Image

Op.Dr. Ayhan Işık Erdal

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

1989 yılında Ankara’da doğdu. 2007 yılında Ankara Atatürk Lisesi’ni bitirdi. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümü’nden ‘Şeref Öğrencisi’ başarı derecesi ile mezun oldu. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında başladığı uzmanlık eğitimini 2019 yılında tamamladı.

2018 yılında New York’ta Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi Plastik Cerrahi Departmanında ‘Uluslararası Klinik Gözlemci’ olarak bulundu. Devlet hizmeti yükümlülüğü görevini Erzurum’da yaptı. 2018 yılında Brüksel’de ve 2020 yılında İzmir’de yapılan sınavlarda başarılı olarak Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğine (The European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery – EBOPRAS) üye olarak ‘Fellow – FEBOPRAS’ ünvanı aldı.

Kasım 2020’de Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) Yeterlilik Kurulu tarafından başarılı bulunarak ‘Yeterlilik Belgesi’ aldı. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanındaki tüm ameliyatları yapmakla birlikte yüz gençleştirme, burun estetiği, meme estetiği ve vücut şekillendirme ameliyatları özel ilgi alanıdır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası akademik toplantıya katıldı. Saygın dergilerde akademik yayınları bulunmaktadır. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD), Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD), Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (EBOPRAS) ve İstanbul Tabip Odası üyesidir. Ayhan Işık Erdal Eylül 2021’den itibaren Vanity Estetik’te çalışmaya başlamıştır.