Doç. Dr. Kadri İla

Doç. Dr. Kadri İla

Burun Cerrahisi Uzmanı

Doç Dr. Kadri İla, cerrahi içerisinde rhinoplasty yani burun ameliyatlarına yoğunlaşmıştır. Ayrıca deviasyon (burun eğriliği), burun eti (Konka) ve Sinüzit gibi üst solunum yolları bozukluklarının tüm yönleriyle ilgilenmektedir.

2006 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde mezun olmuştur. Uzmanlığını ise Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz üzerinde yaptıktan sonra 2020 yılında doçentlik ünvanını almıştır.

Amerika Birleşik devletlerinde çalışmış olan İla, Antonie van Leeuwenhoek Hastanesi Kanser Enstitü’sünde gözlemci olarak yer almıştır. Her zaman burun cerrahisine büyük bir ilgi duyan Dr. Kadri İla, klinik bakım ve tıp eğitimi alanında oldukça önemli bir üniversite olan Miami Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

Avrupa Otorinolarengoloji Baş ve Boyun Cerrahisi Kurulu ve Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Genel Kurulu üyesi olan İla, uluslararası ve ulusal alanda yaklaşık 30 makale ve 40’a yakın bildiriye sahiptir.

Doç Dr. Kadri İla, sağlıklı nefes alan kişilerin yüz yapısına en uygun burunlar için Vanity Estetik Hastanesinde danışanlarını kabul etmektedir.