background
Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım! İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Doğum Sonrası Estetiği

Doğum sonrası vücutta oluşabilen şekil bozuklukları tüm anne ve anne adaylarının korkulu rüyasıdır. Hamilelikte alınan, doğum sonrasında da verilemeyen fazla kiloları atmak için düzenli diyet ve egzersiz yeterli olmaması, ya da cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda oluşan sarkma ve çatlakların yoğun şekilde olması durumunda estetik cerrahi uygulamaları problemlerinize çözüm sunabilir.

Image

Doğum sonrası en çok estetik müdahale meme ve karın bölgelerine yapılmaktadır.

Emzirme sürecinden sonra deforme olan meme, dikleştirme operasyonu ile eski görüntüsüne kavuşturulur. Meme dikleştirme operasyonu sırasında ihtiyaca göre memeler bir miktar küçültülebilir ya da silikon protezlerin yardımıyla dolgunlaştırılıp büyütülebilir. Memelerin doğal görünümüne kavuşması ve tamamen iyileşmesi 2 ay içinde gerçekleşir.

Karın bölgesinde oluşan çatlak ve sarkmaların giderilmesi için ise karın germe işlemi uygulanmaktadır. Operasyon sırasında gevşek karın derisi ve yağlı tabaka kaldırıldıktan sonra, fazla deri ve yağ dokusu kesilerek çıkarılır, gevşemiş olan karın kasları birbirine dikişlerle sıkıca yaklaştırılır. Yeni göbek deliği yapılır. Böylece daha ince bir bel ve sıkı bir karın duvarı elde edilir. Doğum yapmış olan kadınlarda karın germe operasyonu için en az 1 yıl kadar beklenmelidir. Karın germe ameliyatı ile birlikte yağ fazlalıklarının olduğu bölgelerden liposuction ile bu fazlalıklar alınabilir.