13 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaVücut OperasyonlarıBrezilya PoposuBrezilya Popo Estetiği vs. Popo İmplantı

Brezilya Popo Estetiği vs. Popo İmplantı

0
(0)

Son yıllarda, popoların ilgi odağı olduğunu reddedemeyiz. Şekilli bir popo arzusu, vücut bileşenleri söz konusu olduğunda, hızlı bir şekilde en popüler arayışlardan biri olmaya başladı. Popolarından memnun olmayan birçok kadın, ideallerine ulaşmak için plastik cerrahiye yöneldi. Bu operasyonlar -düz, kıvrımlı olmayan bir kalçayla doğmuş olmanız veya yaşla beraber değişmeye başlamış olması fark etmeksizin- önceden sahip olduğunuz dolgunluğu değiştirmeye yönelik bir rol kazandı. Popo büyütme estetiği, arzuladığınız kıvrımlı ve dolgun bir popo için mükemmel seçenek haline geldi. Kalçaları büyütmek ve görünümünü geliştirmek söz konusu olduğunda ise, Brezilya popo estetiği ve popo implantları gündeme geldi.

Dolayısıyla popo büyütme işleminin, sizin için doğru olduğuna karar verdikten sonraki adımınız, istediğiniz sonuca ulaştıracak en uygun yöntemin hangisi olduğunu belirlemenizdir. Popo büyütme prosedürü iki farklı şekilde yapılabilir: Brezilya popo estetiği veya popo implantları. Bu prosedürlerin her ikisi de kalçanın büyüklüğünü, şeklini ve kontürünü arttırır ancak bu gelişmeleri sağlamak için, farklı yöntemlerden yararlanır.

Brezilya Popo Estetiği

Brezilya popo estetiği, bir süredir sıkça kullanılan bir ifadedir. Bu prosedürün ayrıntılarını tam olarak bilmeseniz dahi, en azından duymuşsunuzdur ve popo dolgunluğunu geliştirme yetisinden haberdarsınızdır. Operasyon, iki aşamalı bir süreçle popo büyütme sağlar. İlk adım karında, sırtta ve uyluklarda liposuction uygulanmasıdır. Sonraki aşamada ise alınan yağlar saflaştırılır ve bu yağlar, popoya -en sevdiğiniz özelliklerden olacak şekilde poponun dikleşmesini, şekil kazanmasını ve gelişmesini sağlamak için- enjekte edilir.

Bu prosedür -hastanın doğal yağı yerine yabancı madde kullanması nedeniyle- diğer büyütme işlemlerinden farklıdır. Dolayısıyla yağ hücrelerinin bir kısmı, birkaç ayı takiben dağılabilir ancak siz, şekilli, kıvrımlı ve özgüvenli olmanıza katkı sağlayan kalçalarınızla hayatınıza devam edersiniz.

Popo İmplantları

Brezilya popo estetiği -uluslararası popülerlik kazanmadan önce- popo implantları, popo büyütmenin altın standartıydı ve bugün hala, popo büyütme düşünenler için mükemmel seçenek oluşunu koruyor. Tahmin edebileceğiniz gibi popo implantları -herhangi bir görünür yara izi oluşmasını önlemek amacıyla- kalça yanağı ve uyluk arasındaki doğal kıvrımlarda yapılan kesikler yoluyla, kalça içine yerleştirilen katı silikon implantları karşılar. Yağın absorbe edilme ihtimali olmadığından bu teknik, kalıcı bir çözüm sunar ve vücutlarında -liposuctiondan faydalanmak için- yeterli miktarda yağ bulunmayan kadınlar için idealleşir.

Bu doğrultuda tercih, hangisi olmalıdır?

Her şey söylendikten ve olması gereken şartlar sağlandıktan sonra karar, kişisel tercihe kalır. Her iki uygulama da, çekici kıvrımlar kazandırmak adına, kalçalarınızı fark edilir şekilde geliştirecektir. Ancak bir ayrım yapmak gerekirse Brezilya popo estetiği, daha az fark edilebilen, doğal görünümlü kıvrımlar sağlarken popo implantları, daha çarpıcı bir dönüşüm yaratır.

Ne düşünüyorsunuz?

Brezilya popo estetiği mi popo implantı mi sizce daha iyi ? Hangisini tercih ederdiniz? Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi, bizimle ve diğer okuyucularımızla yorum olarak paylaşın!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

AMERİCAN BOARD OF COSMETİCS SURGERY https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/body-procedures/brazilian-butt-lift/

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar