background

Yüze Yağ Enjeksiyonu
Hakkında Her Şey

Yüze yağ enjeksiyonu, yüzün dolgunluğunu ve çizgilerini yeniden oluşturmak, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için uygulanan kozmetik bir işlemdir.

image
BİLGİ Bu tekniğin önemli bir faydası, sonuçlarının genellikle diğer dermal dolgulardan daha uzun süre dayanıklı olmasıdır.
Image

Yüze Yağ Enjeksiyonunda Başarı

Mikro lipoinjeksiyon adı da verilen yüze yağ enjeksiyonu, hastanın kendi vücut yağının yüzün çökük ya da zayıf bölgelerini dolgunlaştırmak ya da istenen bölgeye dolgunluk kazandırmak için kullanıldığı işlemdir. Bu işlemde başarılı cerrahlar farkı alınan yağ hücrelerinin izole edildiği aşamada yaratır.

Öncesi Sonrası Fotoğraflarını Gör »

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Benim için Uygun Mu?

Aşağıdaki durumlardan birine ya da birkaçına sahip olan kişiler yüze yağ transferi için iyi adaylar olabilirler. Bazı durumlarda genç hastalar da yağ transferi için uygun adaylardır.

Çizgiler ve Kırışıklıklar

Gülme çizgileri, ağzın yanlarından çeneye uzanan çizgiler, kaş çatma çizgileri ve kırışıklıklar

Çukurlar ve Hacim Kaybı

Yüzdeki kat yerleri ve çukurlar ve dolgunluk kaybeden dudaklar

Yaralar

Akne gibi sebeplerle yüzde oluşan yaralar

İletişime Geç

Hasta Görüşleri

Yağ enjeksiyonunda başarı, plastik cerrahın estetik algısına ve el becerisine diğer operasyonlarda olduğundan daha çok bağlıdır. Başarılı bir operasyon geçirmek ve operasyon sonrası sonuçlardan memnun kalabilmek için cerrah seçerken tecrübesinin ve cerrahi becerilerinin yanı sıra estetik algısının da yüksek olmasına dikkat etmek elzemdir. Aşağıda kliniğimizde burun estetiği operasyonu geçiren hastalardan bazılarının operasyon sonrası görüşlerini paylaştık.

image
Estetik Korkusu

Ayça Hanım, estetik operasyon geçirme konusunda kuşkulu, hatta ön yargılı bir yaklaşıma sahipti. Fakat cesaretini bir kere topladı, pir topladı.

image
Doğru Tercih

Yurt dışından gelen hastamız Ka, geçirdiği revizyon cerrahisinin sonuçlarına bayıldığını anlatırken ekibimizin yarattığı farka da değiniyor.

İletişim
image
Güvenilir Doktor Etkisi

Büşra Hanım, Dr. Güray ile görüşene kadar meme büyütme operasyonu hakkında pek tedirgindi, gülümsemesi tercihinden ne kadar mutlu olduğunu görmek için yeterli.

Yüze Yağ Enjeksiyonu İşlemi Öncesi

Yağ enjeksiyonu prosedüründen önce, hastalar doktorlarından işlem öncesi talimatları almalıdır.

Sigara Kullanımı

Ameliyattan önce en az 2 hafta ve ameliyattan sonra 3 hafta sigara içmemelisiniz. Tütün ürünleri, cerrahi sonucunuzu tehlikeye atar.

Alerji Testi

Kendi yağ hücrelerinize alerjik reaksiyon gösterme riskiniz olmadığı için ameliyattan önce alerji testi yaptırmanıza gerek yoktur.

İlaçlar

Cerrahınızla önceden bu konu hakkında görüşmediyseniz, ameliyattan 2 hafta önce ve 2 hafta sonra aspirin ya da anti-enflamatuar bileşenleri kullanmayın.

background

Yüze Yağ Enjeksiyonunun Etkileri

Yağ enjeksiyonunun sonuçlarının hemen görünür olacağını ya da şişme azaldıktan sonra açıkça görüleceğini bekleyebilirsiniz. Bu tekniğin önemli bir faydası, sonuçlarının genellikle diğer dermal dolgulardan daha uzun süre dayanıklı olmasıdır. Her hasta için yağ enjeksiyonunun sonuçları farklılık gösterir ama doğru olarak gerçekleştirilen bir işlemin sonuçları yıllarca hatta sürekli olarak kalıcı olabilir.

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

image

Yüze Yağ Enjeksiyonu İşlemi

Tek başına yapılan yağ enjeksiyonu işlemi genellikle sadece lokal anesteziyle gerçekleştirilir, genel anestezi uygulanmaz. Anestezinin türüne ve miktarına, işlemin kapsamına bağlı olmak üzere, cerrahınız karar verir.

Liposuction

Fazlalık yağ karından, popodan, kalçadan, kalçanın yanlarından, basenlerden hatta gıdıktan alınabilir. Küçük bir deri altı iğnesi ya da yağ hücrelerine verilen zararı sınırlandırmak için tasarlanan özel bir kanül kullanılır.

İzolasyon

Toplanan yağ hücrelerini liposuction ile alınan sıvıdan ayırmak için santrifüj yüksek hızda çalıştırılır. Zarar gören yağ hücreleri ayrılır. Yalnızca bütün, zarar görmemiş ve temizlenmiş yağ hücreleri sonraki adımda enjekte edilir.

Yağ Enjeksiyonu

Operasyon, izole edilen yağ hücrelerinin yüzünüzdeki hedef bölgelere enjekte edilmesiyle tamamlanır. Doktorunuz kusurları düzeltmek ya da yeni bir yüz şekli oluşturmak için yağ hücrelerini gereken derinliğe enjekte edecektir.

Dudak dolgusu

Kombinasyonlar

Daha kapsamlı ve etkili sonuçlar elde etmek için, başka estetik operasyonlar yüze yağ enjeksiyonu ile bir arada gerçekleştirilebilir. Bu durum aynı zamanda operasyonların toplam ücretinin düşürmekte ve birden fazla operasyonun tek bir toparlanma süreciyle atlatılmasını sağlamaktadır.

Yüz Şekillendirme: Yüz şekillendirme, yüze yağ enjeksiyonu ile birlikte bukkal yağ alınması, boyun için liposuction ve çene büyütme ameliyatları gibi operasyonların uygulandığı, yüz şekillendirme için daha kapsamlı bir yaklaşımdır.

Yüze Yağ Enjeksiyonu ve Yüz Germe:Plastik cerrahlar yüze yağ enjeksiyonu işlemini yüz germe işlemiyle birlikte gerçekleştirerek, bazen yaşlanmanın bir parçası olarak gerçekleşen doku gevşekliğini düzeltirken yanaklara dolgunluk ve biçim kazandırır.

Yüze Yağ Enjeksiyonu ve Yüzden Yağ Alma:Yüz şekli, genç bir görünüşü tanımlamak için önemlidir. Yetenekli ve deneyimli bir cerrah bu iki operasyonu birleştirerek yüzün genç görüntüsünü ve dolgunluğunu tekrar yerine getirmek için yüzü dikkatle şekillendirebilir.

image

Yüze Yağ Enkjeksiyonu İşlemi Sonrası

Çoğu hasta normal günlük aktivitelerine yağ transferi işleminden saatler ya da 1-2 gün sonra dönebilmektedir. Doktorunuzun ameliyat sonrası için verdiği talimatlara uymalısınız.

İlk Hafta

Yüzünüzde ve yağın alındığı bölgede şişme ve morarma olacaktır. Deriye masaj yapılması şişliği azaltabilir. Rahatsızlık ve şişme buz kompresiyle azaltılabilir. Ağrı genellikle hafiftir. Gerektiğinde ağrı kesici kullanılabilir.

İkinci Hafta

Morarma ve şişmedeki azalma 7-10 gün arasında görece hızlı gerçekleşir. Morarma genellikle geçmiş olur ama hala biraz şişme görülür. Çoğu hasta ilk haftadan sonra işe dönmeye hazırdır. Bazıları için biraz daha istirahat gerekebilir.

Liposuction Bölgesinde İyileşme

Cildin altında kan ya da sıvı birikimini engellemek için genellikle kompresyon giysisi ya da bandaj kullanılır. Büyük miktarda yağın alındığında dren kullanılabilir. Şişme ve morarmanın çoğu 2-3 hafta sonra geçer.

Konsültasyon için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Cerrahınıza sorulacak sorular

Cerrahınıza geçmişini soracak genel bir liste için plastik cerrahi güvenliği hakkında bilgi edinin ve prosedürünüzü planlamak için bu önerileri takip etmeniz ve soruları sormanız yardımcı olabilir:

Eğitim

Kaç yıllık plastik cerrahi eğitimi aldınız?

Hastane

Bu prosedürü uygulamak için hastane ayrıcalıklarınız var mı? Eğer öyleyse, hangi hastanelerde?

Uygunluk

Bu prosedür için iyi bir aday mıyım?

Beklentiler

En iyi sonuçları almam için benden ne beklenir?

Prosedür

Prosedürümü nerede ve nasıl yapacaksınız?

İyileşme Dönemi

İyileşme süresinin ne kadar bekleyebilirim ve iyileşme sırasında ne tür bir yardıma ihtiyacım olacak?

ÖNEMLİ
Önceki Hastalar

Prosedür için bakabileceğim önce ve sonra fotoğrafları var mı ve benim için makul olan sonuçlar nelerdir?

Riskler ve Komplikasyonlar

Dermal dolgu maddeleri, dudak implantları veya yağ transferi ile ilişkili riskler ve komplikasyonlar nelerdir?

Önlemler

Komplikasyonlar nasıl ele alınır?

Sıkça Sorulan Sorular

Otologöz yağ transferi, yüze yağ enjeksiyonu ve mikro lipoenjeksiyon aynı şey mi?

Bu kavramların hepsi aynı işlem için kullanılır. Yağ transferi, yağ enjeksiyonu ve mikro lipoenjeksiyon isimleri, bir iğne ve şırınga ile vücudun bir bölgesinden yağ alma, yağı saflaştırma ve vücudun biraz pürüzsüzleşme ya da büyütme ihtiyacı olan bölgelerine tekrar enjekte edilmesi sürecine verilen adlardır.

Diğer dermal dolgular yerine neden yağ enjeksiyonunu seçmeliyim?

Hastanın kendi yağ dokusunu fazlalık olan bölgeden dolguya ihtiyaç duyulan bölgeye taşıyan yağ enjeksiyonlarının yapay dermal dolgulara kıyasla en az bir tane büyük faydası vardır: alerjik reaksiyona sebep olma riskleri yoktur. Çünkü vücut kendi dokusunu doku başka bir bölgede olsa da tanır.

Yağ genellikle vücudun hangi bölgelerinden alınır?

Yağ transferinin olumlu sonuçlarından biri, bu işlemin iki soruna aynı anda karşılık verebilmesidir. Enjeksiyonlarla alınan yağ, vücutta fazlalık yağ dokusunun yoğunlukla bulunduğu herhangi bir noktadan alınabilir. Yağın hangi bölgelerden alınacağına hasta ve doktor birlikte karar verir.

Yağ transferi işlemi ağrılı mıdır?

Yağ enjeksiyonu işleminden doğan ağrı çoğu durumda az miktarda olur. Rahatsızlık kısa süreli olur ve ağızdan alınan ağrı kesicilerle kontrol altında tutulabilir. Ağrı konusunda endişeliyseniz doktorunuzla kullanabileceğiniz ağrı kesiciler hakkında görüşebilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu işleminden sonra iyileşme nasıl olur?

Yağ naklinden sonra iyileşme, kozmetik cerrahi işlemlere göre hızlı ve kolaydır. Kesilerden genellikle kaçınılır ve rahatsızlık minimum olur. Çoğu hasta, enjeksiyonun yapıldığı gün hareket etmeye ve normal aktivitelerine devam edebilirler.

Transfer edilen yağ ne kadar süreyle dayanıklılığını korur?

Yağ transferinin faydalarının kalıcı olacağı süre kesin olarak belirlenemez. Birkaç ay ya da bir yıl içinde enjekte edilen yağın bir kısmı vücut tarafından yeniden absorbe edilecek ve dağılacaktır. Bir kısmı, asıl dolgunluğun belki üçte biri kalıcı olacaktır.

İstenen sonuçlara ulaşmak için birden çok yağ enjeksiyonuna ihtiyaç var mı?

Hastanın değişimin kapsamına dair isteklerine bağlı olmakla birlikte birden çok yağ transferi enjeksiyonu, operasyonu gerçekleştiren kozmetik cerrahlar tarafından sıklıkla önerilir. Bu yöntem, daha çok dokunun hem donör bölgede hem enjeksiyon bölgelerinde daha az zarar ile nakledilmesini sağlar.

Hangi yaşta yağ enjeksiyonu gerçekleştirilebilir?

Yağ enjeksiyonu, derin akne izlerini düzeltmek ya da yüz asimetrisini iyileştirmek için her yaşta uygulanabilir. Dudak büyütme ya da çene büyütme gibi yüzünüzdeki çukur bölgeleri dolduran diğer yağ enjeksiyonu uygulamaları genellikle yaşları 20 ve üzeri olan hastalar içindir.

Yüze yağ enjeksiyonu konsültasyonu için gerekenler nelerdir?

Cerrahınız, bu işlemden gerçekçi olarak nelerin beklenebileceğini size anlatacak, işlemin risklerini sizinle paylaşacak, ihtiyacınız olan miktarı belirleyecek ve ücreti hesaplayacak. Cerrahınızla tıbbi geçmişiniz hakkında da konuşacaksınız. Bu sırada cerrahınızın önceki hastalarının fotoğraflarını görebilirsiniz.

Ameliyattan sonra ne beklemeliyim?

Hem tedavinin uygulandığı bölgede hem de yağın alındığı bölgede şişlik, morarma ve ağrı olmasını bekleyebilirsiniz. Cerrahınız, tedavinin uygulandığı bölgenin bakımını nasıl yapmanız gerektiğini ve iyileşirken güneşten uzak durmanızı size söyleyecektir.

image

Yüze Yağ Enjeksiyonu Riskleri

Yağ enjeksiyonu işleminde kendi yağınız alındığından dolayı herhangi bir komplikasyon riski bulunmasa da, cerrahınızın beceri seviyesinin düşüklüğü söz konusu ise bir takım riskler oluşabilmektedir. Yağ enjeksiyonu için cerrahınızı iyi araştırıp seçtiğinize emin olun.

Kozmetik Riskler

Bazı durumlarda hasta ameliyatın kozmetik sonuçlarını beğenmeyebilir. Hayal kırıklığı riskini minimuma indirmek için öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakmalı, bu operasyonun risklerini ve olası komplikasyonları iyi anlamalı ve realistik beklentilere sahip olmalısınız.

Ameliyatla İlgili Yaygın Riskler

Her cerrahi işlemin belirli riskleri vardır. Bunlar; anesteziye kötü reaksiyon gösterme, hematoma ya da seroma, enfeksiyon, enjeksiyon bölgelerinde his değişikliği ya da uyuşma, beklenmeyen izler, alerjik reaksiyonlardır.

Kafanızda soru işaretleri mi var? En güvenilir bilgiye en hızlı şekilde ulaşın.

Vanity Estetik Kliniği doktorlarına kolayca ulaşabilir ve sorularınızın size özel cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Image

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatlarını öğrenmek için lütfen telefon numaranızı yazın, size ulaşıp bilgi verelim.

Altunizade Mahallesi,
Tophanelioğlu Cd.
No:1, 34662 Üsküdar/İstanbul

E: [email protected]
P: +90 (553) 913 00 93
Bizi arayabilir ya da bize yazabilirsiniz. Ne kadar hızlı cevap verdiğimize şaşıracaksınız.
Haftanın 6 günü, sabah 09:00 — akşam 19:00

Mezoterapi

Dış etkenler, genetik faktörler ve yaşlanma ile cildiniz ve saçınız yıpranır, cansız ve solgun bir görünümr sahip olur.

Vitamin ve minerallerden oluşan karışımın, istenilen bölgeye mikroenjeksiyon tekniği ile uygulanmasına “Mezoterapi” denir. İşlem 20 dakika kadar sürmekte olup, işlemden hemen sonra iş ve sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Mezoterapi uygulanan bölge daha gergin, parlak ve sağlıklı olur. Ayrıca Mezoterapi bölgedeki kan dolaşımını da arttırırarak hücelerin daha zengin beslenmesini sağlar. Mezoterapiyi PRP ve botoksla beraber kullanılabilinir olduğu ve kullanım durumunda etkisinin arttığı ispatlanmıştır.

Yaklaşık 20 dakika süren işlemden hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

WhatsApp ile Sor!