background
Dermapen ile cilt sorunlarınıza bilgisayar destekli çözüm! Dermapen hakkında bilgi almak için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Dermapen nedir?

Dermapen adı verilen işlemin amacı deri altında kontrollü hasar oluşturarak doku onarımını ve kolajen üretimini uyarmaktır. Bunu hastalarımıza anlatırken sıklıkla şu benzetmeyi kullanırız: Vücudumuzun herhangi bir yerinde bir kesik yada yara olduğunda tüm iyi hücreler iyileştirme için o bölgeye yoğunlaşır. Böylece yara hızla iyileşir. İşte dermapen işleminde de amaç bütün iyi hücreleri toplamak ve doku iyileşmesini aktive etmek için cilt üzerinde kontrollü bir hasar oluşturma işlemidir.

Dermapen cihazını kalın bir kaleme benzetebilirsiniz. Bu motorlu bir sistemdir ve başlığında 12 adet titanyum iğne bulunur. Bu titanyum iğneler dikey olarak saniyede 60 tane atış yapar. Bu nedenle bu dermapen, manuel olarak yapılan dermaroller işleminden daha hızlı ve etkilidir.

Öncesi/Sonrası

Dermapen

Muayene için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Dermapen

Dermapen nasıl uygulanır?

Dermapen işlemi öncesi yüz temizlenir. Anestezik krem uygulanarak üst derinin bir miktar uyuşması beklenir. Ardından titreşimli mikro uçlar deri üstünde gezdirilerek cilt uyarılır. Dermapen’in başlığındaki hassas ayarı uygulama yapılan alana göre değiştirebilmek mümkündür.

Mikro iğnelerin üst deriye yaptığı bu giriş çıkış sırasında cildin emilimi normalinden kat be kat fazla olur. Bu yüzden işlem sırasında sıvı kolajen ya da trombosit desteği ile işlemin verimi çok daha fazla arttırılabilir.

Tüm yüze uygulanan dermapen işlemi yaklaşık 15 dakika kadar sürer. Uygulamanın ardından yüze hücre yenileyici bir krem sürülerek buz uygulanır. Ciltte hafif kızarıklık görülmesi normaldir ancak bu ertesi gün kaybolur.

Uygulamanın Etkisi

Dermapen işlemi cildin doku iyileşmesini mükemmel bir şekilde aktive eder. Bu yüzden üst derideki akne izleri, güneş lekeleri, ameliyat ya da kesik izleri gibi problemler için oldukça etkilidir. Ayrıca kolajen üretimini de arttıracağı için ciltte doğal bir canlanma, tazelik görüntüsü ve pürüzsüzlük oluşur. En ideal sonuca ulaşmak için işlemi aralarına 2 ile 3 haftalık zaman dilimleri koyarak 3 defa tekrarlamak gereklidir. İki seans arasındaki süreyi hastanın cilt tipine göre hekim belirler.

Muayene için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Dermapen Hangi Cilt Sorunlarının Tedavisinde Kullanılır?

-Cilt sarkıklıkları ve kırışıklıkları
-Cilt çatlakları
-Akne skarları ve yara izi tedavileri
-Ciltte geniş gözenekler olması
-Ciltte lekelenmelerin olması
-Saç dökülmesi

Dermapen (Fraksiyonel Mikroiğneleme Sistemi)'nin Yan Etkileri Nelerdir?

Dermapen işlemi sonrası yanma ve gerilme hissedilebilir. Bu çok normal bir durumdur ve 1-2 saat içerisinde azalmaya başlayacaktır. Ertesi gün bazen kabuklanmalar ve pullanmalar olabilir, üst ölü deri dökülmeye başlar.

Muayene için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.