Image

Doç. Dr. Sedat Tatar

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Doç. Dr. Sedat Tatar MD, FACS, FEBOPRAS, 1983 yılında Malatya’da doğdu. 2001 yılında Malatya Fen Lisesi’nden mezun oldu. 2008 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasını 2015 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim dalında tamamladı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Kliniğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin üçüncü yüz nakli operasyonunda aktif olarak görev aldı.

2015-2017 yılları arasında devlet hizmeti yükümlülüğü kapsamında Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği tarafından verilen ulusal yeterliliğinin yanı sıra Dr. Sedat Tatar 2016 yılında Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi yeterlilik sınavını (EBOPRAS ) geçerek ’Fellow’ ünvanı aldı ( FEBOPRAS).

2018 yılında Avrupa Plastik Cerrahi Derneği’nin genç plastik cerrah bursunu kazanarak (EURAPS Young Plastic Surgeon Scholarship Award) İngiltere Londra’da St. Thomas Hastanesinde meme rekonstrüksiyonu ve meme cerrahisi alanında çalıştı. 2019 yılında Amerikan Cerrahlar Akademisi (American College of Surgeons) üyeliğine kabul edildi ve ‘FACS’ ünvanı almaya hak kazandı. Bu ünvanı almaya hak kazanan Türkiyedeki en genç Plastik Cerrah olan Dr. Sedat Tatar, 2020 yılında Doçent ünvanı aldı. Nisan 2017 – Ocak 2021 tarihleri arasında Koç Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapmıştır.

Uluslararası ve ulusal bilimsel dergilerde yayımlanmış 30’un üzerinde makalesi ve 100’den fazla bildiri ve konuşmaları ve uluslararası ödülleri olan Sedat Tatar Şubat 2021’den itibaren Vanity Estetik’te çalışmaya başlamıştır.