background

Popo Büyütme
Hakkında Her Şey

Ameliyat olduğu belli olmayan ve çekici bir popoya sahip olmak mümkün.

image
BREZİLYA POPOSU Brezilya Poposunun avantajı enjekte edilen yağın vücudunuza ait olmasıdır.
Image

Popo Büyütmede Başarı

Popo büyütme operasyonunda (yağ transferiyle yapıldığında Brezilya Poposu denir) popo protezleri, yağ enjeksiyonu ya da bazen bu ikisinin kombinasyonuyla poponun boyutunun büyütülmesi ve şekillendirilmesi hedeflenir. Cerrah çeşitli tekniklerden ve kesi biçimlerinden birisini tercih edecektir.

Öncesi Sonrası Fotoğraflarını Talep Et »

Popo Büyütme fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

background

Popo Büyütme Operasyonu

Popo büyütme operasyonunda (yağ transferiyle yapıldığında Brezilya Poposu denir) popo protezleri, yağ enjeksiyonu ya da bazen bu ikisinin kombinasyonuyla poponun boyutunun büyütülmesi ve şekillendirilmesi hedeflenir. Cerrah çeşitli tekniklerden ve kesi biçimlerinden birisini tercih edecektir.

Popo Büyütme için uygun bir aday mıyım?

Popo büyütme operasyonu, kişisel bir meseledir. Bu operasyonu başka birisinin isteği üzerine veya herhangi bir ideal görüntüye ulaşmak için değil, yalnızca kendiniz için tercih etmelisiniz.Fiziksel açıdan sağlıklıysanız,gerçekçi beklentileriniz varsa, poponuzun küçük olduğunu düşünüyorsanız ve bundan rahatsızsanız,poponuzun yuvarlaklık düzeyi ya da genel şekli sizi mutsuz ediyorsa veya poponuz simetrik değilse uygun bir adaysınız demektir.

Gerçekçi Beklenti

Fiziksel açıdan sağlıklıysanız ve popo estetiği ile ilgili gerçekçi beklentileriniz varsa

Asimetri

Poponuzun yuvarlaklık düzeyi, genel şekli veya asimetrik oluşu sizi mutsuz ediyorsa

Farklı Bölgelerde Fazlalık Yağ

Brezilya poposu için vücudunuzun farklı bölgelerinde cerrahınızın alıp, saflaştırıp popoya transfer edebileceği fazlalık yağlar varsa

İletişime Geç

Hasta Görüşleri

Vanity Klinik'te hastalarımıza en üst düzey kalitede hizmet vermek ve kendilerini değiştirmek için attıkları bu adımda onların her ihtiyaçlarında yanında olarak bu önemli deneyimlerini en memnun olacakları şekilde yaşatmak esas amacımızdır. Vanity deneyimini hastalarımızdan dinleyin.

image
Estetik Korkusu

Ayça Hanım, estetik operasyon geçirme konusunda kuşkulu, hatta ön yargılı bir yaklaşıma sahipti. Fakat cesaretini bir kere topladı, pir topladı.

image
Doğru Tercih

Yurt dışından gelen hastamız Ka, geçirdiği revizyon cerrahisinin sonuçlarına bayıldığını anlatırken ekibimizin yarattığı farka da değiniyor.

İletişim
image
Güvenilir Doktor Etkisi

Büşra Hanım, Dr. Güray ile görüşene kadar meme büyütme operasyonu hakkında pek tedirgindi, gülümsemesi tercihinden ne kadar mutlu olduğunu görmek için yeterli.

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

background

Popo Büyütme Operasyonu Seçenekleri Nelerdir?

Popo Protezi ve Brezilya Poposu olmak üzere iki tiptir.Popo Protezi iki tarafta da kasın içine ya da gluteal kasın üzerine yerleştirilir.Brezilya poposu operasyonu için, vücudun diğer bölgelerinden (sırt, karın, basen ve uyluk gibi) liposuction ile yağ alınır. Alınan yağlar santrifüj ile saflaştırılır ve yalnızca en iyi haldeki dokular popoya enjekte edilir.


Enjeksiyon küçük tüpler aracılığıyla, poponun farklı derinliklerine yapılarak doğal bir görüntü ve his yaratılır.

Nasıl Cerrah Seçerim

Popo büyütme prosedürleri (protezle veya yağ enjeksiyonuyla), cerrahi operasyonlardır. Bu sebeple, başarılı ve sağlıklı bir sonuç elde etmek için en önemli 2 faktör: cerrah ve operasyon koşullarıdır.

Deneyim

Vanity Estetik’in popo büyütme ameliyatları Op. Dr. Güray Yeşiladalı tarafından yapılmaktadır. Kendisi yıllarca Almanya’da, ABD’de ve Türkiye’de estetik ve plastik cerrahi alanında 2000’den fazla başarılı operasyona imza atmıştır.

Hastane Koşulları

Tüm Vanity Estetik operasyonları, JCI sertifkalı ve European Assembly 2016 en iyi hastane ödülü sahibi A+ hastanelerde gerçekleştirilmektedir. Op. Dr. Güray Yeşiladalı’ya, operasyonlar sırasında profesyonel tıbbi ekip eşlik etmektedir.

Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Vanity Estetik’te muayene olabilir, önceki hastaların önce-sonra fotoğraflarına bakabilir ve deneyimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Dr. Güray’a bilmek istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.ß

Hangi popo büyütme yöntemi bana uygun?

Sizin için uygun tekniğin hangisi olduğuna, aşağıdaki kriterlere göre karar verilir: Poponun boyutu ve şekli Vücudunuzdaki liposuction için uygun olan yağın miktarı Hedefleriniz ve aktivite seviyeniz Cildinizin niteliği, esnekliği, fazlalık deri miktarı

image

Cerrahi Prosedür

Popo büyütme operasyonu genellikle 1-2 saat sürmektedir. Gereken zaman, belli ölçüde, protezlerin nasıl ve nereye yerleştirileceğine bağlıdır.

Kesinin Oluşturulması(Popo Protezi)

Popo yanaklarının üst kısımlarına yakın yerlerde, aşağıda yanakların buluştuğu yerlerde veya yanakların arasında, her bir popo yanağında birer tane kesi oluşturulabilir. Veya kuyruk sokumunun altında ya da yanakların arasında tek bir kesi oluşturulabilir.

Protezlerin Yerleştirilmesi(Popo Protezi)

Özellikle popo için üretilmiş protezler, iki tarafta da, ya kasın içine ya da gluteal kasın üzerine yerleştirilir. Protezin yerleştirilmesi ve konumunun ayarlanması için kullanılacak yöntem, protezin türüne, istenen hacim artışının miktarına, vücut yapınıza ve cerrahınızın önerilerine bağlıdır.

Kesilerin Kapatılması(Popo Protezi)

Kesiler popo dokusu içerisinde katmanlı dikişle, cilt üzerinde ise dikişle, cilt yapıştırıcıyla ya da cerrahi bantla kapatılır.

Sonuçlar(Popo Protezi)

Popo büyütme operasyonunun sonuçları, ameliyatın hemen sonrasında belli olur. Zamanla, ameliyat sonrası oluşan şişlik iner ve kesi izleri belirsizleşmeye başlar.

Liposuction(Brezilya Poposu)

Liposuction, küçük fark edilmez kesilerle gerçekleştirilir. Öncelikle, kanamayı ve travmayı azaltmak için bölgeye seyreltilmiş lokal anestezi verilir. Daha sonra kesilerden içeriye ince ve boş bir tüp yerleştirilir ve ileri-geri kontrollü hareketlerle fazla yağlar gevşetilir. Yerinden oynatılan yağlar daha sonra cerrahi vakumla veya tüpe yerleştirilen bir şırıngayla vücuttan çıkartılır.

Yağ Enjeksiyonu(Brezilya Poposu)

Liposuction ile vücuttan alınan yağ, doku ve kan işlemden geçirilir. Daha sonra şırıngalar özel bir kanüle bağlanır. Cerrahınız bu kanül aracılığıyla, küçük enjeksiyonlar şeklinde, işlemden geçirilen yağı poponuza enjekte eder.Genellikle çekilen yağın 3'te biri kadar miktarda yağ popoya enjekte edilir.

Sonuçlar(Brezilya Poposu)

Popo büyütme operasyonunun sonuçları ameliyattan hemen sonra belli olur ancak son halini alması ameliyattan 1 yıl sonra gerçekleşir. Yağın yerleşmesi zaman alır. Bu prosedürün sonuçları doğal görünür ve doğal hissettirir. Ancak poponun hacmi zamanla azalabilir. Ameliyattan hemen sonra elde edilen hacmin bir kısmı, yağın bir bölümü vücudunuz tarafından emildiği için kaybolur (ortalama olarak enjekte edilen yağın %60-80’i kalıcıdır, bazı hastalarda daha azı bazılarında daha fazlası kalıcı olabilir). İyileştikçe ve daha hacimli bir popoya sahip olma isteğinizin gerçekleştiğini fark ettikçe, yeni görüntünüzden memnuniyetiniz de artacaktır. Kilo alırsanız ya da verirseniz, ameliyatla elde edilen sonuç değişebilir. Çünkü transfer edilen yağ da, vücudunuzun diğer bölgelerindeki yağlar gibi küçülebilir ya da büyüyebilir.

Riskler

Protez Popo:Enfeksiyon,Kanama,Kesinin açılıp protezin açığa çıkması(protezin çıkartılması gerekir),İz,Sinir hasarı,Sertlik,Protezin parçalanması,Protezin yer değiştirmesi,Sıvı birikimi(seroma),Siyatik sinir üzerinde baskı,Anestezi riskleri
Brezilya Poposu:Aşırı kan kaybı,Pıhtılar,Morarma,Derin toplardamar trombozu,kalp ve akciğer komplikasyonları,Düzeltme ameliyatı gerektiren durumlar,Uyuşma ve ağrı,Yağ embolisi,Enfeksiyon,Sıvı kayması ve lidokain zehirlenmesi,Liposuction kaynaklı komplikasyonlar,Anestezi komplikasyonları,Şişlik ve morarma,Asimetri,Cildin derinlerinde bulunan yağ dokusunun kaybı (yağ nekrozu),Anestezi riskleri,Yağ kisti,Hematoma,Ciltte çatlaklar,Selülit

background

Ne Beklemeliyim?

Hacim, yuvarlaklık ve poponun çıkıklığında artış.
Vücut orantılarınızın iyileşmesi.
Özgüveninizin ve vücudunuzdan memnuniyetinizin artması

Popo Büyütme Sonrası Süreç

Cerrahınız ameliyattan ne kadar süre sonra normal aktivite düzeyinize ve işinize dönebileceğinizi açıklayacaktır. Ameliyattan sonra, siz ve sizinle ilgilenecek kişi, ameliyat sonrası bakımınız hakkında bilgilendirileceksiniz. Bilgilendirme şu konuları da içerecektir:Drenler(eğer dren kullanıldıysa),yaşamanız beklenen normal belirtiler ve komplikasyon belirtileri

1 - 4 Gün

Sıvı Çıkışı

Cerrahınızın tüp veya protez yerleştirdiği kesilerden birkaç gün sıvı çıkışı olabilir. Genellikle bu sıvı akışını ameliyat bölgesinden uzaklaştırmak için drenler yerleştirilir.

5 - 10 Gün

Dar Giysiler

Popo bölgenizi sıkıştırılmış bir şekilde tutmak için özel dar giysiler giyeceksiniz. Doktorunuz bunları ne kadar süre boyunca giyeceğinizi belirtecek (genellikle birkaç hafta).

7 - 10 Gün

Ağrı

Anestezinin etkisi geçerken, biraz ağrı hissedebilirsiniz. Eğer ağrı çok fazlaysa ya da uzun süreliyse, doktorunuzla iletişime geçin. Ameliyattan sonra bir miktar şişlik de gerçekleşecek.Ağrınızın ve şişliğinizin normal mi yoksa problem göstergesi mi olduğunu öğrenmek için cerrahınızla iletişime geçin.

11 - 21 Gün

İşe Dönüş

10-14 gün sonra, işinize, araba kullanmaya ya da sinemaya gitmeye devam edebilirsiniz, ancak otururken, poponuza basınç uygulanmasını engellemek için yastık kullanmak zorundasınız. İşinize geri dönebilirsiniz, ancak otururken yastık kullanmak zorundasınız.

22 - 42 Gün

Oturmaya Başlayacaksınız

Operasyon sonrasındaki 3. hafta itibariyle oturmak ve araba kullanmakta serbestsiniz (yine yastıkla birlikte). 3. hafta itibariyle esneme egzersizleri yapmaya başlamanız tavsiye edilir.

43 - 180 Gün

Egzersiz

Ameliyattan 8-10 hafta sonra egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak ameliyat bölgesinde komplikasyonlar varsa, egzersize dönmeden önde 3-4 ay beklemeniz gerekebilir.

Popo büyütme fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

Sıkça Sorulan Sorular

Brezilya Poposu Operasyonu Geçirebilmek İçin Belirli Bir Beden Ölçüsünde veya Kiloda Olmam Gerekir mi?

Her zaman değil. Çoğu estetik cerrah, liposuction’la alınacak yeterli yağ bulunması için, Brezilya poposu operasyonu adaylarının ideal kilolarından 10-15 kg daha fazla olmasını önerirler (bunun sebebi alınan yağın saflaştırmadan geçirilerek azalacak olmasıdır). Ancak, cerrahınız operasyonu başarıyla gerçekleştirmeye yetecek miktarda yağınız olduğunu söylüyorsa, kilonuz ve beden ölçünüz önemli değildir. İlk görüşmenizde eğer yeterli miktarda yağınız olmazsa, cerrahınız popo protezi kullanmayı veya Brezilya poposu operasyonundan önce kilo almanızı önerebilir.

Brezilya poposunda Yağ Hücreleri Nerelerden Alınabilir?

Brezilya poposu için kullanılacak yağ hücrelerinin, vücudun belirli bir bölgesinden alınması gerekmez, çünkü liposuction birçok bölgede uygulanabilmektedir. Birçok hasta, yağların karın bölgesinden, bel bölgesinden ya da uyluklardan alınmasını tercih eder, çünkü böylece bu bölgelerde sağlanan incelmeyle sonuçlar daha belirgin ve etkili olur.

Brezilya Poposunda Yağ Transferi için Başka Birisinin Yağ Hücrelerini Kullanabilir miyim?

Hayır. Brezilya poposu operasyonunun sonuçları gerçekçidir, çünkü vücudunuz transfer edilen yağ hücrelerini tanır ve transfer edilen bölgedeki dokularla bir araya getirir. Eğer başka birisinin vücudundan alınan yağlar sizin vücudunuza transfer edilirse, poponuz bu yağları yabancı bir madde olarak algılar ve absorbe etmez.

Brezilya Poposunda Sonuçlar Ne Süreyle Kalıcıdır?

Brezilya poposu operasyonundan sonra poponuzun son halini alması aylarca sürebilir. Bu süreç boyunca transfer edilen yağ hücrelerinden bazıları yeniden vücudunuz tarafından emilebilir, özellikle de ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta poponuza basınç uygularsanız. İyileşme tamamlandıktan sonra, kilonuz ciddi ölçüde değişiklik göstermezse ve sağlıklı bir şekilde yaşarsanız, elde edilen sonuç yıllarca hatta on yıllarca kalıcı olabilir.

Popo Protezi Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Genellikle prosedürün türüne ve kapsamına bağlıdır.

Popo Protezi için Şehir Dışından Geliyorsam, Ameliyattan Sonra Ne Kadar Kalmam Gerekir?

Tüm protez ameliyatlarında, ameliyattan sonra 1-2 gün toparlanma zamanı ayırmak gerekir. Cerrahınız, bu sürede herhangi bir değişiklik varsa sizi bilgilendirecektir.

Popo Protezi Ameliyatından Önce Hangi Testler Gereklidir?

Genel anestezi uygulanacak her hastanın temel kan ve idrar testleri, kadın hastaların ayrıca gebelik testi yaptırmaları gerekir. Cerrahınız görüşmeniz sırasında sizi bu konuda bilgilendirecektir.

Popo Protezi Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Prosedür sırasında anestezi uygulanacağından herhangi bir ağrı hissetmeyeceksiniz. Prosedür boyunca uykuda olacaksınız. Bunlar görüşmeniz sırasında sizinle ayrıntılı olarak konuşulacaktır. Ameliyattan sonra yaşayabileceğiniz her türlü ağrı ve rahatsızlık ilaç yoluyla çözülecektir. Bu ağrı ve rahatsızlıklar genellikle birkaç gün içerisinde hafiflerler.

Popo Protezi Sonrası İşe Ne Zaman Dönebilirim?

Uygulanan prosedüre ve hastaya bağlı olarak değişmektedir. Bazı hastalar cerrahi operasyonları diğerlerinden daha rahat kaldırırlar. Ancak çoğu hasta 7-10 gün içerisinde işe dönebilir. Cerrahınız gerekli süre konusunda sizi bilgilendirecektir. Eğer komplikasyonlar gerçekleşirse, işten daha uzun süre uzak kalmanız gerekebilir.

Popo Protezi Operasyonunun Kesin Sonucunu Görmem Ne Kadar Sürer?

Bu uygulanan prosedüre ve hastaya bağlı olarak değişmektedir. Bazı insanlarda morarma kolayca gerçekleşirken diğerlerinde öyle değildir. Genellikle operasyondan sonra şişlik ve bir miktar morarma görülür. Bunların ikisi de genellikle 1-2 hafta içerisinde kaybolur. Operasyonun kesin sonucu genellikle birkaç ay sonra belli olur.

Popo Protezi Sonrası Ameliyat İzleri Kalacak mı?

Evet, ancak bunlar genellikle fark edilmez nitelikte olacaklardır. Cerrahınız kesileri minimum uzunlukta tutmak ve cildinizin doğal çizgileri ve kıvrımları arasına saklamak için çaba gösterecektir. İzler zamanla silikleşir ve zorlukla fark edilir hale gelirler.

Cerrahınıza sorulacak sorular

Cerrahınıza geçmişini soracak genel bir liste için plastik cerrahi güvenliği hakkında bilgi edinin ve prosedürünüzü planlamak için bu önerileri takip etmeniz ve soruları sormanız yardımcı olabilir:

Operasyon Türleri

Ne tür popo büyütme operasyonları gerçekleştiriyorsunuz?

ÖNEMLİ
Sıklık

Ne tür popo büyütme operasyonları gerçekleştiriyorsunuz?

Seçenekler

Popo Büyütme İçin Ne Tür Seçenekler Sunuyorsunuz?

Maliyet

Bu İşlemin Maliyeti Nedir?Ücrete Neler Dahil?

Riskler

Popo Büyütme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Başarı Oranı

Bu Operasyonda Başarı Oranınız Nedir?

ÖNEMLİ
Önce-Sonra

Eski Hastalarınızın Önce-Sonra Fotoğraflarını ve Değerlendirmelerini Görebilir miyim?

Deneyim

Kaç Yıllık Deneyiminiz Var?

Operasyon Sonrası

Ne Tür Bir Operasyon Sonrası Takip Sunuyorsunuz?

image

İyileşme Süreci

Cerrahınız tarafından verilen tüm bakım talimatlarına uymanız çok önemlidir. Bu talimatlar, kompresyon giysilerini giyme, drenlerin bakımı, antibiyotik kullanımı (eğer yazıldıysa) ve sizin için güvenli olan aktivite seviyesi ve türü ile alakalı bilgileri içerir.

Cerrahınız ayrıca yaşayacağınız normal belirtiler ve yaşayabileceğiniz komplikasyon göstergeleri hakkında sizi bilgilendirecek. İyileşme süresi kişiden kişiye önemli miktarda değişmektedir.

Ameliyatın Hemen Sonrası

Cerrahınızın tüp veya protez yerleştirdiği kesilerden birkaç gün sıvı çıkışı olabilir. Popo bölgenizi sıkıştırılmış bir şekilde tutmak için özel dar giysiler giyeceksiniz. Anestezinin etkisi geçerken, biraz ağrı hissedebilirsiniz. İyileşme sürecinde popo bölgesinde bir miktar morarma ve şişme gerçekleşebilir. Bu karın ve uyluk bölgesine doğru yayılabilir. Bu normal bir durumdur ve birkaç gün ya da birkaç hafta sonra hafiflemeye başlar.

İlk İki Hafta

İlk 7 gün boyunca drenler bağlı kalacak. Bunların amacı sıvı birikimini ve kesilerde sızıntı olmasını önlemektir.İlk 10 gün boyunca oturmak yasak (tuvalet haricinde). Bu süre sonrasında, hamstring kaslarınızın arkasına poponuza temas etmeyecek şekilde yerleştireceğiniz yumuşak bir yastıkla oturabilirsiniz. Bu şekilde poponuz havada kalır ve üzerine basınç uygulanmamış olur.

İkinci Hafta İle Sekizinci Hafta Arası

En az 8 hafta boyunca popoya doğrudan basınç uygulanmamalıdır. Bu sebeple bu dönem boyunca yastıksız oturmak yasaktır.6-8 hafta boyunca, tüm vücudu kaplayan kompresyon giysilerinden giymelisiniz.En az 3 ay boyunca yeni kıyafet alışverişi yapmamanız tavsiye edilir.

İyileşme Yavaş ama Sonuçlar Harika

Popo büyütme operasyonunuzun esas sonucu, başlangıçta şişlik yüzünden anlaşılmayabilir. Şişlik indikçe (bazen 3-6 aya kadar sürebilir) operasyonun gerçek sonucu daha çok belli olacaktır.

Kafanızda soru işaretleri mi var? En güvenilir bilgiye en hızlı şekilde ulaşın.

Vanity Estetik Kliniği doktorlarına kolayca ulaşabilir ve sorularınızın size özel cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Image

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

image

Altunizade Mahallesi,
Tophanelioğlu Cd.
No:1, 34662 Üsküdar/İstanbul

E: [email protected]
P: +90 (553) 913 00 93
Bizi arayabilir ya da bize yazabilirsiniz. Ne kadar hızlı cevap verdiğimize şaşıracaksınız.
Haftanın 6 günü, sabah 09:00 — akşam 19:00

Popo Estetiği

Popo, bir kadın için vücudundaki en mühim bölgelerden biridir. Meme ile birlikte vücut hatlarının oluşmasındaki en önemli etmendir. Sarkık ve hacimsiz bir popo kişinin bacak boyunu da daha kısa gösterir. Bu yüzden dolgun, dik ve yuvarlak bir popo bacaklar ve bel ile de uyumluysa hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Popo için uygulanabilecek popo protezi ve yağ enjeksiyonu yöntemleri, bel ve bacak için uygulanabilecek liposuction uygulaması ile birleştirilebilir.

Popo Protezi

Bu operasyonda kesi tam kuyruk sokumunda yapıldığı için sonradan görülebilecek bir iz kalmaz. Açılan kesiye yerleştirilen silikonlar, tıpkı meme için kullanılan silikon protezler gibi oldukça güvenilirdir ve özel olarak üretilmiştir. Bu protezler kas içinde hazırlanmış belli bölgelere yerleştirilirler. 24 saat içinde hastalar ayağa kalkıp yürümeye başlayabilir. İstenirse liposuction uygulamasıyla birlikte uygulanabilir. Yaklaşık bir hafta sonunda günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu

Vücuttan liposuction yöntemiyle alınan yağ dokusu popoya aktarılınca popo dikliği sağlanır. Uygulamadan sonra herhangi bir dikiş atılmaz, dolayısıyla iz kalması da söz konusu değildir. Bir süre sonra verilen yağların bir kısmı kaybolacağından ihtiyaçtan biraz daha fazla yağ enjekte etmek gereklidir. Bu yağ dokuları bel ve karın bölgesinden alındığında hem belli oranda incelme, hem de popoda diklik eş zamanlı olarak sağlanmış olur. Uygulama genel anesteziyle yapılır ve üç gün sonra günlük yaşantıya dönülebilir.

WhatsApp ile Sor!