28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaBurun EstetiğiBurun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

0
(0)

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatlarında amaç sadece burnun şekil bozukluklarını düzeltmek değildir. Bu operasyon, Aynı zamanda burun içinde nefes almaya engel olan eğriliği, burun eti büyümeleri gibi problemleri ortadan kaldırmayı da amaçlar.  Bu nedenle de günümüzde burun estetiği yaptıranların sayısı oldukça fazladır. Biz de sizler için burun estetiği hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Burun estetiği talebi gitgide artıyor.

ASAPS istatistiklerine göre 2015’te, 145.000’den fazla kişi burun ameliyatları için plastik cerrahlara başvurdu.

Sadece kozmetik amaçlar için kullanılmaz, sık sık gerçek sorunları düzeltir.

Birçok hasta, sapmış bir septum ya da büyük kıvrımlar yüzünden (nefes alırken havayı ısıtan ve filtreleyen burnun bir bölümünden) nefes alırken sorunlar yaşar.  Burun estetiği insanların travma, yaralanma ya da nefes alma zorluğundan acı çekmesini durdurmak ya da azaltmak için gerçekten bir potansiyele sahip bir cerrahi operasyondur.

Burun estetiğinden sonra sesiniz değişmez.

Deneyimli ve iyi bir doktora giderseniz, muhtemelen sesini değiştirmez. Bazı doktorlar rinoplasti nedeniyle sesinizin değişebileceğini söyleyecektir – eğer doğru yapılırsa bu doğru değil!

Bilgisayar tarafından üretilen burunlar iyi doktorların ürettiği şey değildir.

Plastik cerrahi alanında, bir hasta için yeni bir burnu en iyi modellemek için bilgisayar simülasyonları yapmakla ilgili çok konuşma var, ancak Dr. Güray modellemelerin yardımcı olmasının yanında insan dokunuşunun her zaman en önemlisini olduğunu söylüyor. “Bilgisayar ile üretilen sonuçlar, cerrahınızın yeteneği yanında az değer sunuyor. Cerrahınızın iyi eğitilmiş olduğundan, dileklerinizi anladığından ve rinoplasti sanatında uzman olduğundan emin olun. “Cerrahlar öncesi ve ameliyat sonrası hasta resimleri yeteneklerini güvenilir bir kılavuz haline getirebilirler.

Burun estetiği operasyonu tahmin edildiği kadar pahalı değildir.

Fiyat olarak genellikle tahmin edilenden daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Rinoplasti size yeni bir ev veya bir araba parasına mal olmayacaktır.

İyileşme süresi uzun ve ağrılı değildir.

Ameliyatın kendisi sadece 1-2 saat sürer ve iyileşme sürecinin zorluğu hafif ila orta derecededir. Cerrahi, anestezi altında 1-2 saat sürer. Operasyon sonrası ilk 5 gün önden açılan giysiler giyilmesi gerekir.

Rinoplasti en çok kış aylarında talep görür.

Burun estetiği sonrası iyileşme genellikle soğuk havalarda daha kolay ve daha hızlı olur.

Bazı ilaçlardan uzak durmak gerekiyor.

Bir süre Aspirin, E vitamin ve bu gibi diğer ilaçlardan uzak durmanız gerekiyor. Bu tür ilaçlardan uzak durulması ve vücuttan temizlenmesinin iyileşmeyi hızlandırabilen bir durumdur.  Kanamaya neden olabilecek her türlü ilacın alımının tüm hastalar tarafından durdurması önem teşkil edecektir. Homeopatik otların kullanımı ise iyileşme sürecinde faydalı olabilir.

Başınız dik yatmak şişliklerin oluşmasını azaltır.

Ameliyat sonrası 2 yastıkla yatmak iyi bir fikirdir. Başınızı yüksek tutmak, gece şişmesini azaltmak için faydalı bir uygulamadır. İki yastık tekniği, bir rinoplasti işleminden sonraki ilk birkaç gün içinde iyileşme süresini azaltmanın en kolay ve etkili yollarından biridir.

Kadın ve erkekler için farklı burun estetiği teknikleri kullanılır.

Erkek ve kadın için rinoplasti tekniği değişir. Burun estetiği burun estetiğidir diyebilirsiniz, ancak rinoplasti söz konusu olduğunda neredeyse tamamen sanattır. Bir erkeğin burnunun açısı ve eğimi bir kadınınkinden farklıdır ve birçok tecrübeli estetik cerrahı bir kadının burnu için feminenlik kriterlerine uygun açıları seçecektir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Rus Dudak Dolgusu

Rus Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

0
Güzellik ve estetik trendleri ilginizi çekiyorsa, rus dudak dolgusunu duymuş olabilirsiniz. Dudak dolgusuna alternatif bir estetik ve teknik katan Rus dudak dolgusu, yeni favoriniz...

Son Yazılar

Gözenek Nedir

Gözenek Nedir? Neden Oluşur ve Nasıl Sıkılaşır?

0
Ciltteki gözenekler, estetik görünmedikleri için birçok kişi için bir sorundur. İnsanlar genellikle yüzlerinde bulunan gözeneklerden rahatsız olurlar. Özellikle burun üzerindeki gözenekler ve yanaklardaki gözeneklerin...