background

Kulak Estetiği
Hakkında Her Şey

Görsel olarak sorunlu kulaklar, sosyal hayatı etkiler. Kulak cerrahisi, kulakların boyutunu, pozisyonunu veya oranını değiştiren estetik bir prosedürdür.

image
BİLGİ Kulaklarınızın nasıl görüneceğini siz seçersiniz. Operasyon sonrasındaki bu görünüm, son derece doğaldır.
Image

Kulak Estetiğinde Başarı

Kulak estetiğinde sıklıkla merak edilen hususlardan biri başarı oranıdır. Bu, elbette cerrahınızın tecrübesine ve yeteneğine bağlıdır. Kliniğimizde bu işlemde başarı oranı yüzde 99 olmakla birlikte yüzde 1'lik kısım kulaklarında ciddi genetik problemler olan hastalardır.

Öncesi Sonrası Fotoğraflarını Gör »

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Image

Kulak Estetiği

Kulaklarınız aşırı büyükse/küçükse, başınızla orantısızsa, yaralanma sonrasında şekil ve konum bakımından etkilenmişse, kulaklarınızı saklamak istiyor ve sosyal hayatınızın etkilendiğini düşünüyorsanız tedavi fikrini değerlendirmelisiniz.

Faydaları nelerdir?

Güvenlidir, kusurları giderir, özgüven sağlar, duygusal ve psikolojik koşulları iyileştirir,minimal bir sürede, minimal yara iziyle yapılır.

İyi bir aday mısınız?

Kepçe kulak sorununuz varsa, kulaklarınız öne doğru çıkıksa bu operasyon için uygunsunuz demektir.

Ne zaman iyileşirsiniz?

Bandajlar birkaç gün sonra çıkartılır. Ameliyattan birkaç gün sonra işe; bir hafta sonra normal aktivitelere dönülebilir.

İletişime Geç

Hasta Görüşleri

Kulak estetiğinde başarı, plastik cerrahın estetik algısına ve el becerisine diğer operasyonlarda olduğundan daha çok bağlıdır. Başarılı bir operasyon geçirmek ve operasyon sonrası sonuçlardan memnun kalabilmek için cerrah seçerken tecrübesinin ve cerrahi becerilerinin yanı sıra estetik algısının da yüksek olmasına dikkat etmek elzemdir. Aşağıda kliniğimizde burun estetiği operasyonu geçiren hastalardan bazılarının operasyon sonrası görüşlerini paylaştık.

image
Estetik Korkusu

Ayça Hanım, estetik operasyon geçirme konusunda kuşkulu, hatta ön yargılı bir yaklaşıma sahipti. Fakat cesaretini bir kere topladı, pir topladı.

image
Doğru Tercih

Yurt dışından gelen hastamız Ka, geçirdiği revizyon cerrahisinin sonuçlarına bayıldığını anlatırken ekibimizin yarattığı farka da değiniyor.

İletişim
image
Güvenilir Doktor Etkisi

Büşra Hanım, Dr. Güray ile görüşene kadar meme büyütme operasyonu hakkında pek tedirgindi, gülümsemesi tercihinden ne kadar mutlu olduğunu görmek için yeterli.

Kulak Cerrahisi Prosedürü

Otoplasti, aşırı cilt ve kıkırdağın alınması ve tekrar konturlanması için kulak/kulak memesi azaltma ve karnabahar kulak cerrahisi de içerir. Hastalar, hemen taburcu olur

Süreç nasıl ilerler?

Otoplasti bir hastanede veya poliklinikte yapılabilir. Bazen prosedür sedasyon ve lokal anesteziyle yapılır ve vücudunuzun yalnızca bir bölümünü hissizleştirir. Diğer durumlarda, bilincinizi kapatacak genel anestezi önerilir.

İşlem sırasındaki teknikler

Otoplasti teknikleri, nasıl bir düzeltmenin gerekli olduğuna bağlı olarak değişir. Bu değişkenliğin nedeni, estetik cerrahi uzmanınızın seçtiği spesifik teknikle ilgilidir. Kesilerin yeri ve ortaya çıkacak yaralar bu şekilde belirlenir.

Kesiler nerelerde yapılır?

Kulağın arkasında ve iç kısımlarında yapılır. Fazla kıkırdak ve cilt alınabilir. Kıkırdak, uygun pozisyona katlanıp iç dikişlerle sabitlenir. Kesileri kapatmak için ek dikişler kullanılır. İşlem yaklaşık iki saat sürer.

background

Operasyona Hazırlık Aşaması

Doktorunuza, geçmişinizde olmuşsa herhangi bir kulak enfeksiyonundan, düzenli veya son zamanlarda aldığınız ilaçlardan, geçirdiğiniz ameliyatlardan bahsedin. Beklentilerinizi iletmeniz ve riskleri anlamanız önemlidir. Kulaklarınız incelenir, fotoğrafı çekilebilir.

Sigara, deri kan akışını azaltır; iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Operasyon öncesinde ve iyileşme sürecinde tüketmemeniz gerekir

Ameliyattan sonra sizi eve götürecek ve iyileşme sürecinizin ilk gecesi için yanınızda kalacak biri olduğundan emin olun.

Kulak estetiği fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

image

Kulak Sabitleme ve Rekonstrüktif Otoplasti

Kulağı yeniden şekillendirme cerrahisi, genellikle yetişkinler için bir yatıştırıcı ve çocuklar için genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılır. Ameliyatın kapsamına bağlı olarak bir ila iki saat sürer. Cerrah, hastanın kulaklarının ideal şeklini ve konumlandırılmasını sağlar.

Bu operasyon nasıl yapılır?

Kıkırdağın açığa çıkarılması için kulak arkasında bir kesi yapılır. Daha sonra kıkırdak yeniden şekillendirilir ve fazla cilt çıkarılır. Sonunda, gerekirse, kulak kafaya daha yakın olacak şekilde yeniden konumlandırılır ve kesi, dikişlerle kapatılır.

Kepçe kulak durumunda ne yapılır?

Hasta kepçe kulaklara sahipse, kulakları baş tarafına daha yakın konumlandırmak için kulak sabitlemesi yapılır. Bu işlem, cildin kulak arkasından çıkarılması, kıkırdağın korunması ve puntalama tekniklerinin birleştirilmesini içerir.

Rekonstrüktif kulak cerrahisi nedir?

Doğuştan gelen Microtia kusuru ve -yanıklar, yırtıklar, enfekteler gibi- yaralanmaların düzeltilmesi için yapılır. Bazı durumlarda, kıkırdak hastanın kaburgalarından çıkarılarak kulak güçlendirilir. Deri grefti gerekliyse, doku hastanın üst kalçasından aktarılır.

Dudak dolgusu

İyileşme Sürecinde Yapılması Gerekenler

Hastaların, kulaklarının görünümünün -ameliyat sonrasından- tamamen iyileşene kadar değişeceğini bilmeleri önemlidir. Örneğin, kulaklar genellikle prosedürden hemen sonra şişmiş ya da morarmış gibi görünür; bu, bir süre sonra ortadan kalkar.

Kulaklarınızın görünümü ilk anda beklediğiniz gibi olmayabilir; telaş yapmayın. Kulak ameliyatından sonra takip edilmesi gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

- Ağır fiziksel aktivitelerden veya kulakları, tamamen iyileşene kadar etkileyebilecek etkinliklerden kaçının.

- Şişkinliği en aza indirgemek için başınızı yukarıda tutun. Bunun için birkaç rahat yastık kullanın.

- İyileşme sırasında yan uyumamaya çalışın.

- Gerçekçi beklentilere sahip olun. Kulakların görünümünün zamanla, aşamalı olarak gelişeceğini anlayın.

image

Kulak Cerrahisinden Sonra

''Tüy bandajı'' -ağır dolgulu, pamuklu bandaj- kullanılır. Birkaç gün sonra hafif bandajlara da geçilebilir. İşlemden bir hafta sonra bandajlar çıkarılabilir. Hasta -sonrasında doktorun söylediği aralıklarla- yumuşak bir baş bandı giymeli; kulaklarını doğru pozisyonda tutmalıdır.

Riskler nelerdir?

Yara izleri kalıcı ancak görünür değildir. Yerleşim sırasında veya sonrasında yaşanan bir değişiklikle asimetri oluşabilir. Cilt, geçici/kalıcı olarak hassaslaşabilir. Dikişler nedeniyle iltihap olabilir; ek ameliyat gerekebilir. Doğal konturlama sağlanmayabilir.

Sonuçların kalıcılığı

Kulakların şeklini veya oranını etkileyen herhangi bir olaydan kaçınıldığı takdirde, ömür boyu kalıcıdır. Ancak belirlenen zamanlarda, bir değişiklik fark ettiğinizde, herhangi bir sorunuz veya endişeniz olduğunda kontrole gitmeniz önemlidir.

Neden Vanity Klinik?

Hastalar, Türkiye’de sadece 57 cerrahın sahip olduğu ISAPS güvencesi altındadır. Op. Dr. Güray Yeşiladalı, bu alanda son derece tecrübelidir. Muayene olabilir, önceki hastaların fotoğraflarını, deneyimlerini inceleyebilir, aklınızdaki her şeyi sorabilirsiniz.

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Cerrahınıza sorulacak sorular

Cerrahınıza geçmişini soracak genel bir liste için plastik cerrahi güvenliği hakkında bilgi edinin ve prosedürünüzü planlamak için bu önerileri takip etmeniz ve soruları sormanız yardımcı olabilir:

Eğitim

Kaç yıllık plastik cerrahi eğitimi aldınız?

Hastane

Bu prosedürü uygulamak için hastane ayrıcalıklarınız var mı? Eğer öyleyse, hangi hastanelerde?

Uygunluk

Bu prosedür için iyi bir aday mıyım?

Beklentiler

En iyi sonuçları almam için benden ne beklenir?

Prosedür

Prosedürümü nerede ve nasıl yapacaksınız?

İyileşme Dönemi

İyileşme süresinin ne kadar bekleyebilirim ve iyileşme sırasında ne tür bir yardıma ihtiyacım olacak?

ÖNEMLİ
Önceki Hastalar

Prosedür için bakabileceğim önce ve sonra fotoğrafları var mı ve benim için makul olan sonuçlar nelerdir?

Riskler ve Komplikasyonlar

Dermal dolgu maddeleri, dudak implantları veya yağ transferi ile ilişkili riskler ve komplikasyonlar nelerdir?

Önlemler

Komplikasyonlar nasıl ele alınır?

Kafanızda soru işaretleri mi var? En güvenilir bilgiye en hızlı şekilde ulaşın.

Vanity Estetik Kliniği doktorlarına kolayca ulaşabilir ve sorularınızın size özel cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Image

Kulak estetiği fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

Altunizade Mahallesi,
Tophanelioğlu Cd.
No:1, 34662 Üsküdar/İstanbul

E: [email protected]
P: +90 (553) 913 00 93
Bizi arayabilir ya da bize yazabilirsiniz. Ne kadar hızlı cevap verdiğimize şaşıracaksınız.
Haftanın 6 günü, sabah 09:00 — akşam 19:00

Kulak Estetiği

Görsel olarak sorunlu kulaklarlara sahip insanlar küçüklüklerinden itibaren sosyal hayatlarında sıkıntı yaşarlar. Özellikle kadınlar bunun etkilerini gerek diğer insanların tepkileri, gerekse saçlarını istedikleri gibi kullanma özgürlüklerinin olmaması açısından daha çok görürler. Çocukluk döneminde düşünmeden söylenebilen cümleler de psikolojik gelişime ket vuran etmenlerdendir. Tüm bu sebeplerden dolayı bu tedavinin çocuk okula gitmeden önce başlaması önerilir. Kulak gelişiminin çok büyük bir kısmı okul çağından önce tamamlanmaktadır, yani tedavinin bu dönemde başlamasının bu açıdan bir sakıncası yoktur.

Eğer kepçe kulak durumu doğumda fark edilirse, kıkırdak dokusu sertleşmeden müdahale edilmesi halinde operasyon yapılmadan çözülebilir. Fark edilmediği ya da tedavi edilmediği takdirde operasyon tek çözüm olur.

Bu operasyonda kulak ile baş arasındaki açı azaltılır, aynı zamanda kulağın kıvrımları oluşturulur. Kulak arkasında açılan bir kesi yardımıyla kıkırdağın şekillendirilmesi sonucu oluşan yapı dikişlerle sabitlenir. Bu dikişler dışardan görülemez. Operasyon bir saatten daha kısa sürede tamamlanır ve 24 saat içinde taburcu olursunuz. Sonrasında yaklaşık iki hafta saç bandı takarak kulağın sabit kalmasını ve herhangi bir şekilde zarar görmemesini sağlarsınız.

Kulaklarınız normalden büyükse, doktorunuz hem kulak kepçesini, hem de kulak memesini çeşitli işlemlerle küçültebilir. Bu işlem sonucunda kulak memesinin iç tarafında göze batmayan izler kalabilir. Birkaç gün zarar görmemeye dikkat ettiğiniz sürece hastanede yatmadan günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

WhatsApp ile Sor!