Saç Köklerinin Hayatta Kalma Oranını En Üst Düzeyde Tutun

DHI & CHOI PEN

WhatClinic Patient Service Award WhatClinic Patient Service Award
COVID-19 Önlemleri Sayesinde Güvenilir Hastane Ortamı

İstanbul'a Uçuş

Havalimanına vardığınızda, kontroller için hastaneye götürmek üzere Vanity Estetik transfer hizmeti, Vanity karşılama kartı ile çıkış alanında sizi karşılayacaktır.

Daha Fazlasını Öğren

Doktor Kontrolü

Vanity Estetik transfer hizmeti, doktor kontrolleriniz için sizi hastaneye götürecektir. Doktorunuz donör alan(lar)da saç yoğunluğunu kontrol edecek ve ekim için gereken greft sayısını belirleyecektir.

Daha Fazlasını Öğren

Operasyon

Lokal anestezi altında FUE ve DHI yöntemlerini uyguluyoruz. Güvenilir ve acısız bir süreç olan operasyon sırasında TV izleyebilir veya müzik dinleyebilirsiniz.

Daha Fazlasını Öğren

Kontrol Süreci

Birkaç gün sonra Vanity Estetik Transfer Hizmeti ile kontrolünüz için hastanemize getirilecek ve ilk saç yıkamanızı gerçekleştireceksiniz. Doktorumuz size sonraki bakım sürecini de açıklayacaktır.

Saç Ekimi

DHI tekniği ile 4000 saç kökü ekilebilir.

Neden DHI Tekniği ve CHOI Pen ile Saç Ekimi

Saç köklerinin hayatta kalma oranı geleneksel yöntemlere göre daha yüksektir çünkü bu yöntem saç köklerinin doku dışında kalma süresini en aza indirir. Kesi alanı daha küçük olduğu için kanama riski çok düşüktür ve operasyon sonrası iyileşme daha hızlıdır, bu sayede hasta kısa sürede rahatlıkla günlük rutinine dönebilir.

Daha Fazla Bilgi Almak İstiyorum

Operasyona Karar Verince Beni Neler Bekliyor?

Havaalanından karşılama ve operasyon sonrası tüm süreçte yanınızdayız! Anadilinizi bilen hasta danışmanlarımız da her zaman yanınızda olacaktır.

VIP Transfer

Türkiye'de kaldığınız süre boyunca havalimanı, otel ve hastane arasındaki tüm ulaşımınızı VIP trasnfer araçlarlarımızla sağlamaktayız.

Daha Fazlasını Öğren

Otel

4-5 Yıldızlı Lüks otellerle (Mercure Altunizade, Ramada Altunizade, Hilton Ümraniye) anlaşmamız bulunmaktadır, bu nedenle tercihinize göre konaklamanızı ayarlayıp size transfer hizmeti sağlamaktayız.

Daha Fazlasını Öğren

Hastane

Transfer aracımız havalimanına varışınızdan sonra sizi Vanity Estetik’e götürmektedir ve doktorunuz ile operasyon süreci başlamaktadır.

Daha Fazlasını Öğren

Saç Ekimi Öncesi

Saç ekiminden önce, hastaların iyileşme sürecini hızlandırmak, ameliyat sonrası rahatsızlığı en aza indirmek ve komplikasyon riskini azaltmak için yapması gereken birkaç adım bulunur.

Yemek

İşlem sonrası yaraların kolay iyileşmesi için hastaların operasyondan önceki 12 saat içinde yeşil çay, greyfurt gibi kan sulandırıcı besinleri tüketmemeleri önerilir. Doğru beslenme, iyileşmeyi hızlandıracak ve enfeksiyon riskini en aza indirecektir.

Sigara

Tütün kullanımı vücuttaki kan akışını yavaşlatır. Oksijen, kesi yerlerine çabuk ulaşamadığı için sigara içenler daha uzun iyileşme ve daha yüksek enfeksiyon riskine sahip olurlar. Ayrıca yara izlerinin iyileşme oranı düşer.

İlaçlar

Saç ekimine hazırlanırken hastalar halihazırda kullandıkları tüm ilaçları doktorlarına bildirmelidir. Bazı ilaçlar ameliyattan önce veya sonra sorunlara neden olabilir. Doktor, bir hastanın ilacını geçici olarak bıraktırabilir veya daha güvenli bir alternatif önerebilir.

Saç Ekimi Süreci

Saç ekimi operasyonu doktorun kullandığı tekniğe ve hastaya göre değişkenlik göstermekle beraber birkaç saat sürer. Saç ekimi operasyonunda genel adımlar aşağıdaki gibidir.

DHI Yöntemi

DHI Saç Ekimi saçların tek tek alınması olarak ifade edilebilir. Bu teknikte donör greftler tek tek kesi yapılmadan nakledilir ve öbekler halinde toplanır.

Anestezi

Saç ekimi yapılan bölgeye lokal anestezi veya sedasyon uygulayarak sizi ağrısız bir operasyona hazırlıyoruz.

Süreç Rahatlığı

Saç ekimi güvenli, acısız ve çok rahat bir işlemdir. Operasyon sırasında TV izleyebilir veya müzik dinleyebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi mi Almak İstiyorsunuz?

Whatsapp ve telefon yoluyla tüm sorularınıza cevap verebiliriz.

Whatsapp ile sor

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi operasyonu sonrası sosyal hayatınıza aynı gün devam edebilirsiniz. Operasyon sonrası iyileşmenin yavaşlamaması için doktorunuzun tavsiyelerine uymanız önemlidir. Komplikasyonları önlemek için doktorunuz ağrı kesici veya antibiyotik yazabilir.

Saç yıkama

Operasyondan 1-2 gün sonra saçınızı yıkamanızı hatırlatmak için sizi tekrar arıyoruz. Süreci takip ederken saçınıza nasıl bakacağınız konusunda sizi bilgilendiriyoruz.

İşe geri dönüş

Çoğu hasta, ihtiyaç duyulan aktivite düzeyine bağlı olarak 1 veya 2 gün sonra işe veya okula dönmeye hazır hisseder.

Sonuçlar

İyileşme aşamasından sonra, ilk sonuçlar görülmeye başlar, kesin sonuçları görmek yaklaşık birkaç ay sürer.