background
Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım! İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Genital Estetik
Hakkında Her şey

Güzel göründüğünü bilen kadın iyi hisseder ve kendine güven duygusu gelişir. Kendine güveni olmayan kadınların ise psikolojisi olumsuz yönde etkilenir. Günümüzde görünümünden memnun olmayan kadın ve erkekler estetik açıdan iyi hissedebilmek için operasyonel bazı uygulamaları tercih eder. Bu uygulamalar ile aynalara olan küskünlüğünü giderir ve mutlu hisseder. Estetik yönden problem yaşayan kadınların en çok tercih ettiği uygulamalardan biri genital estetik olarak bilinir. Genital estetik ile kişinin güven duygusu kazanmasıyla birlikte karşı cinsle olan ilişkisinde de bir problem yaşanmaz.

Genital Bölge Estetiğinde Başarı

Genital bölgeyi oluşturan kısımlarda meydana gelen deformasyonlar kişide estetik olarak kötü bir görünüme yol açmakla birlikte, sağlık açısından da bazı problemleri beraberinde getirebilir. Bunun dışında, kişinin kendisinde güvensizlik, cinsellikte yetersiz hissetmesi, utanma gibi problemlere de yol açar. Kadınların genital bölge ile ilgili yaşadığı bu problemleri rahatça dile getirememesi kendilerini stres altında hissetmelerine neden olur. Günümüzde genital estetik ile ilgili yapılan çalışmalar başarılı sonuçlar oluşturmakla birlikte, güvenilir bir hastanede gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında oldukça memnun kalınmaktadır.

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Labioplasti genel olarak genital bölge üzerinde yapılan estetik operasyonları anlatır. Bu nedenle labioplasti ile ‘genital estetik, ‘vajinoplasti, ‘genital estetik’ ve ‘vajina estetiği’ aynı anlama gelmektedir.

Genital bölge daraltma, genital bölge sarkması problemine yönelik uygulamalar (genital bölge küçültme), dış dudak sarkmasına karşılık yapılan tedaviler genital bölge estetiği çatısı altında düşünülebilir.

Genital estetik ameliyatları kozmetik jinekolojinin alanı içerisinde yerini alır.

Genital Bölge Estetiği Nasıl Yapılır?

Labioplasti olarak da bilinen genital estetik, her geçen gün daha fazla kadın tarafından talep edilmekte ve hekimler tarafından daha fazla uygulanmaktadır.

Ameliyat genel anestezi altında uygulanır. Ortalama 2 saat sürer. Ameliyat sırasında vajen iç örtüsü daraltılırken aynı zamanda gevşemiş olan vajina duvarı kasları da sıkılaştırılır. Gerçek etkiyi yaratan bu kasların sıkılaştırılması işlemidir. Bu nedenle vajina daraltma ameliyatı olarak da tarif edilmektedir.

Genital bölge estetiği aynı zamanda vajina bölgesindeki dış dudak sarkması problemine yönelik tedavi için de uygulanır. Vajina dış dudak sarkması probleminin çözümü için en etkili çözüm cerrahi müdahale olarak bilinir. Ameliyat sırasında dudak üstlerinde yer alan fazla miktarda yapğ kitlesi liposuction yöntemi ile alınır. İşlem sonrasında kalan fazla deri kesilerek ortadan kaldırılır.

Genital bölge ameliyatı aynı zamanda vajina iç dudak problemlerine karşı da uygulanmaktadır. Vajina iç dudakların büyük olması, uzunluklarının farklı olması durumlarında kişide bazı rahatsızlıklar oluşur. Vajina iç dudak ameliyatı ile bu problemler giderilmiş olur.

Genital bölge üzerinde uygulanan diğer bir işlem vajina beyazlatma operasyonudur. Bu işlem sırasında lazer yardımı ile cildin en üst tabakası soyulur. Bu yöntem ile vajina beyazlatma sonrasında makat, dudak bölgeleri ve vajina girişi beyazlatılabilir.

Vajina Estetiği Neden Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatı, kadınlardaki vulva ve vajina bölgesinde meydana gelen deformasyonların düzeltilmesi amacıyla uygulanan operasyonların tümüdür. Doğuştan itibaren var olan veya sonradan oluşabilecek problemleri estetik ve fonksiyonel olarak düzeltmek amacıyla uygulanmaktadır.

Genital bölge ameliyatına estetik açıdan olduğu gibi, aynı zamanda sağlık açısından da ihtiyaç duyulmaktadır. Kişinin büyük vajina iç dudaklarına sahip olması bazı akıntılara ve kötü koku oluşumlarına neden olabilmektedir.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Olur?

Kişinin doğuştan itibaren bazı anatomik problemlere sahip oluşu, yaşının ilerlemesi ile bazı deformasyonlara uğraması, doğum sonrasında oluşan bazı yapısal değişimler genital bölge ameliyatlarının başlıca nedenlerindendir.

En Çok Tercih Edilen Genital Estetik Ameliyatları Hangileridir?

Labioplasti en çok tercih edilen genital estetik operasyonları arasında yer alır. Labioplasti ile birlikte hastalarda mevcut vajina iç dudak problemleri de giderilir. Vajina iş dudak ameliyatı ile birlikte başarılı sonuçlar ortaya çıkar.

Genital Estetik Ameliyatları Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Labioplasti çatısı altında yer alan uygulamaların genel olarak tamamı plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Kişinin uygulama merkezini seçerken çok dikkatli davranması önem taşır. Bu ameliyatlar için güvenli ve sağlık bakanlığı onaylı merkezlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Labioplasti Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

Labioplasti hem estetik açıdan hem fonksiyonel açıdan bazı faydalar sağlar. Operasyonu geçiren kişiler;

  • Vajina bölgesinde oluşabilecek enfeksiyon riskinden uzaklaşır.
  • Dar giysileri problem yaşamadan daha rahat giyer.
  • Cinsel ilişki sırasında oluşabilecek ağrı gibi problemler ortadan kalkar.
  • Cinsel ilişkiyi olumsuz etkileyecek sorunlar giderilir ve bununla birlikte kişinin kendine güveni artar.

Normal Doğum Sonrası Oluşan Yırtıklar ve Dikiş İzleri Genital Estetik ile Düzeltilebilir mi ?

Genital bölge estetiği ile kişilerin doğum sonrasında oluşabilecek yırtıklar ve dikiş izleri düzeltilebilmektedir. Burada estetik cerrahın uzmanlığı önem taşımaktadır.

Genital Estetik Operasyonu Sonrasında Çok Ağrı Olur mu?

Ameliyat sonrasında sadece hafif bir sızlama söz konusu olur. Bölgeye yerleştirilen tampon bir süre sonra çıkartılır. Atılan dikişler kendiliğinden erir. Ancak cinsel ilişkiye doktorun tavsiyesi ile birlikte bir müddet ara verilmelidir.

İlgili içerik

Meme Rekonstrüksiyonu