Meme Protezi Profilleri Hakkında Her Şey

0
2447
meme protezi

Konu meme büyütme olduğunda farklı boyut, şekil ve materyalleri olan bir sürü farklı protez seçeneği mevcuttur. Ancak, meme protezi ile ilgili en yanlış bilinen özellik “profilleridir”.

Düşük profil, orta profil, orta üstü profil, yüksek profil ve yüksek üstü profil dahil olmak üzere farklı profillerde protezler mevcuttur.

Meme protezinin profili, protezin hasta ayakta dururken göğüs duvarından ne kadar önde durduğuna verilen isimdir. Aynı boyuttaki (aynı santimetreküp hacmi) ama genişlikleri farklı olan protezlerin profilleri farklı olacaktır. Taban genişlikleri daha küçük olan protezler, taban genişliği daha geniş olan protezlere göre daha fazla projeksiyona sahip olacaktır.

Düşük Profilli Protezler

Profilleri küçük olan meme protezi görünümleri genelde daha düzdür ve bu protezlerin göğüsten önde durma miktarı azdır. Bu protez çeşidi, göğüsleri geniş olan kadınlar için idealdir.

Orta Profilli Protezler

Orta profilli protezler genelde en doğal görünümlü sonuçları verir. İsimden anlaşıldığı gibi bu profiller, düşük profilli protezlere göre daha fazla projeksiyona sahiptir ama bu projeksiyon yüksek profilli protezlerin projeksiyonu kadar fazla değildir. Orta profilli meme protezi, küçük ya da dar göğüslü kadınlar için genelde idealdir.

Yüksek Profilli Protezler

Bu protez türünün taban kısmı oldukça dardır, böylece bu tür en fazla projeksiyonu sağlar. Yüksek profilli protezler en dolgun ve en yuvarlak sonuçları verir ve bu durum bazı hastalarda doğal görünmeyebilir. Ancak yüksek profilli meme protezi genelde göğüs duvarları dar olan minyon kadınlar için idealdir.

Hangi meme protezi profili benim için uygundur?

İdeal profil, iki etmene bağlı olarak hastadan hastaya değişir, bu etmenler hastanın vücut oranları ve hastanın ulaşmak istediği sonuçlardır.

Vücut Özellikleri

Hastanın mevcut vücut oranları ve fiziği düşünülmelidir çünkü aynı profil farklı göğüs şekillerine sahip iki farklı kadında tamamen farklı görünecektir. Plastik cerrahınız, operasyondan önceki görüşmelerinizden biri sırasında farklı profillere sahip protezlerin operasyon sonrası nasıl görüneceğini öngörmek için göğsünüzün ölçülerini alacaktır.

İdeal Sonuç

Memelerinizin daha doğal ve daha az belirgin görünmesini mi istiyorsunuz? Ya da daha dolgun ve daha yuvarlak bir görüntü mü tercih edersiniz? Plastik cerrahınız hedeflerinizi anlamak ve hedeflerinize ulaşmanız için en uygun olan profili size önermek için size önerilerde bulunacak.

Ne Düşünüyorsunuz?

Meme büyütme ameliyatı ile ilgili verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Sizce hangi meme protezi sizin için daha uygun? Konuyla ilgili paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz veya deneyimleriniz var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz