Karın Gerdirme Sonuçlarınızın Kalıcı Olmasını Nasıl Sağlayabilirsiniz?

0
911
karın gerdirme

Karın gerdirme operasyonuyla daha ince, daha düz, daha sıkı bir karın ve göbek sahibi olabilirsiniz. Operasyonun vücudunuza nasıl etki ettiğini bilmeniz, vücut hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olabilir. Ayrıca karın gerdirme sonrası sonuçlarınızı korumak için gerekli adımları atmanız da önemlidir. Aslında sağlıklı bir yaşam tarzını benimsediğiniz takdirde, bu sonuçlarınızı sürdürmeniz son derece kolay olacaktır.

Bu yazımızda, karın gerdirme operasyonu sonuçlarınızın kalıcı olması için bazı ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Beslenme Programına Bağlı Kalın

Karın gerdirme sonuçlarınızı koruyabilmenin en iyi yolu, dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Düzenli olarak sağlıklı gıdalar tüketerek, vücudunuzu -ihtiyaç duyduğu tüm vitamin, mineral ve besinlerle- besleyebilirsiniz. Doğru bir beslenme düzeni oluştururken karbonhidratları, şekerleri ve doymuş yağları azaltmak en iyisidir. İşlenmiş gıdalar -şeker ve sodyum bakımından zengin olanlar- vücudunuzun yağlanmaması ve sağlıklı kalması için gerekli besin maddelerinden yoksundur. Taze meyve ve sebzeleri, yağsız proteinleri ve tam tahılları seçmek sizi zinde tutar. Vücudunuzun verimli çalışmasını sağlamak için, doğru miktarda su tükettiğinizden ve herhangi bir öğününüzü atlamadığınızdan emin olun. Bunları yerine getirdiğinizde, günün geri kalan zamanlarında da zinde olmayı ve aşırı miktarda besin tüketmemeyi sağlamış olursunuz. Çünkü öğün atlamanız, çoğunlukla metabolizmanızı yavaşlatır ve daha sonrasında, daha büyük porsiyonlar yemenize yol açar. Gün içinde daha az miktarlarda yemeniz ancak besin değeri yüksek olan gıdalara yönelmeniz daha iyidir. Sözü edilen sağlıklı besinler, hem sağlıklı bir beslenme düzeni elde etmenizi hem de karın gerdirme sonuçlarını sürdürmenizi sağlar.

Düzenli Olarak Egzersiz Yapın

Düzenli olarak egzersiz yapmak, sağlıklı bir kiloda olmanız ve sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmeniz bakımından son derece önemlidir. Günlük yaşamınızla en iyi uyumu yakalayan programı kolayca bulabilirsiniz. Her gün, yaklaşık 30 ila 60 dakika süreyle hareket ettiğinizden emin olun. Düzenli egzersiz yapmaya alışkın değilseniz, basit bir programla başlayabilir ve zamanla daha zorlu egzersizlere geçebilirsiniz.

Egzersiz önemlidir ancak unutulmaması gereken şey, karın gerdirme işleminden sonraki ilk 6 hafta boyunca aşırı fiziksel aktivitelerden kaçınmak gerektiğidir. Ameliyatınızdan hemen sonra, doktorunuzun size verdiği talimatları mutlaka yerine getirin.

Karın Gerdirme Operasyonu Hakkında Estetik Cerrahi Uzmanınızla Konuşun

Tüm vücut hedefleriniz hakkında estetik cerrahi uzmanınızla konuştuğunuzdan emin olun. Kendiniz ve cerrahınız adına, gerçekçi beklentilere sahip olmanız önemlidir. İlk konsültasyonunuz sırasında ve işleminizi takip eden haftalarda, cerrahınızla, bu ameliyatla  başarmak istediğiniz şey hakkında konuşun. Cerrahınız, kişisel durumunuza bağlı olarak, size en iyi yönlendirmeyi yapmak için çabalayacaktır. Böylece doktorunuz, ideal vücut hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak ve uzun vadeli olarak, sizi memnun edecek sonuçlarınızı nasıl koruyabileceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunacaktır.

Bir operasyon geçireceğiniz zaman, güvenebileceğiniz, dürüst ve açık bir şekilde iletişim kurabileceğiniz bir cerrah seçtiğinizden emin olun. Uzmanınız, hedefleriniz konusunda sizi sonuna kadar dinlemeli ve endişelerinizi dile getirmeniz veya soru yöneltmeniz halinde, yardımcı olmaktan mutluluk duymalıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?

Karın gerdirme operasyonu hakkında verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Konuyla ilgili merak ettiğiniz başka şeyler var mı? Düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşın!

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz