background
Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım! İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Karın Germe

Bu yöntem zamanla sarkan ve çatlaklar oluşan karın için uygulanır. Bu sorunun sebepleri arasında başta kilodaki hızlı değişimler ve hamilelik bulunmaktadır. Gerilen ciltte bozulmalar meydana gelir ve kas yapısında problemler oluşur.

Image

Hızlı kilo alma durumlarında cilt gerilir ve dermis isimli alt tabaka zarar görür, bunun sonucunda belli bölgelerde doku incelir. Bu incelmeler dışardan bizim gözümüze çatlak olarak görünür. Ayrıca doku zarar gördüğü için esnekliğini yitirir ve burada da sarkmalar meydana gelir. Hepsinin yanında, kaslar da birbirinden uzaklaşacağı için sonucunda ne kadar kilo verseniz de göbeğiniz varmış gibi bir görüntünüz olur.

Doktorunuz bu operasyonla alt tabakadaki sorunlu bölgeleri alır, kasları ve duruma göre fıtıkları onarır, ek olarak size yeni bir göbek deliği yapar. Birbirinden uzaklaşmış kasları yeniden birbirine yaklaştırır ve bu sayede düz bir karna sahip olduğunuz bir korse etkisi yaratır.

Eğer şikayetleriniz yalnızca göbeğinizin altında kalan bölge içinse, mini abdominoplasti adı verilen daha ufak bir operasyonla sorununuz çözülebilir. Daha kısa bir iz bırakan bu operasyon esnasında da kas onarımı yapılabilir.

Bu operasyonda, tıpkı sezaryende olduğu gibi bikini bölgesinde bir iz meydana gelir. Operasyondan sonraki 24 saat içinde ayaklanıp yürüyebilirsiniz, ancak yine de 1-2 gün hastanede kalmanız gerekebilir. İki hafta içinde günlük işlerinize dönebilirsiniz. Sıkılığın bozulmaması için 3 hafta boyunca korse takmanız gerekmektedir. Altı haftanın sonunda ise ağır hareketler yapılabilir.

Operasyonla birlikte, sonunda vücudunuzun daha düzgün şekilli görünmesi için liposuction da yapılabilir. Böylelikle daha kadınsı hatlara sahip olabilirsiniz. Liposuction dışında göğüs operasyonları ya da farklı estetik operasyonlarla da kadınsı hatlar sağlanabilir. Tek seferde yapılacak operasyonlar serisinin bir faydası da anestezi ve iyileşme sürecinin bir sefer yaşanacak olmasıdır.

Karın germe operasyonu için doğumdan en az altı ay geçmiş olması gerekmektedir. Altı ayın sonunda artık çocuğunuzu emzirmiyorsanız gönül rahatlığıyla abdominoplasti yaptırabilirsiniz. Bu operasyonun sonraki hamileliklere bir etkisi olmamakla birlikte, daha verimli bir sonuç elde edebilmeniz için artık hamile kalmayacağınız bir dönemde yaptırmanız tavsiye edilir.