13 Mayıs 2022, Cuma
Ana SayfaYüz OperasyonlarıYüz GermeYüz Germe Operasyonu Olmakla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Yüz Germe Operasyonu Olmakla İlgili Bilmeniz Gerekenler

0
(0)

Yüz germe operasyonu ve bu operasyonun alternatifleriyle ilgili çok fazla bilginin olduğu günümüzde doğruyu yanlıştan ayırmak zor olabilir. Aradığınız doğru cevaplara ulaşmanızı kolaylaştırmak için yüz germe operasyonu olmak ve uzun vadeli sonuçlara en iyi şekilde ulaşmanız için yüz germe operasyonunun sizin için uygun olup olmadığını anlamanız için en sık sorulan soruların bazılarını aşağıda cevapladık.

Yüz Egzersizleri Yüz Germe Operasyonu Kadar Etkili Olabilir Mi?

Son zamanlarda, aynı spor salonundaki egzersizlerin harın kaslarınızı ya da kol kaslarınızı şekillendirdiği gibi bazı yüz egzersizlerinin yüzü şekillendirip sıkılaştırabileceği ile ilgili bazı görüşler ortaya atılmıştır. Ne yazık ki  bu iki durum birbirinden farklıdır.

Kırışıklıklar ve sarkma gibi cilt yaşlanması belirtileri, sürekli yapılan yüz hareketleri sebebiyle kötüleşebilir. Ne kadar yüz egzersizi yaparsanız yapın, yaşlanmanın yaygın belirtilerinin önüne geçemeyeceksiniz. Kozmetik endişeleriniz bu bahsedilen problemlerse yüz germe ameliyatı ya da enjekte edilebilen kırışıklık tedavileri gibi minimum derecede invazif olan alternatifleri, sizin için en iyi seçenekler olacaktır.

Yüz Germe İçin Doğru Bir Zaman Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Yüz germe egzersizleri işe yaramıyorsa yüz germe operasyonu yaptırmaya nasıl karar verirsiniz? Özgüveniniz, sarkık cildiniz ve derin çizgilerinizden etkileniyorsa ve minimum derecede invazif olan tedaviler artık işe yaramıyorsa, en etkili çözüm yüz germe ameliyatı olabilir.

Yüz germe operasyonu için yaş sınırlaması yoktur. Genel sağlığı iyi olduğu sürece neredeyse her yaştan kişi bu operasyon için iyi bir aday olabilir.

Boynunuzun ve çene hattınızın görünümünden hoşlanmamaya başladığınızda yüz germe operasyonu için uygun bir aday olabilirsiniz. Deneyimli bir cerrah tarafından gerçekleştirilen bir yüz germe operasyonundan başka hiçbir şey gevşek derinizi, boyun kaslarınızı ve çenenizin altındaki fazlalık yağı düzeltmek için yeterli olmaz.

İyileşme Süreci Nasıldır?

Yüz germe operasyonunuzdan sonraki ilk birkaç gün sonra ağırdan alın ve yanınızda size yardımcı olacak birinin olduğundan emin olun. Genel iyileşme dönemi yaklaşık 10 gündür. Genelde dikişler ilk haftanın sonunda alınır. İki haftanın sonunda çoğu hasta işe ve normal aktivitelerine dönebilecek kadar iyi hissederler.

İyileşme sürenizi hızlandırmak için sağlıklı ve besleyici yiyecekler yiyin, dinlenmeye bol bol vakit ayırın ve plastik cerrahınızın yönergelerini takip edin.

Yüz Germe Operasyonunun Sonuçları Ne Kadar Kalıcı Olur?

Hiçbir plastik cerrah sonuçlarınızın ne kadar kalıcı olacağını tam olarak söyleyemez ama çoğu yüz germe operasyonunun etkileri ikinci bir operasyonun gerekmesinden önce uzun yıllar kalıcı olur. Sonuçlarınızın kalıcılığını daha da arttırmak için güneşten uzak durun, güneş kremi kullanın, sağlıklı beslenin ve hangi ürünlerinizin cildiniz için doğru ürünler olduğunu öğrenmek için bir cilt bakım uzmanı ile görüşün.

Cilt sağlığınızı korumak için minimum derecede invazif olan cilt bakım tedavilerini de değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Plastik Cerrah Ararken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yüz germe operasyonunun sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız atacağınız ilk adım kurul onaylı bir plastik cerrah seçmektir. Arayışınız sırasında hem kurul onayına hem de cerrahın yüz germe ve göz kapağı ameliyatları ile ilgili deneyim sahibi olmasına dikkat edin.

Ne Düşünüyorsunuz?

Yüz germe ile ilgili merak ettiklerinize yanıt alabildiniz mi? Değinmediğimiz ama sormak istediğiniz başka sorularınız var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz ya da Vanity Estetik hekimlerine danışınız. Yukarıda okumuş olduğunuz içerik aşağıdaki kaynaklar referans alınarak hazırlanmıştır.

Kaynaklar

American Society of Plastic Surgeons https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/facelift

Bu yazı sizin için ne kadar faydalıydı?

Yıldızlara tıklayarak puan verin

Ortalama puan 0 / 5. Puanlama sayısı: 0

Henüz puanlama yapılmamış! Yazıyı ilk puanlayan siz olun.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz

En Çok Okunanlar

Son Yazılar