13 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaBurun EstetiğiBurun Estetiği ile Yapılabilecek Değişiklikler Nelerdir?

Burun Estetiği ile Yapılabilecek Değişiklikler Nelerdir?

0
(0)

Burun estetiği (Rinoplasti) hem erkeklerde hem de kadınlarda plastik cerrahlar tarafından yapılan popüler bir prosedürdür. Burun yüzün merkezine olduğu için, dış görünümünüz ve kendinizi nasıl gördüğünüz üzerinde önemli bir etkisi vardır. Genellikle burnun genel boyutunu küçültmek ve yapısal bozuklukları düzelttirmek için burun estetiğine ihtiyaç duyulur.

Burun estetiği alanında son birkaç on yıl içinde çok fazla gelişme yaşandı. Bu sayede burun estetiğinde çeşitli teknikler ve yaklaşımlar ortaya çıktı.  Günümüzde, burnu aşırı agresif olmadan ideal anatomiyi koruyacak şekilde şekillendirmenin trend olduğunu söylemek mümkün. Doğal görünmeyen bir burun yerine solunum fonksiyonlarını sorunsuz yerine getiren ve yüz ile uyumlu bir burun tercih ediliyor.

Burun estetiği burnunuzu nasıl değiştirebilir?

Burun estetiğinde en önemli konulardan birisi ameliyatın sonucuyla ilgili gerçekçi beklentilere sahip olmaktır. Cerrahınız ile beklentileriniz konusunda fikir birliği içinde olmalısınız. İstediğiniz özelliklerle ilgili cerrahınıza detaylı bilgi vermek ve hatta burnunuzda gerçek değişiklikler gösteren görüntüleme sistemleri potansiyel olarak yararlı olacaktır. Ancak ameliyattan alacağınız sonuçlar, çoğunlukla burnunuzun anatomisine (özellikle cildinize) ve cerrahınızın uzmanlığına bağlıdır.

Burnun kişiye özel bileşenleri ile, güzel, dengeli ve doğal görünen bir burun oluşturmak için çok ince ve detaylı bir çalışma yapılır. burun köprüsü üzerinde bir şişlik ve kambur varsa bu düzeltilebilir. Burun ucu, geniş, yuvarlak ise müdahale edilebilir. Burun ucu ideal boyuta getirilebilir. Burun delikleri aşırı derecede büyükse daraltılabilir. Burun estetiği ameliyatıyla burun yapısı uzatılabilir, kısaltılabilir. 

https://www.instagram.com/p/B9O2_kBnzRu/

En önemlisi de burnun nefes almak için olduğunu asla unutmamak. Solunum sorunları olan hastalar için, cerrahınızın olası alerjik durumları ve burnun anatomik yapısını değerlendirmesi önemlidir. Böylece ameliyat sırasında müdahale edilebilir. Burun estetiğinde nihai hedefiniz, yüzünüze uyan doğal aynı zamanda nefes almanızı sağlayan güzel bir burun olmalıdır.

Vanity Estetik’in deneyimli ve uzman kadrosuyla tanışın!

Vanity Estetik, deneyimli ve uzman kadrosuyla burun estetiği alanında doğal ve başarılı sonuçlar için doğru adres. Estetik operasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

AMERICAN SOCIETY OF PLASTIC SURGEONShttps://www.plasticsurgery.org/news/blog/what-are-realistic-changes-that-can-be-made-to-the-nose-in-a-typical-rhinoplasty

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar