5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaVücut OperasyonlarıKarın GermeKarın Germe Operasyonu: Hangi Unsurları İçerir?

Karın Germe Operasyonu: Hangi Unsurları İçerir?

2
(1)

Karın Germe Operasyonu

Karın germe operasyonu tek bir adımda bitmez, aksine kişiselleştirilmiş sonuçlar oluşturmak için bir arada uygulanan bir dizi unsurdan oluşur.

Liposuction, yalnızca vücuttaki istenmeyen yağ hücrelerinin, örneğin göbekte belli bir çıkıntı yaratan yağların alınmasına odaklanırken karın germe operasyonu, karnın biçimli görünmesini engelleyen bir dizi probleme odaklanarak daha ince hatlar yaratmayı hedefler.

Fazlalık Yağ

İnatçı yağ depoları, daha geniş bir bel hattına sebep olur. Liposuction genelde başka bir operasyonla birleştirilmeyen bir operasyon olarak uygulanır ama bazen bölgeyi düzleştirmek için karın germe operasyonunun bir parçası olarak kullanılabilir. Bu unsur için nerdeyse her aşama, tek başına gerçekleştirilen bir liposuction operasyonu gibi gerçekleştirilir: Yağ, bir kanül yardımıyla gevşetilir ve bölgeden dışarı çekilir. Liposuction sırasında küçük kesiler yapılır ve bu kesiler daha sonra kapatılır. Karın germe operasyonu için yapılan kesiler, cerrahın bölgeye ulaşmasını sağlar.

Fazlalık Deri

Fazlalık yağ tümseklere sebep olurken fazlalık deri, sıkı ve biçimli karın kaslarını bile gizleyebilecek sarkık bir keseye neden olur. Fazlalık doku miktarı çok az ya da çok fazla olabilir (bazen bu keseye “önlük” denir). Karın germe operasyonu sırasında plastik cerrah, karın derinizin düz ve sıkı olması için deriyi yeniden konumlandırır, daha sonra fazlalığı çıkarır. Kesi ve kesiden sonra yapılan dikiş, genelde gövdenin alt kısıma gizlenir. Böylelikle dikişler bikini altı ve ya iç çamaşırı ile gizlenebilir.

Gevşek Kaslar

Karın kasları ve kasları kaplayan soku zaman içinde gevşeyebilir. Sıkı doku her şeyi yerinde tutarken, gevşek doku karındaki dokuların dışarı doğru çıkıntılık yapmasına olanak tanır. Karın kasları gevşeyip vücudunuzun orta kısmınıza gevşek bir görünüm verebilir. Karın germe operasyonu sırasında cerrahınız gereken durumlarda her şeyi sıkı ve biçimli  göstermek için kaslarınızı ve dokularınızı bir arada dikebilir. Mini karın germe operasyonunda olduğu gibi bu durum bazı operasyonların temel unsuru olabilir. Bu yaklaşım genelde göbek deliklerinin altında küçük bir çıkıntı olan anneler tarafından tercih edilir.

Göbek Deliğinin Konumlandırılması

Karın germe operasyonunuzun detaylarına bağlı olarak cerrahınızın göbek deliğinizi yeniden konumlandırması gerekebilir. Bu operasyon, gerginleştirilen karın derinizde bir delik oluşturulması ile gerçekleştirilir, böylelikle göbek deliğiniz vücudunuzun geri kalanına orantılı bir halde kalır. Buna göbek deliği yerinin değiştirilmesi adı verilir.

Bu unsurlar karın germe operasyonunun standart unsurlarıdır. Hastaların her birinin vücut şekli ve ölçüleri kendine has olduğu için her karın germe operasyonu birbirinden farklı olur. Bu operasyonların ortak noktaları olabilir ama hiçbir iki ameliyat birbirinin tamamen aynısı olamaz.

Ne Düşünüyorsunuz?

Karın germe ameliyatı olmayı düşünüyor musunuz? Şikayetleriniz neler? Verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da kliniğimizdeki hekimlere danışın. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

GRAZER, FREDERICK M. M.D. https://journals.lww.com/plasreconsurg/Citation/1973/06000/Abdominoplasty.1.aspx

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 2 / 5. Puanlama sayısı: 1

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Rus Dudak Dolgusu

Rus Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

0
Güzellik ve estetik trendleri ilginizi çekiyorsa, rus dudak dolgusunu duymuş olabilirsiniz. Dudak dolgusuna alternatif bir estetik ve teknik katan Rus dudak dolgusu, yeni favoriniz...

Son Yazılar

hyaluronic acid

Hyaluronik Asit Nedir? Hyaluronik Asit Ne İşe Yarar?

0
Hyaluronik asit, vücudunuzun doğal olarak ürettiği yapışkan, kaygan bir madde olarak bilinir. Bilim adamları hyaluronik asidi vücutta, özellikle gözlerde, eklemlerde ve ciltte bulmuşlardır. Hyaluronik...
Kayropraktik

Kayropraktik Nedir?