Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Neden Yükselişte?

0
6705
yağ enjeksiyonu ile meme büyütme

Kadınlar için meme büyütme ameliyatı, uzun süredir popülerliğini korumaktadır. Her ne kadar implantlar, göğüs hattını genişletmek için kullanılan geleneksel bir yöntem olsa da, son birkaç yıldır yeni bir teknik –yağ enjeksiyonu– gündemdedir. Yağ transferi olarak da bilinen bu teknik, bazı sürprizleri de beraberinde getirmiştir.

2016 yılında, kişinin kendi yağları değerlendirilerek yapılan yağ enjeksiyonu kullanımı -2015’e oranla- yüzde 41 artış göstermiştir. Aynı zaman aralığı dikkate alındığında implantlardaki artış, yalnızca yüzde 1,5 olmuştur.

Peki Şu Sıralar, Kadınlar Neden Yağ Enjeksiyonu Yöntemine Eğilim Göstermektedir?

Bu yazımızda, sorunun yanıtını 7 nedenle birlikte bulabilirsiniz.

1)Doğallık, ön plana çıkmaktadır.

Yumuşak ve doğal görünümlü göğüsler popülerleşmeye başlamıştır. İmplantlar da çoğunlukla doğal bir görünüm sağlamaktadır ancak hiçbir implantın, kendi yağınızın sağladığı doğallığa ulaşamayacağı açıktır.

Estetik trendler, zamanla değişmektedir. Bu değişim, yavaşça ilerlemektedir. Artık kadınlar, memelerinin daha doğal görünmesini istemekte ve daha az büyüklüklerdeki implantları tercih etmektedir.

2)Riskleri, daha azdır.

İmplant aracılığıyla meme büyütme, genellikle güvenli bir yöntem olarak görülmektedir. Ancak yabancı bir maddenin vücuda girmesi, kimi riskleri de beraberinde getirebilir. Bazı insanların komplikasyonlara karşı daha hassas olduğu gözlemlenmiştir. Sonuçta komplikasyonlar, -vücudunuz veya doktorunuz gibi- birçok değişkene bağlı olarak şekillenmektedir.

Yağ enjeksiyonunda, yağın alındığı bölgeler yontulmaya başlanmakta ve daha doğal kıvrımlar sağlanmaktadır. Bu sırada memeler, herhangi bir yabancı madde kullanılmaksızın- büyür. Birçok kadın, kapsülleme ve sızıntı riskinden ötürü implantlardan kaçınmayı tercih etmektedir. Çünkü kimi durumlarda, implantların çıkarılması veya yeniden yerleştirilmesi gerekmekte ve bunlar da, yeni bir operasyon ihtiyacını doğurmaktadır.

Bazı kadınlar, emzirdikten ve çocuk sahibi olduktan sonra, implantlarına ilişkin birçok problem yaşadığını da dile getirmiştir. Galaktosel (içi süt dolu kistler) olduğunu ve implantlarında kapsüllemelerin meydana geldiğini de eklemişlerdir. Bu nedenle herhangi bir implantı tercih etmemekte, yağ enjeksiyonuna yönelmektelerdir.

3)İzler, daha azdır.

Meme büyütmede asıl nokta, implant boyutuna karar vermekten ziyade, izlerdir. Çünkü implantlar için, ortalama 2-3 cm genişliğinde kesiler yapılmakta ve bu durum, fark edilebilir izlerin olacağı anlamını taşımaktadır. Ancak yağ enjeksiyonu için iz riski, oldukça azdır. Çünkü yağ transferinde kesiler, koltuk altı kıvrımı boyunca küçük -3mm olarak- çaplı yapılmaktadır. Dolayısıyla, implant işleminin aksine, memelerin üzerinde kesiler açılmamaktadır.

4)Liposuction da bu sürece dahil edilebilmektedir.

İnatçı karın bölgesi yağlarından veya belinizdeki yağ fazlalıklarından mı şikayetçisiniz? Bu durumda yağ enjeksiyonu, mükemmel bir yöntemdir. Çünkü vücudunuzun herhangi bir bölümünden yağlar alınabilmekte; kendi yağlarınızın kullanılmasına olanak vermektedir.

Liposuction, yağların alınması konusunda, operasyon için ek bir bölüm olmaktadır. Bunun anlamı, inatçı yağların bulunduğu bölgeye, aynı zaman diliminde müdahalenin yapılmasıdır.

Kadınlardan bazıları, implant kullanılmadan daha büyük memelere sahip olmak istediklerini söylemiştir. Dolayısıyla bu yağ enjeksiyonu müdahalesinde, liposuctiondan yararlanılarak, istenilmeyen bölgelerdeki yağlar alınmakta ve göğüs bölgesine enjektesi sağlanmaktadır.

Böylece, hem bel ve uyluk çevresindeki yağlanmalar ortadan kalmakta hem de daha büyük memelere sahip olunmaktadır. Bu prosedürü tercih eden çok sayıda kadın, sonuçlardan çok memnun olduğunu belirtmiştir. Çünkü karın kasları belirginleşmiş, uyluk çevresinin genişliği azalmıştır. Göğüs bedeni de artış göstermiştir.

5)Bakım gerektirmez.

İmplantlar için, genel bir raf ömrü bulunmamaktadır. Ancak implant yaptıran kadınların çoğu, 10-15 yıldan sonra implantlarını aldırmakta ya da yeni bir yerleştirme işlemi yaptırmaktadır. Yine de uzmanların çoğu, sizin ve doktorunuzun düzenli olarak meme sağlığı takibini yapıyor olmanız durumunda, implantların kalmasının en iyi seçenek olduğunu düşünmektedir. Genellikle bir problem olması halinde -implantta yırtılmalar gözlemlenmesi, kapsüler kontraktür belirtilerinin olması, asimetri hali, düşme veye sarkmaların gözlemlenmesi gibi- implantlar çıkarılmalıdır.

6)Meme büyüklüğünü, siz ayarlayabilirsiniz.

Memelerinizin çok büyük olabileceğinden endişe mi duyuyorsunuz? Yağ enjeksiyonu ile, küçük bir bedenle başlayarak sizin için ideal büyüklüğü ayarlayabilirsiniz. Üstelik bu, birkaç ameliyat geçirmeden yapılmaktadır.

Bu yöntem, doğal ve güvenilirdir. Herhangi bir ameliyata gerek kalmadan -birkaç seans eşliğinde- meme boyutu ayarlanabilmekte ve dikleştirme de yapılabilmektedir. Doğru kullanımı sağlandığı takdirde riskleri, çok azdır. Kök hücre -diğer adıyla PRP- veya Sculptra dolgusu tedavisiyle kombinlendiğinde, zamanla ve doğal bir şekilde ayarlaması yapılabilmekte ve canlılığı arttırılabilmektedir.

7) Yağ enjeksiyonu, implantlarla da kombinlenebilmektedir.

Daha zayıf kadınlarda -yağ transferi için yeterince yağ dokusu bulunmayanlarda- arzu edilen büyüklükteki memeye ulaşmak güçleşebilmektedir. Bu durumda implantlardan da yararlanılması, ideal bir çözüm olabilir. Ancak zaten implantlarınız varsa -yağ enjeksiyonundan faydalanarak- göğüslerinizin tüm şeklini yeniden biçimlendirmek mümkün. Aynı zamanda, implantlarınızın daha doğal görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, 52 kiloda ve 1.67 boyunda olan bir kadın, yeterince yağ dokusuna sahip olmayabilmektedir. Bu durumda, küçük bir implant kullanımı da -240 cc. yüksek profil-  yağ enjeksiyonuna dahil edilebilmekte ve yaklaşık 130 cc. yağın, implantların üzerine eklenmesiyle operasyon tamamlanabilmektedir. İmplantlar kamufle edilerek, göğüslerin hem önden hem de yandan dekoltesi sağlanmaktadır.

Dezavantaj

Hiçbir prosedür, mükemmel değildir. Dolayısıyla yağ enjeksiyonu yönteminin de bazı şaşırtıcı dezavantajları bulunmaktadır.

En temel dezavantajı, yağın absorbe edilmesidir. Operasyondan sonra bu durum, yaklaşık olarak yüzde 30-40 arası bir yağ kaybını karşılamaktadır. Dolayısıyla arzu edilen göğüs boyutu için, tek seanstan daha fazlası gerekebilmektedir.

Yağ enjeksiyonu hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz