Meme büyütme Yolculuğunuz Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

0
1264
meme büyütme

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdiniz. Tebrikler! Vücudunuzla ilgili kendinize güveninizi artırmak için ilk adımı attınız. Seçeneklerinizi değerlendirirken ameliyatınızı gerçekleştirecek olan estetik cerrahın her çeşit ameliyatı tüm akreditasyonları olan bir ameliyat tesisinde gerçekleştirme deneyimi olması önemlidir. Konsültasyonunuzdan nihai sonuca kadar tüm süreç boyunca sizinle ilgilenecek uzman çalışanların ve kurul onaylı plastik cerrahların bulunduğu bir tesise gitme kararı vermeniz çok önemlidir. Ameliyatın her bir süreci boyunca neler bekleyebileceğinizi aşağıda açıkladık:

Görüşme

Görüşmenin hedefi, istediğiniz protez şekline ve türüne karar vermenizi sağlamaktır. Aklınızda genel bir fikir olması iyidir. Doktorunuz, nihai seçiminizi yapmakta size yol göstermek için birkaç teknik kullanacaktır. Önce hangi protezlerin vücudunuza uygun olacağını anlamak için anatominizin bazı ölçülerini alacaktır. Daha sonra farklı boyutlarda protezleri “denemenizi” sağlayacak özel bir sutyen deneyeceksiniz. Son olarak, bazı muayenehanelerde hangi protezlerin uygun olduğunu görmek için anatominizi tarayacak yeni ve heyecan verici Vectra 3D teknolojisi mevcuttur. Taramalar görüntüleme programına yüklendikten sonra farklı protez şekilleri ve büyüklükleriyle, meme büyütme ameliyatından sonra nasıl görüneceğinizi görme imkanınız olacak. Konsültasyon sırasında doktorunuz süreci ve ameliyattan neler bekleyebileceğinizi açıklayacak ve tüm sorularınızı cevaplayacak.

Operasyon Öncesi Randevu

Bazı muayenehanelerde kararınızı verdiğinizde ve ameliyat için bir tarih belirlediğinizde, operasyondan önceki muayeneniz için de randevu alırsınız. Bu randevunun tarihi ameliyatınızdan bir gün önce ile iki hafta önce arasında herhangi bir gün olabilir. Bunun amacı, ameliyat gününde olacakların üzerinden geçmek, ilaçlarınızı ameliyat gününden önce almanız için reçetenizi almanız ve ameliyattan önce fotoğraflarınızın çekilmesidir. Bu randevu aynı zamanda meme büyütme ameliyatı süreciyle ilgili sorularınızı ve sizin düşünmemiş olduğunuz ama başka hastaların faydalı bulduğu önerileri doktorlara ve çalışanlara sormanız için çok iyi bir fırsattır.

Ameliyat Günü

Meme protezi için kararınızı verdikten ve ameliyat için hazır olduktan sonra sıra büyük gündedir. Ameliyattan bir saat önce sizi ameliyattan sonra evinize götürecek bir arkadaşınızla birlikte hazır olun. (Meme büyütme operasyonu sonrasında hastanede kalmazsınız, bu nedenle ameliyat sonrası ilk gece sizinle kalması için birine ihtiyacınız olacak.) Anestezi uzmanınızla tanışacaksınız, size genel sağlığınız ve anestezi ile ilgili önceki deneyimleriniz hakkında sorular soracak böylece size doğru tedaviyi uygulayabilecek. Hemşireniz size ve yardımcınıza ameliyattan sonra bakımınızı nasıl yapacağınızı açıklayacak.

Ameliyathaneye gittiğinizde damar yolunuz açılacak ve anesteziniz bu yolla verilecek. Genellikle hasta damar yolunun açıldığını hatırlar, daha sonra hatırladığı yeni protezleriyle arabada eve doğru gitmekte olduğudur. Ameliyat bir saat kadar sürecek ama siz hiçbir şey hatırlamayacaksınız.

Operasyon Sonrası Randevu

Ameliyatınızdan sonraki gün yine doktorunuzla görüşeceksiniz. Doktorunuz nasıl hissettiğinizi değerlendirecek, bandajları kontrol edecek ve her şeyin yolunda gittiğinden emin olacak. Beklediğinizden daha çok ağrınız varsa doktorunuzla görüşün, doktorunuz tedavinizi durumunuza uygun olarak değiştirecektir.

Ameliyattan Bir Hafta Sonra

Sağlıklı vücutlar çok çabuk iyileşir. Sadece bir hafta sonra doktorunuzu tekrar görecek ve ameliyat yaranızı kontrol ettireceksiniz. Çoğu durumda alınması gereken dikişler yoktur – dikişler içeriden yapılır ve kendiliğinden çözülür. Bu noktada şişliğiniz olmasına rağmen ameliyat sonuçlarını çok daha iyi anlayacaksınız. Hemşireniz, kesi yerinde oluşan küçük yaranın bakımını nasıl düzgünce yapacağınızı size açıklayacak.

Ameliyattan Üç Ay Sonra

Üç ay sonra doktorunuzu son kez göreceksiniz. Bu aşamada yeni memelerinizin “sonrası” fotoğrafları çekilecek. Bu fotoğrafların çekilmesi, meme büyütme yolculuğunuzun son aşamasıdır. Ne beklemeniz gerektiğini bilmek ameliyatla ilgili gerginliğinizi yatıştırmaya yardımcı olur, hedefinize — yeni vücudunuz ile ilgili heyecana odaklanmanızı sağlar.

Ne Düşünüyorsunuz?

Bu yazıyı faydalı buldunuz mu? Öğrenmek istediğiniz başka neler var? Düşüncelerinizi bizimle ve diğer okuyucularımızla paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz