Yüz Germe (Facelift) İçin En Uygun Yaş Hangisidir?

0
1746

Yaşlanma etkisiyle yüzde yaşanan değişimlerin sonuçlarının ciddi boyutlara gelmesini beklemek, en iyi sonuç için şansınızı azaltacaktır. Yüz germe gibi yüz gençleştirme prosedürlerini erken başlatmak en etkili yoldur.

30’lu yaşlarda önleminizi almaya başlayın!

Yüzde yaşanan yaşlanma belirtileri genellikle 30’lu yılların başında gözle görülür olmaya başlar. 40’lı ve 50’li yaşlarda ise, cilt katlanmalarından ve yüzdeki yağ kaybından kaynaklanan derin yüz hatları, tek başına yüz germe ile düzeltilmesi zor bir hal alır. 40’lı ya da 50’li yaşlarınızda, dolgu maddeleri ya da yağ ile yüz germe uygulamaları bu kalıcı değişiklikleri önlemeye yardımcı olacaktır.

Genel anlamda, yüz germe gibi seçmeli cerrahi için gençler daha iyi adaylardır. Bunun nedeni ileri yaşlardaki kişilerin tıbbi sorunlarının olması ve genç hastaların işlem sonrası daha kolay iyileşmesi olduğunu söylemek mümkündür.

Bugün 40’lı ve 50’li yaşlarındaki kişiler, sosyal açıdan daha aktiftir. Onlar için, genel olarak iyi ve genç görünmek oldukça önemlidir. 40 veya 50’lerinizde yüz yaşlanmasını  durmak için yaptıracağınız operasyonlar ile yıllar boyunca istediğiniz görünümü korumanız mümkündür.

Unutmayın ki, yaşınız ikincil bir faktördür.

Yüz germe (Facelift) yaptırmak çok kişisel bir karardır. Bu, deneyimli ve güvenilir bir  estetik cerrah ile konuşarak almanız gereken bir karardır. Bu kararda önemli noktalar ise, cildinizin neye ihtiyacı olup olmadığınız, ameliyat geçirmek isteyip istemediğiniz ve ameliyata girecek kadar sağlıklı olup olmadığınızdır. Unutmayın ki, yaşınız ikincil bir faktördür.

Yüz germeyle ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın!
Lütfen isminizi giriniz