadınlar farklı sebeplerle meme büyütme operasyonu geçirirler, daha büyük memelere sahip olmak bu sebeplerden yalnızca bir tanesidir. Meme büyütme, fark edilir meme asimetrilerini düzeltmekte en etkili prosedürlerden bir tanesidir. Operasyonun nihai amacı, hastanın doğal ölçülerini daha güzel hale getirmek ve daha simetrik, estetik bir görüntü oluşturmaktır.

Meme Büyütme için uygun bir aday mıyım?

Eğer memelerinizin şekli, boyutu veya hatlarından memnun değilseniz, meme büyütme ameliyatını düşünebilirsiniz. Meme büyütme ameliyatı, hamilelikten ya da kilo verdikten sonra memelerinizin büyüklüğünden veya sarkıklığından memnun değilseniz de uygun bir operasyondur. Meme protezleri ayrıca gelişimsel problemler ya da memelerden birinde uygulanan meme kanseri ameliyatı dolayısıyla ortaya çıkan asimetrileri düzeltmek için de kullanılabilir.

Uyumlu memeler

Büyüklüğü veya şekli farklı olan memelerinizi daha simetrik hale getirmek istiyorsanız

Daha özgüvenli

Ergenlik döneminde tam olarak gelişmeyen memelerinize (mikromasti) hacim kazandırmak istiyorsanız

Daha kadınsı

Mayo, bikini ya da üste oturan kıyafetler giydiğinizde kendinizi rahat hissetmiyorsanız

İletişime Geç

Hasta Görüşleri

Meme Büyütmede başarı, plastik cerrahın estetik algısına ve el becerisine diğer operasyonlarda olduğundan daha çok bağlıdır. Başarılı bir operasyon geçirmek ve operasyon sonrası sonuçlardan memnun kalabilmek için cerrah seçerken tecrübesinin ve cerrahi becerilerinin yanı sıra estetik algısının da yüksek olmasına dikkat etmek elzemdir. Aşağıda kliniğimizde Meme Büyütme operasyonu geçiren hastalardan bazılarının operasyon sonrası görüşlerini paylaştık.

image
Hamilelik ve Emzirme

Bu dönemler sonrasında meme dolgunluğu kaybedilebilir. Meme Büyütme operasyonuyla geri kazanılması mümkündür.

image
Dolgun Meme

Üst kıyafet bedeniniz ile alt kıyafet bedeniniz arasında bariz farklılıklar bulunuyorsa, meme operasyonlarımızı düşünebilirsiniz.

İletişim
image
Uyumlu Görünüm

Memenin ameliyatla alınması veya yaralanma sonrasında memenin yeniden oluşturulması mümkündür.

Meme büyütme fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

background

Meme Büyütme Operasyonu Seçenekleri Nelerdir?

Meme büyütme operasyonu meme protezleriyle veya yağ enjeksiyonuyla gerçekleştirilebilir. Meme protezleri, salin ve silikon protezler olarak ikiye ayrılırlar. Protezler ayrıca birçok farklı boyut, şekil ve dokuda üretilmektedirler.


Protezler göğüs kasının altına ya da üstüne yerleştirilebilirler. Ayrıca kesinin oluşturulabileceği birkaç farklı bölge bulunmaktadır.

Nasıl Cerrah Seçerim

Estetik cerrah seçiminde en önemli faktör, cerrahın tecrübesidir. Türkiye’den ve dünyadan estetik ve plastik cerrahların saygın birliklerine üye, meme büyütme operasyonunu sık sık gerçekleştiren ve geçmişteki operasyonları başarıyla sonuçlanan bir cerrah seçmenizi tavsiye ederiz.

Niteliklerini Kontrol Edin:

Cerrah seçerken, deneyimi yüksek olanları arayın. Eğer cerrahınız meme büyütme ameliyatlarında deneyimliyse, ameliyat sonrasında komplikasyon yaşama riskiniz daha düşüktür ve sonuçları uzun ömürlüdür. Meme büyütme ameliyatı yaptırmayı seçen hastaların ezici çoğunluğu, verdikleri karardan fazlasıyla memnunlar.

Hastane Koşulları

Operasyonunuzun gerçekleşeceği yeri sormanız çok önemlidir. İlgili yerin akreditasyonunu, sterillik durumunu ve ameliyat sırasında kimlerin sizinle birlikte olacağını öğrenmelisiniz. Vanity Estetik’in tüm operasyonları, Avrupa ve Anadolu yakasında, JCI akreditasyonu olan, A+ hastanelerde yapılmaktadır.

Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Önceki hastaların önce-sonra fotoğraflarını görmek istediğinizi belirtin. Uzmanlık ve deneyim sahibi bir estetik cerrahta, eski hastalarına ait çok sayıda önce-sonra fotoğrafı bulunmalı. Fotoğrafların aynı aydınlatmaya sahip olmalarına ve kameradan eşit uzaklıkla çekilmiş olmalarına dikkat edin.

Hangi meme büyütme yöntemi bana uygun?

Meme büyütme operasyonu, meme protezleriyle ya da yağ transferiyle gerçekleştirilir. Meme protezini tercih ederseniz, silikon veya salin, yuvarlatılmış veya şekilli, dokulu veya pürüzsüz gibi seçenekler mevcut. Dahası tüm bu protez çeşitleri, farklı boyutlu seçeneklere de sahip. Protezler farklı bölgelerde açılan kesilerden yerleştirilebilir. Kas altına veya üstüne yerleştirilebilirler. Beklentilerinizi doktorunuza açıkça belirtin ve sizin için en iyi seçenek hangisi birlikte karar verin.

image

Cerrahi Prosedür

Meme büyütme operasyonu genellikle 1-2 saat sürmektedir. Gereken zaman, belli ölçüde, protezlerin nasıl ve nereye yerleştirileceğine bağlıdır.

Anestezi

Meme büyütme ameliyatı çoğu durumda hasta genel anestezi altındayken gerçekleştirilir. Anestezi uzmanı damar içi veya soluma yoluyla hastayı uyutur ve operasyon sonuna kadar uykuda tutar. Hasta operasyon sırasında hiçbir şey duymaz, görmez ve hissetmez. Meme protezi yerleştirme ameliyatı tamamlandığında, hasta anesteziden çıkartılır ancak genellikle bir süre daha yorgun ve uyuşuk hisseder. Bu süre boyunca güvendiğiniz birisinin sizinle ilgilenmesi iyi olacaktır. Bazı kişilerde, boğaz ağrısı, baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, kusma, titreme ve kas ağrısı gibi anestezi kaynaklı yan etkiler görülebilir. Bu etkiler geçicidir ve anestezi sisteminizden çıkarken yavaş yavaş kaybolurlar. Eğer geçmişte anesteziyle alakalı herhangi bir sorun yaşadıysanız, konsültasyon sırasında bunu doktorunuza söyleyin.

Kesinin Oluşturulması

Meme büyütme operasyonu, meme altında, koltuk altında ya da areola (meme başı çevresi) etrafında oluşturulan kesiyle başlar. Meme büyütme operasyonunda, kesinin kolaylıkla görünmeyecek bir yerde oluşturulması, hem hasta hem de doktor için en yüksek öncelikler arasındadır. İzler zamanla önemli ölçüde silikleşse de, hiçbir zaman tamamen kaybolmazlar. Bu sebeple kesinin kolaylıkla görünmeyecek bir yerde oluşturulması, operasyonla elde edilen sonucun daha iyi olmasını sağlar. Kesinin oluşturulacağı yer, duruma göre belirlenir. Silikon meme için karar verilirken, hastanın isteği ve kendisine has anatomisi göz önünde bulundurulur.

Protezlerin Yerleştirilmesi

Göğüs büyütme yöntemleri içinde iki farklı yerleştirme yöntemi vardır. Bunlar protezin meme dokusunun altına yerleştirilmesi (subglandüler) ve göğüs kasının altına yerleştirilmesi (submüsküler) yöntemleridir. Bazı cerrahlar meme protezinin göğüs kasının önüne yerleştirilmesini önermektedirler çünkü bu yöntem operasyon sonrası ağrıyı azaltmaktadır. Başka cerrahlar ise, gelecekteki meme röntgeni sonuçlarını etkilememesi için, protezin göğüs kasının arkasına yerleştirilmesini tavsiye etmektedirler. Sizin için en uygun yönteme cerrahınızla birlikte karar vermelisiniz.

Dikişler

Meme protezi yerleştirildikten sonra, kesi dikişlerle dikkatli şekilde kapatılır. Bazı cerrahlar emilebilir dikiş iplikleri kullanırken, diğerleri geleneksel dikiş ipliklerini tercih ederler. Eğer sizin operasyonunuzda kullanılan iplikler geleneksel dikiş iplikleriyse, cerrahınız kesinin yeterince kapandığına ve artık dikişlere ihtiyaç olmadığına karar verdiğinde alınmaları gerekir. Bu, meme büyütme ameliyatından sonraki 1. ila 2. hafta arasındaki bir zamana denk gelmektedir. Emilebilir dikiş iplikleri vücut tarafından parçalanırlar ve kendi başlarına kaybolurlar.

Drenler ve Bandajlar

Kesiler kapatılıp bantlandıktan sonra, meme büyütme operasyonu sona erer. Memeler gazlı bezlerle sarılıp desteklenirler. İlk birkaç hafta destek sağlayan özel cerrahi bir sütyen giyilir. Veya cerrah sargı bezi ya da sporcu sütyeni kullanılmasını önerebilir. Destekleyici giysilerin ne zaman ve nasıl giyileceği konusunda doktorun talimatlarını takip etmek çok önemlidir. Böylece iyileşme süreci hızlandırılır ve hissedilen rahatsızlık minimuma indirilir.

Dikkat Edin

Dikişlerin bulunduğu bölgeyi temiz tutmak aşırı derecede önemlidir. Kesi yerinizi su içine sokmaktan kaçının. Pisliğin veya herhangi bir ürünün bu bölgeye temas etmesine müsaade etmeyin. Dikişlerin çekilmesine neden olabilecek her türlü yorucu aktiviteden, ağırlık kaldırmaktan esneme hareketlerinden uzak durun. Aksi takdirde iyileşme süreniz uzayacak, yara izleriniz daha belirgin olacaktır.

background

Ne Beklemeliyim?

Meme büyütme operasyonu memelerinizin hacmini artırır ve şeklini güzelleştirir. Bu operasyonu geçiren birçok kadın gibi, sizin de özgüveniniz yükselebilir. Meme büyütme operasyonunun sonuçları genellikle uzun ömürlüdür.

Meme büyütme operasyonu, zamanın memelerin boyutu ve şekli üzerindeki doğal etkisini durduramaz. ● Meme büyütme operasyonu, ciddi ölçüde sarkan memeleri düzeltemez. Sarkan memelerin hacimli ve dik hale gelebilmesi için, meme büyütme operasyonunun yanında, meme dikleştirme de yapılması gerekmektedir. Meme dikleştirme sık sık meme büyütme ile aynı anda yapılmaktadır. Bununla birlikte bu iki operasyonun ayrı zamanda yapılması da gerekebilir. Estetik cerrahınız bu kararı vermenizde size yardımcı olacaktır.

Meme Büyütme Sonrası Süreç

Meme büyütme operasyonundan sonra iyileşme belirli aşamaları takip eder. Başlangıçta memeler gergin ve şişkin haldedirler. Ayrıca ağrı hissedilebilir. Sonraki 6 haftada önemli ölçüde iyileşme gerçekleşir. 3 aylık sürecin sonunda, şişkinliğin büyük kısmı ortadan kalkar, memeler yumuşak ve daha doğal görünürler. Elbette bu süreç sizin anatominizle doğrudan bağlantılı. Genellikle işten 1 hafta, egzersizden ise 6 hafta uzak durmanız gerekmektedir.

1 - 4 Gün

Yangılı dönem.

Şişlik, ağrı ve rahatsızlık görülür. İlaçların büyük çoğunluğunun gerekli olduğu dönem budur. Morarma gerçekleşebilir. Ödem ve kilo alma yaygın olarak görülür. Ameliyat sonrası sürecin en zorlayıcı dönemidir ama merak etmeyin, çok uzun sürmeyecektir.

5 - 10 Gün

Normale Dönüş

Genellikle duş almak ve yaraların kısa süreyle ıslanması uygundur. Ancak cerrahınızın onayladığından emin olun. Ağrı ilaçlarından dolayı kabızlık görülebilir. Ağrı gece 3 ila 6 saatleri arasında gerçekleşme eğilimindedir ve protezlerin kas altına yerleştirilmesi durumunda daha fazladır.

7 - 10 Gün

Dikkatli Olun

7. ve 10. günler arasında kanama ve enfeksiyon belirtilerine dikkat edin. Bu ayrıca dikişlerin de alındığı zamandır. Şişliklerin büyük bölümü hafiflemeye başlar. Ağrılar henüz bitmemiş olabilir ama daha hafiftir.

11 - 21 Gün

Sinirler Uyanıyor

Enfeksiyon ve kanama riski daha düşüktür. Düşük darbeli egzersiz gibi fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz. Geceleri ara sıra ağrı görülür. Sinirler uyanmaya başlar. Bunun sonucunda meme ucu bölgesinde iğne batma hissi görülebilir.

22 - 42 Gün

Ağrılar Geçti

Nadiren ağrı kesici ilaçlar gerekir. Daha yüksek darbeli aerobik egzersizlere geçiş yapılabilir.

43 - 180 Gün

Yaralar İyileşir

Yara dokusu gittikçe gevşer, sertlik azalır. Geriye kalan %5-10’luk şişlik de ortadan kalkar.

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Sıkça Sorulan Sorular

Meme Büyütme Operasyonu Nedir?

Meme büyütme operasyonu, memelerin boyutunu artıran ya da şeklini önemli ölçüde değiştiren bir ameliyattır. Genellikle doğal olarak küçük olan memeleri büyütmek için, memenin ameliyatla çıkartılmasını takiben meme oluşturma amacıyla veya kilo kaybı, hamilelik ve ilerleyen yaş sebebiyle sarkan memeleri düzeltirken meme dikleştirme operasyonu ile bir arada uygulanır. Operasyonla amaçlanan, vücudunuza doğal bir şekilde uyan ve sizin hoşlanacağınız bir ölçü ve şekle ulaşmaktır.

Benim İçin Uygun Mu?

Herhangi bir estetik ameliyat geçirebilmek için, genel sağlığınızın iyi olması zorunludur. Eğer kalp veya akciğer sorununuz veya nörolojik bir hastalığınız varsa, meme büyütme ameliyatı için uygun bir aday olmayabilirsiniz. Meme büyütme operasyonu için ideal adaylar, ideal kilolarına yakın kiloda, vücut kitle endeksi tercihen 30 veya daha düşük olan kimselerdir. Eğer sigara içiyorsanız, ameliyat öncesinde ve sonrasında en az 6’şar hafta sigara içmeyi bırakmanız gerekmektedir. Çünkü nikotin iyileşmeyi olumsuz yönde etkilemektedir. Vücudunuza, sağlığınıza ve istenen sonuçlara göre, belirli bir meme büyütme operasyonu çeşidine daha uygun olabilirsiniz. Uygun seçeneğin belirlenmesinde yardımcı olması için, nitelikli ve deneyimli bir estetik cerrahla görüşün.

Meme Büyütme Operasyonu Seçenekleri Nelerdir?

Meme büyütme operasyonu meme protezleriyle veya yağ enjeksiyonuyla gerçekleştirilebilir. Meme protezleri, salin ve silikon protezler olarak ikiye ayrılırlar. Protezler ayrıca birçok farklı boyut, şekil ve dokuda üretilmektedirler.
Salin protezler, göğse boş bir şekilde yerleştirilirler. Daha sonra içleri steril tuzlu su ile doldurulur. Protez içerisindekini sızdırsa bile, tuzlu su vücut tarafından emilir ve doğal şekilde bölgeden uzaklaştırılır.
Silikon protezler, doğal meme dokusuna daha benzer şekilde hissettiren esnek bir jel içerirler. Yerleştirme işlemi sırasında daha büyük bir kesi gerekebilir. Düzenli olarak kontrol edilmeleri gerekebilir, çünkü bir sızıntı durumunda silikon vücut tarafından doğal olarak emilemez.
Kohezif Jel Sililon protezler, geleneksel silikondan daha kıvamlı bir silikon jel ile doldururlar. Genellikle şekillerini daha iyi muhafaza ederler ama daha büyük bir kesi gerektirirler. Ayrıca jelibon silikon olarak da bilinmektedirler. Protezler göğüs kasının altına ya da üstüne yerleştirilebilirler. Ayrıca kesinin oluşturulabileceği birkaç farklı bölge bulunmaktadır.

Meme Dikleştirme Operasyonu Nedir?

Meme dikleştirme operasyonu, memelerin üst bölümüne yeniden hacim kazandırmak için genellikle meme büyütme operasyonuyla birleştirilmektedir. Meme dikleştirme operasyonunda, fazla cilt dokusu çıkartılır ve meme dokusuna yeniden şekil verilir. Çoğu kadında bu işlem için, meme ucu etrafında oluşturulacak nazik bir kesi yeterlidir. Fazla miktarda fazlalık deri dokusu bulunan kişilerde, kesinin daha büyük olması gerekir.

Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girebilirim?

Çoğu cerrah 2 hafta beklemenizi söyler. Çünkü tansiyonunuzun çok yükselmesi protez çevresinde kan toplanmasına neden olabilir. 6 hafta boyunca da protezleri yerinden çıkartabilecek hareketlerden kaçınmalısınız.

Meme Büyütme İçin Uygun Boyuta Nasıl Karar Veririm?

Meme protezlerinin ve enjekte edilecek yağın boyutu santimetre küp cinsinden ölçülmektedir. Aynı boyutta protezler, farklı kişilerde farklı şekilde görünür. Beklentilerinizi ve istediğiniz sonuçları cerrahınızla konuşmanız önemlidir. Böylece kendisi sizin için en uygun boyutu seçerken size yardımcı olabilir.

İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Meme büyütme operasyonundan sonra iyileşme belirli aşamaları takip eder. Başlangıçta memeler gergin ve şişkin haldedirler. Ayrıca ağrı hissedilebilir. Sonraki 6 haftada önemli ölçüde iyileşme gerçekleşir. 3 aylık sürecin sonunda, şişkinliğin büyük kısmı ortadan kalkar, memeler yumuşak ve daha doğal görünürler. Elbette bu süreç sizin anatominizle doğrudan bağlantılı. Genellikle işten 1 hafta, egzersizden ise 6 hafta uzak durmanız gerekmektedir.

Sonuçlar Ne Süreyle Kalıcıdır?

Meme büyütme operasyonunun sonuçları çoğu durumda uzun süreyle kalıcıdır. Öte yandan, silikonlu göğüslerde protezlerin durumunu düzenli olarak takip etmek önemlidir. Salin protezlerin durumunu kontrol etmek için aynaya bakmak yeterlidir. Sızıntı açık bir şekilde belli olmaktadır, çünkü sızıntı olması durumunda protez sönmekte, içerisindeki tuzlu su vücut tarafından emilmektedir. Silikon protezi olanların, protez yerleştirildikten 3 yıl sonra ilk kez, sonrasındaysa her 2 yılda bir MR çektirmeleri tavsiye edilmektedir.

Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Deneyimli bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde, meme büyütme operasyonunun başarı oranı çok yüksektir. Yine de, her ameliyat gibi, meme büyütme operasyonu da risksiz değildir. Olası yan etkilerden bazıları enfeksiyon, kanama, hematom, kapsüler kontraktür, protez yırtılması, anesteziye kötü reaksiyon gerçekleşmesi ve ek cerrahi operasyonlar gerektiren tatmin etmeyen sonuçlardır.

Meme Büyütme Operasyonu İçin Başka Çocuk Sahibi Olmayacağım Zamana Kadar Beklemeli miyim?

Buna verilebilecek kesin bir yanıt yok. Bu çok kişisel bir mesele ve kararı ancak siz verebilirsiniz. Eğer yakın zamanda çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, beklemenizi tavsiye ederiz.

Ameliyat İzleri Nasıl Olacak?

Meme büyütme operasyonunda kesi, memenin altında, areolanın (meme başı çevresi) sınırlarında ya da koltuk altında oluşturulur. Kesinin yerine karar verilirken, sizin bu konudaki tercihiniz, cerrahın bu yöntemde ne kadar rahat olduğu ve protezin çeşidi göz önünde bulundurulmaktadır. Kesi izleri çok iyi iyileşirler ve genellikle göze çarpmazlar. İzlerin son halini alması genellikle 1 yıla kadar sürer. Bu arada size yardımcı olabilecek birkaç şey var. İyileşmiş ize baskı uygulamak ve masaj yapmak, görünüşü iyileştirmektedir. İzin doğrudan güneş ışığına maruz kalmasından kaçının. İzler iyileşme sürecinde ultraviyole ışığa maruz kaldıklarında renk değiştirme eğilimindedirler. Eğer yaklaşık 1 yıl sonra hala gözü rahatsız edici izler mevcutsa, cerrahınız steroid enjeksiyonu, lazer ya da izin cerrahi olarak düzeltilmesi gibi yöntemleri düşünebilir.

Operasyon Gününde Neler Olur?

Meme büyütme operasyonu genellikle 1-3 saat arasında sürmektedir. Size öncelikle anestezi verilir. Genel anestezi, meme büyütme operasyonları sırasında en yaygın şekilde kullanılan anestezi türüdür. Ancak bazı durumlarda lokal anestezi de kullanılabilir. Göğüs estetiği için hazır olduğunuzda, doktorunuz ve ekibi önceden üzerinde anlaştığınız operasyon planını uygulamaya başlarlar. Operasyondan sonra, kısa bir süreliğine gözlem altında tutulursunuz. Sonrasında, eğer doktorunuz aksinin gerekli olduğunu düşünmezse, evinize dönebilirsiniz.

Cerrahınıza sorulacak sorular

Cerrahınıza geçmişini soracak genel bir liste için plastik cerrahi güvenliği hakkında bilgi edinin ve prosedürünüzü planlamak için bu önerileri takip etmeniz ve soruları sormanız yardımcı olabilir:

Uygunluk

Meme Büyütme için iyi bir aday mıyım?

ÖNEMLİ
Deneyim

Deneyim düzeyi içinizi rahat ettirecek bir cerrah seçin.

Öncesi Sonrası

Meme Büyütme için önce ve sonra fotoğrafları var mı?

Ameliyat Yeri

Ameliyatınız bir hastanede veya JCI sertifikalı bir ameliyat merkezinde gerçekleştirilmeli.

Anestezi

Benim için ne hangi anestezi tipini önerirsiniz?

Size Düşenler

En iyi sonucu almak için ben neler yapmalıyım?

ÖNEMLİ
İyileşme Dönemi

Ne tür bir iyileşme dönemi bekleyebilirim ve normal faaliyetlere ne zaman başlayabilirim?

Riskler ve Komplikasyonlar

Meme büyütme ile ilgili riskler ve komplikasyonlar neler?

Ücret

Operasyonumun ücreti ne kadar?

image

İyileşme Süreci

Ameliyat sonrasında cerrahınızın tüm talimatlarını takip etmeniz çok önemlidir. Cerrahınız drenlerinizle nasıl ilgileneceğiniz, ağrı kesicileri nasıl kullanacağınız ve hangi aktivitelerden kaçınacağınız gibi birçok konuda sizi bilgilendirir.

Ameliyatın Hemen Sonrası

Göğüs büyütme operasyonundan sonra memeleriniz, sizi enfeksiyondan korumak için muhtemelen gazlı bez ile kaplı olacaktır. Bunlar, drenlerle birlikte, ameliyattan sonraki birkaç gün içerisinde alınırlar. İlk birkaç hafta cerrahi destek sütyeni giymeniz istenebilir.Cerrahınız ayrıca karşılaşabileceğiniz belirtileri size açıklar.

Birkaç Hafta Sonra

Memeleriniz göğüs büyütme ameliyatından sonra birkaç hafta boyunca şişmiş ve morarmış halde olacak. Ayrıca meme uçlarınızda bazen ya da sürekli olarak yanma hissi yaşayabilirsiniz. Fiziksel güç gerektirmeyen işlere yaklaşık 1 hafta içerisinde geri dönebilirsiniz. Memeleriniz birkaç hafta boyunca doğrudan temasa karşı hassas halde olacak.

İyileşme Yavaş Ama Sonuçlar Harika

Çoğu insanın göğüs büyütme ameliyatından sonra bir süreliğine canı sıkkın olur. Özellikle de memelerin şişmiş ve morarmış halde olduğu ilk günlerde. Bu normal bir durumdur ve zamanla geçer. İyileşme süreci yavaştır ve aşama aşama gerçekleşir. Ve esas sonuçların ortaya çıkması bazen aylar alabilir. Neden ameliyat olmayı seçtiğinizi hatırlayın. Eğer hedeflerinize ulaştıysanız, ameliyat başarılı olmuş demektir.

Yara İzleri

Bu ameliyat kalıcı izlere yol açar. İzler birkaç aydan sonra kötüleşiyor gibi bile görünebilir. Ancak zamanla silikleşirler ve kolayca saklanabilirler. Yara izleri memenin doğal katlanma çizgisine saklanabilir. İşte cerrahınızın yeteneğinin devreye gireceği nokta da burasıdır. Kısaca, daha iyi bir cerrah yara izini daha iyi saklar diyebiliriz.

Kafanızda soru işaretleri mi var? En güvenilir bilgiye en hızlı şekilde ulaşın.

Vanity Estetik Kliniği doktorlarına kolayca ulaşabilir ve sorularınızın size özel cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Image

Meme büyütme fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

Altunizade Mahallesi,
Tophanelioğlu Cd.
No:1, 34662 Üsküdar/İstanbul

E: [email protected]
P: +90 (553) 913 00 93
Bizi arayabilir ya da bize yazabilirsiniz. Ne kadar hızlı cevap verdiğimize şaşıracaksınız.
Haftanın 6 günü, sabah 09:00 — akşam 19:00

Silikonla Meme Büyütme

Meme, kadın figüründe önemli bir noktadır ve tarih boyunca da öyle olmuştur. Küçük memeli kadınlar genellikle halinden memnun değildir ve dolgulu-destekli sutyenle kendilerini daha iyi hissetmeye çalışmaktadır. Silikon protezlerle meme büyütme uzun zamandır tüm dünyada uygulanan, kalıcı ve güvenli bir yöntemdir.

Bu operasyonu geçiren kadınlar kendilerini hayatı her alanında daha özgüvenli, dışa dönük ve mutlu hissederler.

Operasyondan önce memenin dokusu doktorunuz tarafından özenle incelenir ve değerlendirilir. En sonunda siz ve doktorunuz en uygun yönteme birlikte karar verirsiniz.

Bu protezler memenin büyüklüğüne veya yapısına göre kas altına ya da meme dokusu altına yerleştirilir. Açılacak kesiler koltuk altı, meme başı etrafı ya da meme altında bulunur. Zamanla kesilerden kalan izler çok zor fark edilecek bir hale gelirler ve sorun teşkil etmezler.

Temel olarak iki farklı meme silikonu şekli mevcuttur. Bunlar yuvarlak protezler ve damla şeklinde (anatomik) protezlerdir. Yuvarlak protezler memenin üst bölümlerindeki daha iyi arttırırlar, damla şeklinde protezler ise özellikle memenin alt bölgesinde daha fazla hacime ihtiyaç duyulduğunda kullanılırlar. Sizin için en uygun silikonun hangisi olduğuna doktorunuzla birlikte karar vermelisiniz.

Bu işlem meme kanseri riskini arttırmaz ya da taramaların yapılmasına bir engeli yoktur.

Operasyon hamile kalmaya ya da emzirmeye engel değildir.

Genel anesteziyle yapılır ve duruma göre 24 saat içinde taburcu olabilirsiniz. Birkaç gün sonunda da günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.