Dr. Öğr. Üyesi Hasan Büyükdoğan

Dr. Öğr. Üyesi Hasan Büyükdoğan

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Yrd. Doç. Dr. Hasan Büyükdoğan, 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Uzmanlığını ise, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde plastik cerrahi üzerine yapmıştır.

Mecburi hizmetini Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi’nde klinik sorumlu şef olarak tamamladıktan sonra Sultan 2. Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi (eski adıyla Haydarpaşa GATA Hastanesi) plastik cerrahi bölümünde klinik şef olarak görev almıştır. Sonrasında, İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde yardımcı doçent doktor olarak akademik hayatına devam etmiştir.

Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Birliği’nin yazılı ve sözlü sınavlarını başarıyla geçerek Plastik Cerrahi Avrupa Yeterlilik Belgesi (EBOPRAS) almaya hak kazanmıştır. Ayrıca, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nin düzenlediği yazılı ve sözlü kurul sınavlarını da üstün başarı ile geçerek hem ulusal hem de uluslararası yeterlilik belgelerine sahip olmuştur.

Yrd. Doç. Dr. Hasan Büyükdoğan’ın uluslararası ve ulusal alanda makale ve bildirileri yayınlanmıştır. 2017’de ING Bank Hackathon maratonunda “Biyomekanik El Ateli Projesi” ile jüri özel ödülünü, 2018 yılında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nin ulusal kongresinde yaptığı sunumla en iyi 2. sözlü bildiri ödülünü, 2019 yılında ise, sadece hekimlerin oy kullanabildiği bir platform olan DoctorClub Yılın Doktoru Ödülleri’nde “Yılın En Yenilikçi Cerrahı” ödülünü kazanmıştır.

İyi derece İngilizce ve Almanca bilen Büyükdoğan, Nisan 2022 itibarıyla Vanity Estetik ailesine katılmıştır.