4 Ekim 2022, Salı
Ana SayfaVücut OperasyonlarıKarın GermeKarın Gerdirme Sonuçlarınızın Kalıcı Olmasını Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Karın Gerdirme Sonuçlarınızın Kalıcı Olmasını Nasıl Sağlayabilirsiniz?

0
(0)

Karın gerdirme operasyonuyla daha ince, daha düz, daha sıkı bir karın ve göbek sahibi olabilirsiniz. Operasyonun vücudunuza nasıl etki ettiğini bilmeniz, vücut hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olabilir. Ayrıca karın gerdirme sonrası sonuçlarınızı korumak için gerekli adımları atmanız da önemlidir. Aslında sağlıklı bir yaşam tarzını benimsediğiniz takdirde, bu sonuçlarınızı sürdürmeniz son derece kolay olacaktır.

Bu yazımızda, karın gerdirme operasyonu sonuçlarınızın kalıcı olması için bazı ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Beslenme Programına Bağlı Kalın

Karın gerdirme sonuçlarınızı koruyabilmenin en iyi yolu, dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Düzenli olarak sağlıklı gıdalar tüketerek, vücudunuzu -ihtiyaç duyduğu tüm vitamin, mineral ve besinlerle- besleyebilirsiniz. Doğru bir beslenme düzeni oluştururken karbonhidratları, şekerleri ve doymuş yağları azaltmak en iyisidir. İşlenmiş gıdalar -şeker ve sodyum bakımından zengin olanlar- vücudunuzun yağlanmaması ve sağlıklı kalması için gerekli besin maddelerinden yoksundur. Taze meyve ve sebzeleri, yağsız proteinleri ve tam tahılları seçmek sizi zinde tutar. Vücudunuzun verimli çalışmasını sağlamak için, doğru miktarda su tükettiğinizden ve herhangi bir öğününüzü atlamadığınızdan emin olun. Bunları yerine getirdiğinizde, günün geri kalan zamanlarında da zinde olmayı ve aşırı miktarda besin tüketmemeyi sağlamış olursunuz. Çünkü öğün atlamanız, çoğunlukla metabolizmanızı yavaşlatır ve daha sonrasında, daha büyük porsiyonlar yemenize yol açar. Gün içinde daha az miktarlarda yemeniz ancak besin değeri yüksek olan gıdalara yönelmeniz daha iyidir. Sözü edilen sağlıklı besinler, hem sağlıklı bir beslenme düzeni elde etmenizi hem de karın gerdirme sonuçlarını sürdürmenizi sağlar.

Düzenli Olarak Egzersiz Yapın

Düzenli olarak egzersiz yapmak, sağlıklı bir kiloda olmanız ve sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmeniz bakımından son derece önemlidir. Günlük yaşamınızla en iyi uyumu yakalayan programı kolayca bulabilirsiniz. Her gün, yaklaşık 30 ila 60 dakika süreyle hareket ettiğinizden emin olun. Düzenli egzersiz yapmaya alışkın değilseniz, basit bir programla başlayabilir ve zamanla daha zorlu egzersizlere geçebilirsiniz.

Egzersiz önemlidir ancak unutulmaması gereken şey, karın gerdirme işleminden sonraki ilk 6 hafta boyunca aşırı fiziksel aktivitelerden kaçınmak gerektiğidir. Ameliyatınızdan hemen sonra, doktorunuzun size verdiği talimatları mutlaka yerine getirin.

Karın Gerdirme Operasyonu Hakkında Estetik Cerrahi Uzmanınızla Konuşun

Tüm vücut hedefleriniz hakkında estetik cerrahi uzmanınızla konuştuğunuzdan emin olun. Kendiniz ve cerrahınız adına, gerçekçi beklentilere sahip olmanız önemlidir. İlk konsültasyonunuz sırasında ve işleminizi takip eden haftalarda, cerrahınızla, bu ameliyatla  başarmak istediğiniz şey hakkında konuşun. Cerrahınız, kişisel durumunuza bağlı olarak, size en iyi yönlendirmeyi yapmak için çabalayacaktır. Böylece doktorunuz, ideal vücut hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak ve uzun vadeli olarak, sizi memnun edecek sonuçlarınızı nasıl koruyabileceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunacaktır.

Bir operasyon geçireceğiniz zaman, güvenebileceğiniz, dürüst ve açık bir şekilde iletişim kurabileceğiniz bir cerrah seçtiğinizden emin olun. Uzmanınız, hedefleriniz konusunda sizi sonuna kadar dinlemeli ve endişelerinizi dile getirmeniz veya soru yöneltmeniz halinde, yardımcı olmaktan mutluluk duymalıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?

Karın gerdirme operasyonu hakkında verdiğimiz bilgileri faydalı buldunuz mu? Konuyla ilgili merak ettiğiniz başka şeyler var mı? Düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşın!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

Stefan Danilla https://link.springer.com/article/10.1007/s00266-017-0909-9

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır? ve Faydaları Nelerdir?

0
Son dönemlerde güzellik dünyasında ünü hızla yayılan yüz yogası, sağladığı olumlu etkiler nedeniyle kısa sürede ünlülerin ve güzellik meraklılarının gözdesi haline geldi. Yüz yogası...

Son Yazılar

Sosyal Medya ve K-POP Akımı Gençlerde Gerçek Dışı Beklentiler Yaratıyor

FİLTRE ESTETİĞİ AKIMI YAYILIYOR!Op. Dr. Güray Yeşiladalı:Son dönemde sosyal medyanın da etkisiyle iyice yayılan ve bir akım haline gelen instagram filtrelerinin ve K-Pop güzellik...