Image

Op.Dr. Ali Çetinkaya

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

2012 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde uzmanlık eğitimine başlayan Dr.Ali Çetinkaya, İhtisası süresince çok sayıda estetik, rekonstrüktif ve mikrocerrahi ameliyatı öğrenme ve gerçekleştirme fırsatı bulmuştur.

2014 yılında Monza/İtalya’da düzenlenen Uluslarası Mikrocerrahi Kursu’na katılarak uluslararası geçerliliği olan mikrocerrahi yeterliliğine hak kazanmış, 2017 yılında ihtisasını tamamlayarak “Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı” unvanını almıştır.

Yurtdışı ve yurtiçinde 25’ten fazla kongre ve kursa katılarak bilgi ve becerilerini arttırma fırsatı bulan Op.Dr.Ali Çetinkaya 2015 yılında Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle Özbekistan’da düzenlenen yurtdışı sağlık hizmetleri kapsamında, yaklaşık 10 gün boyunca çok sayıda dudak-damak yarığı ve yanık hastasının ameliyatlarını gerçekleştirmiştir.

2017-2019 arasında Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’nde çalışan Ali Çetinkaya, bu süre zarfında çok sayıda estetik ve rekonstrüktif ameliyat yapmıştır. 2020 yılında Aydın’da kendi kliniğinde görev alan Dr.Ali Çetinkaya 2021 Nisan ayı itibariyle Vanity Estetik’te çalışmaya başlamıştır. Op.Dr. Ali Çetinkaya aynı zamanda Türk Tabipler Birliği, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesidir. İyi derecede İngilizce ve orta derece Almanca bilmektedir.