Op.Dr. Safa Manav

Op.Dr. Safa Manav

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

1987 yılında Antalya’da doğan Uzm. Dr. Safa Manav, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 2012 senesinde Yüksek Onur Belgesi ile mezun olmuştur. Aynı sene Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. Eğitiminin 3 ayını UZ Brussels Plastik Cerrahi kliniğinde Prof. Dr. Mustapha Hamdi’nin fellowu olarak meme estetiği ve vücut şekillendirme üzerine çalışarak geçirmiştir (Ocak-Mart 2018).

15 Mayıs 2018 tarihinde uzmanlık eğitimini tamamlayan Dr. Manav, zorunlu hizmet görevini Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yapmıştır. Uzm. Dr. Safa Manav’ın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış dört makalesi, üç kitap bölümü yazarlığı ve yine ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş 21 bildirisi mevcuttur. Kendisi 2017 senesinde TPRECD Ulusal Kurultayı’nda en iyi serbest bildiri ve 2019 senesinde TPRECD Uzman Araştırma Yarışması’nda birincilik ödülüne layık bulunmuştur. Çok sayıda kurs, kongre gibi eğitim etkinliklerine katılan Dr. Manav son yıllarda görevlerine temel mikrocerrahi kursu eğitmenliğini de eklemiştir.

Avrupa Yeterlilik Sınavlarında üstün başarı göstererek Kasım 2020 tarihinde FEBOPRAS ünvanını almıştır. Türk Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne üye olan Dr. Manav iyi derecede İngilizce konuşmaktadır. Safa Manav Eylül 2021’den itibaren Vanity Estetik’te çalışmaya başlamıştır.