Yüz Germe Operasyonu İçin Çok Mu Yaşlısınız?

0
1576
yüz germe

Yüz Germe

Kaçınılmaz kırışıklıklar ve gevşek cilt bazı ileri yaştaki bireylere yüz germe ameliyatını düşündürse de, birçoğu belli bir yaşı geçtikten sonra estetik cerrahinin söz konusu olamayacağını varsayıyor. Bir çalışma, bunun doğru olmadığını gösteriyor. Çalışmaya göre, fiziksel sağlıkları yerinde olduğu sürece, risk genç hastalardakinden daha yüksek değil.

Çalışma

Çalışma kapsamında, farklı yaşlardan yüz germe operasyonu geçiren kadınlar incelenmiş. Daha yaşlı kadınların daha fazla sorun yaşayacağı beklense de, çalışmanın sonuçları, 65 yaş üstü kadınlarda komplikasyon oranlarının, daha genç kadınlardakiyle benzer düzeyde olduğunu gösteriyor. Öte yandan araştırmacılar, yaşlı kadınların prosedür için uygun olduklarından emin olmak için öncelikle sağlık riskleri yönünden taramadan geçmeleri gerektiğini vurguluyorlar.

Yüz Germe Operasyonu ve Yaş

70 yaşındaki bir hastaya yüz germe ameliyatı yapmak tamamen normal ve sorunsuz bir durum. Ancak bu yaşlardaki hastaların daha makul beklentilere sahip olmaları önemli. 15 yaş daha genç görünmek mümkün, ama yeniden 30 yaşında gibi görünmeyi beklememelisiniz.

Yüz gerdirme için yaşınızdan daha önemli olan etkenler, sağlık geçmişiniz, genel sağlık durumunuz, ilaçlarınız ve geçmişteki yüz operasyonlarınızdır.

Unutmayın, zarif bir şekilde yaşlanmanın birçok yolu var ve 100’lerine yaklaşmış bir insanda doğal bir yüz de gayet güzeldir. Ancak bir yüz gerdirme operasyonunun sizi daha mutlu ve özgüven sahibi yapacağını düşünüyorsanız, yaş istediğiniz görünüme ulaşmanız için bir engel olmak zorunda değil.

Yüz germeyle ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz