VANITY ESTETİK DOKTORLARI
SORULARINIZI YANITLIYOR

Vanity Estetik doktorları cerrahi uygulamalarımız hakkında tüm sorularınızı cevaplıyor. Estetik yaptırmayı düşündüğünüz bölgenin fotoğrafını çekip güvenli form aracılığı ile yükleyebilirsiniz. Doktorlarımız inceleyip en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Op. Dr. Ayhan Işık Erdal

Op. Dr. Ayhan Işık Erdal

1989 yılında Ankara'da doğdu. 2007 yılında Ankara Atatürk Lisesi'ni bitirdi. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümü'nden 'Şeref Öğrencisi' başarı derecesi ile mezun oldu. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında başladığı uzmanlık eğitimini 2019 yılında tamamladı. 2018 yılında New York'ta Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi Plastik Cerrahi Departmanında 'Uluslararası Klinik Gözlemci' olarak bulundu. Devlet hizmeti yükümlülüğü görevini Erzurum'da yaptı. 2018 yılında Brüksel'de ve 2020 yılında İzmir'de yapılan sınavlarda başarılı olarak Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğine (The European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery – EBOPRAS) üye olarak 'Fellow – FEBOPRAS' ünvanı aldı. Kasım 2020'de Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) Yeterlilik Kurulu tarafından başarılı bulunarak 'Yeterlilik Belgesi' aldı.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanındaki tüm ameliyatları yapmakla birlikte yüz gençleştirme, burun estetiği, meme estetiği ve vücut şekillendirme ameliyatları özel ilgi alanıdır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası akademik toplantıya katıldı. Saygın dergilerde akademik yayınları bulunmaktadır. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD), Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD), Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (EBOPRAS) ve İstanbul Tabip Odası üyesidir. Ayhan Işık Erdal Eylül 2021'den itibaren Vanity Estetik'te çalışmaya başlamıştır.

ÖZGEÇMİŞ/CV
Op.Dr. Safa Manav

Op.Dr. Safa Manav

1987 yılında Antalya’da doğan Uzm. Dr. Safa Manav, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 2012 senesinde Yüksek Onur Belgesi ile mezun olmuştur. Aynı sene Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. Eğitiminin 3 ayını UZ Brussels Plastik Cerrahi kliniğinde Prof. Dr. Mustapha Hamdi’nin fellowu olarak meme estetiği ve vücut şekillendirme üzerine çalışarak geçirmiştir (Ocak-Mart 2018). 15 Mayıs 2018 tarihinde uzmanlık eğitimini tamamlayan Dr. Manav, zorunlu hizmet görevini Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yapmıştır. Uzm. Dr. Safa Manav’ın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış dört makalesi, üç kitap bölümü yazarlığı ve yine ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş 21 bildirisi mevcuttur. Kendisi 2017 senesinde TPRECD Ulusal Kurultayı’nda en iyi serbest bildiri ve 2019 senesinde TPRECD Uzman Araştırma Yarışması’nda birincilik ödülüne layık bulunmuştur. Çok sayıda kurs, kongre gibi eğitim etkinliklerine katılan Dr. Manav son yıllarda görevlerine temel mikrocerrahi kursu eğitmenliğini de eklemiştir. Avrupa Yeterlilik Sınavlarında üstün başarı göstererek Kasım 2020 tarihinde FEBOPRAS ünvanını almıştır. Türk Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne üye olan Dr. Manav iyi derecede İngilizce konuşmaktadır. Safa Manav Eylül 2021’den itibaren Vanity Estetik’te çalışmaya başlamıştır.

ÖZGEÇMİŞ/CV
Op. Dr. Alper Burak Uslu

Op. Dr. Alper Burak Uslu

FEBOPRAS sertifikalı Alper Burak Uslu, 1988 yılında Ankara’da doğdu. 2005 yılında Başkent Üniversitesi’nde Tıp eğitimine başladı. 2011 yılında Tıp eğitimini tamamlayan Uslu,2012 yılında Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında uzman olarak Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevine başladı. 2018 yılında bu hastaneden ayrılarak Karaman Eğitim Araştırma Hastanesi’ne tayin olmuştur. Burada da 2 sene görev yaptıktan sonra İstanbul Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi’ne atanmıştır.

Alper Burak Uslu; İngilizce, Almanca ve Fransızca konuşabilmektedir. Görevleri süresince alanındaki uzmanlığını güçlendirecek eğitimlere katılarak çeşitli sertifikalar almıştır. Goethe Universität Frankfurt’ta Temel Mikrocerrahi Eğitimi’ne katılmıştır. Kendisi ayrıca; Türkiye Plastik, rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Türkiye Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesidir. Alper Burak Uslu Temmuz 2021’den itibaren Vanity Estetik’te çalışmaya başlamıştır.

ÖZGEÇMİŞ/CV
Op.Dr. Ali Çetinkaya

Op.Dr. Ali Çetinkaya

2012 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde uzmanlık eğitimine başlayan Dr Ali Çetinkaya, İhtisası süresince çok sayıda estetik, rekonstrüktif ve mikrocerrahi ameliyatı öğrenme ve gerçekleştirme fırsatı bulmuştur. 2014 yılında Monza/İtalya’da düzenlenen Uluslararası Mikrocerrahi Kursu’na katılarak uluslararası geçerliliği olan mikrocerrrahi yeterliliğine hak kazanmış, 2017 yılında ihtisasını tamamlayarak “Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı” unvanını almıştır. Yurtdışı ve yurtiçinde 25’ten fazla kongre ve kursa katılarak bilgi ve becerilerini arttırma fırsatı bulan ve iyi derecede ingilizce bilgisine sahip olan Op.Dr. Ali Çetinkaya aynı zamanda Türk Tabipler Birliği, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesidir. Op.Dr. Ali Çetinkaya Nisan 2021 itibari ile Vanity Estetik’te çalışmaya başlamıştır.

ÖZGEÇMİŞ/CV
Doç. Dr. Sedat Tatar

Doç. Dr. Sedat Tatar

Doç. Dr. Sedat Tatar MD, FACS, FEBOPRAS, 1983 yılında Malatya’da doğdu. 2001 yılında Malatya Fen Lisesi’nden mezun oldu. 2008 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasını 2015 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim dalında tamamladı. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği tarafından verilen ulusal yeterliliğinin yanı sıra Dr. Sedat Tatar 2016 yılında Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi yeterlilik sınavını (EBOPRAS ) geçerek ’Fellow’ ünvanı aldı ( FEBOPRAS).2018 yılında Avrupa Plastik Cerrahi Derneği’nin genç plastik cerrah bursunu kazanarak (EURAPS Young Plastic Surgeon Scholarship Award) İngiltere Londra’da St. Thomas Hastanesinde meme rekonstrüksiyonu ve meme cerrahisi alanında çalıştı. 2019 yılında Amerikan Cerrahlar Akademisi (American College of Surgeons) üyeliğine kabul edildi ve ‘FACS’ ünvanı almaya hak kazandı. Bu ünvanı almaya hak kazanan Türkiyede’ki en genç Plastik Cerrah olan Dr. Sedat Tatar, 2020 yılında Doçent ünvanı aldı. Nisan 2017 – Ocak 2021 tarihleri arasında Koç Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapmıştır. Uluslararası ve ulusal bilimsel dergilerde yayımlanmış 30’un üzerinde makalesi ve 100’den fazla bildiri ve konuşmaları ve uluslararası ödülleri olan Sedat Tatar Şubat 2021’den itibaren Vanity Estetik’te çalışmaya başlamıştır.

ÖZGEÇMİŞ/CV
Op. Dr. Mehmet Can Şakı

Op. Dr. Mehmet Can Şakı

1983 yılında Gaziantep’te doğan Op. Dr. Mehmet Can Şakı 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tamamladı. Öğrenimi esnasında, 2005 yılında bir aylığına Fransa’da kadın hastalıkları ve doğum kliniği rotasyonu yaptı. 2008 Eylül ayında Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı ve Aralık 2014’de tamamladı. 2015 yılında bir hafta süreyle Stockholm ve Regensburg’ta misafir cerrah olarak bulundu.

2017 ve 2019 yıllarında Lübeck ve Bayreuth’da misafir cerrah olarak üniversite klibniklerinde çalıştı. Türk Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Yetrerlilik Sertifkası ile European Board of Plastic, Reconstructive and Asthetic Surgery (EBOPRAS) sertifikaları bulunmaktadır. Op. Dr. Mehmet Can Şakı çalışmalarını Vanity Estetik Kliniği’nde sürdürmektedir.

ÖZGEÇMİŞ/CV
Op. Dr. İhsan Türkmen

Op. Dr. İhsan Türkmen

2008 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ni tamamladı. Hırvatistan’da Zagreb Clinical Hospital Dubrava’da damar cerrahisi üzerine eğitim görüp, 2010 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitiminin yanı sıra estetik görsel yetinin gelişmesinde etkili olduğu bilinen desen ve heykel çalışmaları yaptı.

2017 Nisan ayında Barcelona’da düzenlenen Dorsum Preservation Rhinoplasty (letdown-pushdown) Kadavra Kursuna katıldı. 2017 yılında Acıbadem Ankara Hastanesinde Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanı olarak görev yapmaya başlamıştır. Türk Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve İstanbul Tabip Odası üyesidir. Op. Dr. İhsan Türkmen, çalışmalarını Vanity Estetik Kliniği’nde sürdürmektedir.

ÖZGEÇMİŞ/CV
Dr. İnci Ekinci

Dr. İnci Ekinci

2003 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ni tamamladı. 2003 yılında Beyin Cerrahi Asistanı olarak Bakırköy Devlet Hastanesinde göreve başladı. 2005 yılında Okmeydanı Eğitim ve Arastırma Hastanesi'ne atanarak Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı olarak görevine devam etti.

2011 yılında itibaren çeşitli sağlık kuruluşlarında Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı olarak görev alan Dr. İnci Ekinci, 2016 ile 2019 yılları arasında Estethica Hastanesinde Başhekimlik görevinde de bulundu. Dr. İnci Ekinci 2019 yılından itibaren çalışmalarını Vanity Estetik Kliniği’nde sürdürmektedir.

ÖZGEÇMİŞ/CV