background
Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım! İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Meme Dikleştirme

Kilo değişimleri, doğum ve ilerleyen yaş memenin sarkmasına sebep olmaktadır. En çok da emzirme dönemi sonunda meme dokusu çok küçülmüştür ve meme başı aşağı doğru sarkmıştır. Bu görüntünün kötü olması kişinin özgüven problemi yaşamasına neden olabilir.

Image

Operasyondan önce doktorunuz meme başının seviyesini, cildin kalitesini ve meme dokusunun miktarını güzelce inceler ve uygun operasyonlardan birine karar verilir. Karar hastanın talepleri de değerlendirilerek alınır.

Operasyonda amaç olabildiğince az izle çok dolgunluğu ve yuvarlaklığı sağlamaktır. Mevcut bir sürü teknik arasından doktorunuz uygun seçeneği seçecektir.

Eğer meme dokusu yetersiz görülürse, bu operasyonla birlikte silikon protez de uygulanabilir. Böylelikle fazladan iz sahibi olmadan daha dolgun memelere sahip olursunuz.

Bu operasyonlar sonrasında herhangi bir his kaybı yaşanmaz. Bebeğinizi rahatlıkla emzirebilirsiniz.

Operasyon genel anesteziyle yapılır ve yaklaşık iki saat sürer. 24 saat içinde yürüyüşlere başlayabilirsiniz. İki hafta boyunca memeyi koruma amacıyla özel iç çamaşırları giymeniz gerekir. Bir haftanın sonunda da günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.