background
Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım! İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Meme Rekonstrüksiyonu

Meme kanseri dünyada en sık rastlanan kanser türlerinden biridir, her yıl çok sayıda kadın bu hastalıktan ötürü memesini aldırmak zorunda kalmaktadır. Meme rekonstrüksiyonu, tam bir kadın vücudu algısını en azından görsel olarak sağlayabilmek için çeşitli silikon implantlar ya da kişinin kendi dokuları kullanılarak yeniden bir meme yapımıdır.

Image

Bu uygulamanın zamanlamasını genel cerrah, onkolog ve plastik cerrahlar birlikte değerlendirilmelidir. Eğer şartlar uygunsa, mastektomi ve bu uygulama eş zamanlı yapılabilir.

Kullanılacak yöntem hastanın tedavi geçmişine bağlıdır. Eğer kişi radyoterapi almış ya da alması gerekiyorsa silikon protez kullanımı uygun değildir. Hastanın kendi dokularından faydalanmak gerekir. Bu sebeple uygulanacak yönteme karar vermeden önce kesin patoloji sonuçları beklenmeli ya da riskli durum çözülene kadar başka alternatifler düşünülmelidir.

Bu işlem meme kanseri riskini arttırmaz ya da taramaların yapılmasına bir engeli yoktur. Kişileri psikolojik olarak güçlendirir ve günlük hayata dönmelerine yardımcı olur.

Uygulama genel anesteziyle yapılır ve yönteme göre değişen birkaç hafta içinde günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Simetrik ve yapay durmayan memeler için birden fazla operasyon gerekebilir.