Ana SayfaVücut OperasyonlarıKarın GermeKarın Germe İçin Hazır Mısınız?

Karın Germe İçin Hazır Mısınız?

0
(0)

En popüler prosedürlerden biri olan karın germe ameliyatı aşırı gerilmiş veya sarkmış cildi temizlemek ve karın bölgesinde kasları gerginleştirmek için kullanılan bir prosedürdür.

Karın germe, aynı zamanda abdominoplasti olarak da bilinir ve ayrılmış karın kaslarını sıkarken cildin ve yağın cerrahi bir kesim yoluyla alınması ile mideyi düzleştirir. Operasyon, kadınlarda hamilelik veya kilo kaybı sonrasında sıklıkla uygulanır.

Geleneksel bir karın germe, iki aşamalı tedaviyi içerir: aşırı kilo veya gebelikten ayrılmış kaslar için derin bir onarım ve çoğunlukla alt midede ekstra cilt ve yağın yüzeyden çıkarılması.

Sonuçlar genellikle çarpıcıdır.

Ameliyat karnın dudak ve yağ kısmını kasıktaki bölgeye kaldırır. Mide cildinin% 30-50’sine kadar, bazı germe izleri de dahil olmak üzere kaldırılır. Kalan cildi aşağı doğru çekerek tüm karnı örtün, karnı daha düz ve sıkı hale getirir ve göbek düğmesi yeniden konumlandırılır. Nadiren, yeni bir göbek düğmesinin cerrahi olarak umbilikoplasti ile yaratılması gerekebilir.

Popüler bir ameliyat olarak bilinen karın germe’yi gerçekleştirmek isteyen birçok kadının birçok sorusunun olmasını doğal karşılıyoruz. Bu yüzden en çok gelen soruları cevaplandıracağız.

Benim için uygun mu?

Bir karın germe operasyonu kasları onarır ve aşırı pürüzsüz ve karmaşık bir mide açığa çıkararak aşırı cildi temizler. Ancak egzersiz, sağlıklı bir diyet veya kilo verme çözümünün yerini tutmaz.

Karın germe ameliyatı sizin için şu durumlarda uygun olabilir:

Fiziksel olarak sağlıklıysanız ve dengeli bir ağırlığınız varsa,

Gerçekçi beklentileriniz varsa,

Karın etrafında gevşek veya sarkık bir cildiniz varsa,

Diyet veya egzersize cevap vermeyen fazla mide yağlarınız varsa.

İyi karın germe adayları vücutları ve yaşam biçimleri bakımından bakıma açık bir ağırlığa yakındır, tercihen 30 veya daha düşük BMI’dir. Sigara içiyorsanız, sigara içmekten ve nikotin iyileştirmeden dolayı ameliyattan önce ve sonra en az altı hafta sigara içmeyi bırakmalısınız.

Vücudunuza, sağlığınıza ve istenen sonuçlara bağlı olarak, diğer tedaviler için daha iyi bir aday olabilirsiniz. Diğer seçenekler panniküoletomi ve liposuction’dır.

Olası yan etkiler veya riskler nelerdir?

Karın germe majör bir ameliyattır ve ameliyatın doktorunuzla önceden görüşülmesi gereken doğal riskleri vardır. Bazı olası komplikasyonlar kanama, enfeksiyon ve anesteziye reaksiyonları içerebilir.

Karın germe çok geniş olduğu zaman, yatay kesik kısımlar boyunca doku kaybı mümkündür. İyileşmeyi geciktiren ve düzelmeyi uzatan bu komplikasyon diyabet gibi sigara içen ya da tıbbi koşulları olan insanlarda daha sık görülür. Revizyon cerrahisi bazen insizyonların kötü iyileştiği bazı vakalarda yardımcı olur.

Ameliyattan sonra bazen sıvı deri altında birikerek seroma oluşturabilir. Seromayı ortadan kaldırmak ağrısızdır, ancak plastik cerrahın bulunduğu yere birkaç kez ziyaret gerektirebilir.

Karın germe için çocuk doğurmam bitene kadar beklemem gerekir mi?

Muhtemelen ama kesinlikle değil. Birçok doktor, sonuçların sürdürülmesi için, kadınların çocuk sahibi oldukları zamana kadar karnı sıkıştırmak için beklemelerini önerir. Bir gebelik, karın germedeki gelişmelerden bazılarını tersine çevirebilir ve görünümünü düzeltmek için takip ameliyatını gerektirebilir.

karın germe

Korse giymek zorunda kalacak mıyım?

Bazı doktorlar bağlayıcı bir garment giymenin gerekli olduğuna inanmıyorlar, ancak diğerleri altı haftaya kadar giymeyi önerebilir. Bağlayıcı kullanmayı seçen doktorlar, ameliyatlarından sonra hastalarını bir sağa yerleştirir. Daha sonra ilk haftada günde 24 saat, önümüzdeki birkaç hafta içinde daha az sıkıştırma ve daha az saat değiştirerek giyeceksiniz. Cerrahınızın önerisine uyun.

Karın germeden sonra ne zaman ilişkiye girebilirim?

Herhangi bir cinsel aktivite en az iki hafta boyunca engellenmelidir ve estetik cerrahınız size daha fazla beklemenizi önerebilir.

Bu prosedüre nasıl hazırlanmalıyım?

İyileşmeniz kapsamlı bir dinlenme süresi  gerektirecek, yani dinlenmeye ve stressiz bir zaman geçirmeye hazırlanmalısınız. İşten iki üç hafta izin almalısınız. Ameliyat gününden önce iyileşme sırasında ihtiyacınız olan her şeyi bir araya getirin.

Elinizin altında olmasını istediğiniz birkaç şey: sıkıştırma giysileri, ağrı kesiciler, dışkı yumuşatıcı ve sağlıklı, basit gıdalar. Mümkünse, kişisel, tıbbi ve ev ihtiyaçlarınıza yardımcı olmak için ilk iki gün boyunca yanınızda refakatçi kalmasını sağlayın.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

GALLAGHER, SUSAN RN, CWOCN, PhD https://journals.lww.com/nursing/Abstract/2004/12000/Panniculectomy__More_than_a_tummy_tuck.47.aspx

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

göz kapağı şişmesi

Göz Kapağı Şişmesi Neden Olur?

0
Göz kapağının şişmesi çok yaygın bir semptomdur ve genellikle alerji, iltihaplanma, enfeksiyon veya yaralanmaya bağlıdır. Göz kapağının derisi 1 mm'den daha incedir ve aynı...

Son Yazılar

Yüz Estetiği Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz Estetiği Fiyatları ve Hangi Durumlarda SGK Karşılar?

0
Yüz estetiği, yüzün görünümünü iyileştirmek için tasarlanmış geniş bir yelpazeye sahip bir estetik türüdür. Kırışıklık azaltmaktan yüz hatlarını belirginleştirmeye kadar, bu işlemler yüzün doğal...