Meme Büyütme İçin Boyutun ve Orantının Önemi

0
3219
meme büyütme
İmplantlar oldukça dayanıklıdır ve uzun süre kullanılabilirler.

Meme protezleri de dahil olmak üzere başarılı meme büyütme ameliyatı, tamamen doğru meme boyutu ve orantılarını anlamakla ilgilidir. Genel vücut orantısını, üst bedenle kalçanın dengesini sağlamak gerekir. Hastaların memelerinin orantısını düşünmek, her hastanın istediği meme şekline uygun meme protezi profili ve şekliyle ulaşmak da aynı derecede önemlidir.

Orantı

Meme büyütme operasyonunun hastalarının büyük çoğunluğu, sadece üst ve alt bedenlerini dengelemek ister. Ancak çoğu üstte daha yuvarlak, daha dolgun bir görüntü olmasını tercih eder. Her meme protezi hastasının kendileri için uygun olan orantının hangisi olduğuna dair bir fikri vardır, bu nedenle doktorla görüşme sırasında hastaların doğru protez boyutunu seçmelerine yardım etmek için gereken vakti harcamak önemlidir. Ameliyatla ilgili verecekleri en büyük karar budur ve bu kararın nihai sonuç üzerindeki etkisi en büyük olacaktır.

Her doktor görüşmesi sırasında elde edilecek meme boyutunu değerlendirmek için ölçü sutyeni ve ölçü protezleriyle vakit geçirmek yaygındır. Hastanın her protezin görünüşünü ve protezin günlük hayatını nasıl etkileyeceğini değerlendirmesi teşvik edilir. Görüşme sırasında sorulması gereken önemli sorulardan bazıları şunlardır: Protezlerden sonra yeni bir gardrop ihtiyacım olacak mı? Kliniğimizde hastayı seçtiği protez boyutunun memelerini zamanla ve olası hamilelik durumlarında nasıl etkileyeceği konusunda hastalara bilgi veririz. Hastaların protez sutyenlerini bir haftasonu eve götürüp boyutları ve ağırlıkları hakkında daha çok bilgi sahibi olmasını teşvik ederiz. Hastalar bu sutyenleri mağazalara götürüp farklı kıyafetler deneyerek protez ameliyatının olası günlük etkileri hakkında fikir sahibi olabilir. Çoğu elbise ve üst giyim parçası, ortalama orantıya sahip insanlar için üretilmiştir. Hastalar protez boyutuna karar verirken bunu hatırlamalıdır.

Boyut

Genel vücut orantısı yalnızca başlangıçtır. Protezin boyutuna karar verildikten sonra protezin hastanın göğsüne nasıl sığacağını, orta bölüm ile yanların, üst bölümle alt bölüm oranının nasıl dengeleneceğini düşünmek önemlidir. Kesin ölçümler ile doktor, hastaların istedikleri meme şekline ulaşmaları için meme protezlerinin uygun şekil ve profilini seçmesine yardımcı olur. Bazı hastalar, memenin üst kısmının daha dolgun olmasını ister, bazıları ise üst kısmın eğimli olmasını ister. Bu konudaki tercih, yuvarlak protez ya da üst kısmı konik olan şekilli protez arasında tercih yapılmasına yardım eder. Orta oranla yan oranı, uygun genişlikte protezi seçerek dengeleriz. Protez üreticileri, her hastanın istediği meme orantılarını belirlememize yardımcı olan çeşitli protez şekilleri ve profilleri sunar. Bazen, meme bölgesinde, özellikle yan göğüs duvarı ya da memenin koltuk altının önündeki kısmında uygulanan liposuction, genel meme şeklini ve oranını şekillendirmemize yardımcı olur.

Hastaya istediği meme ve vücut orantılarını veren başarılı bir meme büyütme işlemi, hastaların omuz, göğüs ve kalça genişlikleri ile birlikte kilolarının ve boylarının da dikkatli bir görüşme süreciyle gerçekleştirilir. Daha sonra her hastaya istedikleri görüntüye ulaşmaları için doğru boyut, şekil ve profile sahip protezler yerleştirilir.

Ne Düşünüyorsunuz?

Meme büyütme ameliyatı ile ilgili verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Sizce orantı en iyi nasıl sağlanır? Konuyla ilgili paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz veya deneyimleriniz var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz